Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dohalice x Prasek 3 : 3 (0 : 2)

21. 3. 2017

Sestava : Tomáš – Tichý, Drábek (40.Pavel), Jilemnický, Vyhleďal, Herzog, Hrubeš, Štefan, Vízek (60.Holý), Hrubý, Nový 

Branky : Hrubý T., Herzog J., Nový D. 

K poslednímu přípravnému utkání zajížděl náš tým v sobotu na hřiště do obce Dohalice. Sice se hrálo na vedlejším hřišti, ale kvalitou plochy je možná lepší než hlavní hřiště – takže terén byl v pořádku, ale bohužel počasí, to opravdu fotbalu nepřálo. Hrálo se za velice silného větru a deště. Bohužel opět jsme na toto přípravné utkání odjeli v nekompletní sestavě – bohužel třetí zápas a sestava opět byla jiná. Na druhou stranu to má aspoň výhodu, že trenér uvidí hráče na různých postech a určitě dobře „namíchá koktejl“ na první mistrovské utkání…do tohoto utkání už nastoupil po delší době absentující Vašek Jilemnický a na místě brankáře se nám objevuje Zdenda Tomáš, který po delší době oprášil brankářské rukavice…musím říci, že Zdenda svým výkonem, zákroky určitě nezklamal a určitě nepatří „do starého železa“…Zdendo díky!! Honza Drugda ho tento zápas pozoroval z lavičky náhradníků…

 Teď už k samotnému zápasu. První půli jsme hráli po větru – musím říci, že silný vítr a déšť v tomto utkání dělal hodně…

Co se týče průběhu utkání v prvním poločase, tak se náš tým snažil kombinovat, vytvářet šance. Ze začátku zápasu bych řekl, že jsme byli lepším týmem, ale postupně se hra vyrovnala a domácí měli několik vyložených šancí, které buď svou nemohoucností nebo dobrými zákroky našeho brankáře Zdendy neproměnili v branku. Když už byl Zdenda překonán, tak mu pomohla „dobře postavená“ branková konstrukce (celkově domácí trefili za zápas třikrát tyč – dvakrát se odrazil míč ven a jednou se o tyč odrazil do naší brány). Když domácí neproměnili své šance, tak udeřil náš tým a to v podobě Tomáše Hrubého, který proměnil svůj únik a o nedlouho později se svým důrazem ve vápně prosadil i Honza Herzog. Naši borci měli ještě poté nějaké další šance na zvýšení skóre, ale ty už neproměnili a tak poločas skončil skórem 0 : 2.

Hráči se jen lehce občerstvili a během chvíle se začal hrát druhý poločas – nebylo na co čekat v těchto nehostinných povětrnostních podmínkách…

Do druhého poločasu měl domácí tým výhodu v podobě silného větru…opravdu vítr byl v tomto zápase znát…naši kluci bojovali, snažili se hrát a tak odměnou jím byl třetí gól v brance domácích, který vsítil Domča Nový…po této brance začnuli mít domácí více míč na svých kopačkách a ohrožovali naší branku jak střelami z vápna, tak kombinačně…bohužel nějaké střely se ujali a tak domácí po dvou střelách z vápna snížili na rozdíl 2 : 3…po další akci poté domácí hráči vyrovnali, když míč prošel podél brankové čáry a domácí hráč neměl problém ho uklidit do prázdné naší branky – takže konečný stav byl 3 : 3…druhý poločas se hrál o několik minut méně z důvodu velice špatného počasí…

Bohužel veeeeeeelkým stínem utkání je zranění Péti Drábka v průběhu prvního poločasu – tento „řízný“ bek byl odnesen našim předsedou fans Lacem na zádech ze hřiště a poté odvezen domů…tímto samozřejmě já i oddíl přeje co nejrychlejší uzdravení a vyléčení!!!

Po zápase se náš tým přesunul do Pivovaru Mžany na týmovou večeři a posezení při sklence pivního moku – nejmenovaný borci sjeli a ochutnali seznam piv od vrchu dolů a obráceně…poté se zábava přesunula do „tradičních podniků“ pozápasového soustředění v Novém Bydžově, kde naši hráči určitě ladili taktiku a formu na náš první mistrovský zápas na jaře 2017, který odehrajeme v neděli dne 26.3.2017 od 15hod na hřišti v Roudnici.

Sraz na tento zápas je 13.45hod na hřišti v Prasku nebo 14.15.hod na hřišti v Roudnici…