Finálový turnaj ml.elévů Předměřice 6.12.2015

8. 12. 2015

Po postupu ze základní skupiny jsme s kolegou Honzou celý týden vymýšleli jak sehrát finálový turnaj.Věděli jsme ,že narazíme už pouze na velice kvalitní týmy a budou rozhodovat maličkosti.Shodli jsme se ,že náš cíl bude skončit na medailové pozici( ale v koutku duše jsme mysleli i výš).

Jiskra Prasek - Roudnice    2:0
Do turnaje jsme vstoupili ve stejné sestavě (opět bez Míši Solára-nemoc).V první polovině zápasu byli o chloupek aktivnější roudničtí a přišly jejich dvě velké šance, které s vypětím všech sil zlikvidoval náš gólmánek Honzík.Po těchto šancích jsme pomalu přebírali otěže zápasu a přišel první gól.Do samostatného uniku se dostal Tom Gráf a nekompromisní střelou o tyč otevřel skóre 1:0!!!Po brance se hra vyrovnala a po několika šancích jsme to byli my ,kdo se tefil do černého.Standartní situaci vyřešili bratři Pražákové famózně.Táda rozehrál přímý kop z rohu hřiště proti noze Domči a ten střelou pod břevno nedal gólmanovi žádnou šanci 2:0!!!! Tento stav vydržel až do konce a naši borci se mohli věnovat děkovačce divákům.

Jiskra Prasek - Předměřice   0:0
Proti domácím to byl boj o každý míč a metr hřiště.V tomto zápase se hrálo bojovně a obětavě na úkor fotbalovosti.V první půli to byl opět soupeř , který po výborných nábězích na rohy měl dvě stoprocentní šance.Fotbalový pánbůh stál při nás a předměřičtí střelci netrefili ani jednou naši poloprázdnou svatyni.Poté se opět rozjela mašina zvaná Jiskra.Zblokovaná střela Vojty již směřovala do branky za překonaného golmánka ,když z čáry ji vykopl obětavě domácí obránce.Zhruba půl minuty před koncem jsme dostali výhodu přímého kopu.K exekuci se postavil Táda a svoji střelou mířil do horní části branky.Tu bohužel o půl metru minul a tak zápas skončil nerozhodně.

Jiskra Prasek - Černilov      1:2
Tento souboj byl vyvrcholením turnaje.Narazily na sebe dva neporažené týmy.Turnajová matematika a ostatní výsledky určily,že pouze výhra nás katapultuje na první příčku.Opět se hrálo nadoraz ,naši borci makali na 120 procent.Hra byla vyrovnaná i když soupeř byl fotbalovější.Asi v polovině utkání se nám ukázal černilovský střelec č.20 Michal Šolc(nejlepší střelec turnaje 12 gólů),kdy si naběhl za naši obranu a tvrdou sřelou nedal našemu gólmánkovi šanci 0:1.V této chvíli jsme potřebovali vstřelit dvě branky. Naši první branku vstřelil náš kanonýr Vojta, když překonal brankáře tvrdou střelou 1:1 !!!!!!!.A hala explodovala praseckým nadšením.Do konce utkání zbývaly asi čtyři minuty a my jsme začali hrát vabank.Po třech našich pološancích ,které jsme neproměnili nás soupeř potrestal brankou na 1:2.Tímto výsledkem celý match skončil.Po závěrečném hvizdu naši vysílení borci nechtěli věřit výsledku a došlo i na slzičky.V tomto okamžiku nebylo jásné naše umístění.

Po dohrání všech zápasů došlo na matematiku.Na skóre o jediný inkasovaný gól jsme předstihli domácí Předměřice a stříbro bylo naše.
Velká pochvala všem hráčům za odvedené výkony a reprezentaci Jiskry  .Fanouškům za vytvoření fantastické atmosféry,která se nevidí ani na ligových trávnících.