Jdi na obsah Jdi na menu
 

Češov - Prasek

7. 3. 2016

Češov - Prasek 3:5 (1:2)

Branky : Nový 2 , Doskočil, Drugda, Štayr

Sestava : Drugda (46. Tomáš) - Holý, Pražák, Herzog, Drábek - Štefán, Štayr, Vyhleďal, Doskočil - Hrubý, Nový

Hokejově střídaly : Brett M, Vízek

 

K prvnímu přátelskému utkání jsme zajížděli do Češova, který hraje 3. třídu Jíčinského okresu. V našem dresu se v základní sestavě objevily hráči, kteří jsou u nás na zkoušku(Nový, Drábek, Herzog)...

 

Do utkání jsme vstoupily aktivněji než domácí a od prvních minut jsme si připravovali šance. A naše aktivita se vyplatila už ve 13. minutě, když po krásné kolmé přihrávce Vojty Vyhleďala proměnil svůj nájezd Dominik Nový a otevřel skóre zápasu. Několik minut po úvodní brance se taky trochu zahřál Honza Drugda, který vytáhl jeden ze svých zákroků ze své pokladničky , když nebezpečnou střelu domácího hráče vyrazil na roh. Ale to byl jen záchěv domácího týmu a nadále byl tým Jiskry lepší. Do šancí se dostali Vojta Vyhleďal, který trefil tyč, Martinu Štayrovi nevyšel krok a míč z jeho kopačky mířil mimo svatyni Češova, Tomáš Hrubý hlavičkou rozvlnil maximálně tak síť za brankou a Filip Doskočil ve 100% šanci přestřelil prázdnou branku. Filip,ale nemusel zoufat, když ve 34. minutě z rychlého protiútoku po nahrávce Tomáše Hrubého zvýšil skóre zápasu na 2:0 pro tým Jiskry Prasek a vstřelil svůj druhý životní gól ve druhém zápase. To je nám statistika!!!! Neutekly ani 3 minuty a výsledek se opět měnil. Domácí hráči prostřelili Honzu Drugdu a stav byl 1:2. Tímto poměrem taky skončila první část prvního přáteláčku.

Do druhého dějství se do naši klece postavil Zdenda Tomáš a Honza Drugda byl připraven na hrot. V 53. minutě si navýšil osobní statistiky Domi Nový, který si vzpomněl na neuvěřitelný lob Karla Poborského a po vzoru našeho ex-reprezentanta lobnul brankáře Češova. Po hodině hry mohl náš tým vézt 4:1, ale to by musel Honza Drugda proměnit stoprocentní šanci. Ale Jenda to okoukal od Filipa a v 65. minutě se také radoval. Stav utkání tedy 1:4 pro Jiskřičku. V 70. minutě domácí snižíly,ale o 10 minut později si Martin Štayr vzpomněl na svoji střeleckou formu a uklidil míč hlavou do sítě. Do konce utkání ještě Češov snížil,ale jinak nic závratného se už nestalo a tak konečný stav byl 3:5 pro Jiskru Prasek.

V prvním přípravném zápasu jsme byli jasně lepším týmem a zaslouženě zvítězily. Podle mého názoru to sice nebyl pro oko fanouška lahodný pohled, jelikož terén nebyl optimální a byl to taky první zápas v přípravě. Jinak bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Příští týden náš tým zajíždí do Žlunic a utkání se odehraje v sobotu od 15.00.

 

T.K.H