Jdi na obsah Jdi na menu
 

Klamoš x Prasek 1 : 4 (1 : 1)

24. 8. 2017

Základní sestava : Šuhajek – Tichý, Jilemnický, Štayr, Chocenský (70.min Lukáč), Vyhleďal, Štefan, Herzog (46.Brett M.), Vízek, Pavel, Drugda (60.min Nový)

Branky : 3.min J.Herzog, 65.min M.Brett, 71.min J.Tichý, 88.min J.Vízek

Opět po roce se odehrává I.kolo GIST poháru OFS. V tomto roce náš tým zajížděl první kolo na hřiště do Klamoše – je to změna oproti minulým letem, kdy většinou jsme v prvním kole se utkali v derby s Kobylicema. Náš soupeř hraje IV.třídu, takže bylo otázkou, jak k tomuto zápasu přistoupíme a zda nedojde k podcenění soupeře – jinak o sestavě se spekulovalo delší dobu, ale nakonec „veteráni“ nenastoupili…Utkání se hrálo za příjemných teplot…

Co se týče sestavy pro tento zápas, tak jsme trochu zamíchali s hráči na některých postech…díky hráčům, že i přes začátek utkání, který byl na 17hod, dorazili včas…

Sestava pro toto utkání : v bráně Jakub Šuhájek, obrana hrála ve složení Josef Tichý, Vašek Jilemnický, Martin Štayr, Petr Chocenský, záloha ve složení Jakub Vízek, Jirka Pavel, Vojta Vyhleďal, Pavel Štefan a na hrot Honza Herzog a Honza Drugda.  

Teď už k samotnému průběhu utkání. Ani jsme se nestačili rozkoukat a po chybě domácí obrany se sám řítí na bránu Honza Herzog a s přehledem proměňuje svoji šanci – stav 0 : 1. Po této brance to chvíli vypadalo, že to bude jednoduché utkání, ale naší hráči polevili, nechtělo se jim běhat a tak se více hra odehrávala ve středu hřiště, žádnému většímu ohrožení branky nedocházelo jak z jedné, tak druhé strany…byla spousta zkažených nahrávek, hra byla neurovnaná…takový průběh měl v podstatě celý první poločas až do 43.minuty, kdy jsme svojí nedůrazností, laxností  pustili domácího útočníka do zakončení a ten prostřeluje Jakuba Šuhajka v naší bráně – stav 1 : 1. Za tohoto stavu se šlo do kabin…

Co říci k prvnímu poločasu? Bohužel, nebyl to moc pohledný fotbal, chyběl pohyb, přesnější přihrávky, lepší zakončení…domácí hrozili ze standartních situací – výborně zahrávali rohové kopy…o poločase došlo v kabině jen k vyříkání nějakých situací a nastupovalo se do druhého poločasu – Honzu Herzoga střídá Martin Brett…do útoku k Honzovi Drugdovi se staví Kuba Vízek…

Druhý poločas se bohužel odehrával ze začátku ve stejném tempu, našim hráčům se nechtělo běhat a tak naší bránu stále více ohrožovali domácí, ale náš brankář Jakub si s pološancemi domácích bez větších problémů dokázal poradit…V 60.minutě dochází ke střídání, kdy Honzu Drugdu na hrotu nahrazuje skoro uzdravený Domča Nový (Domču jsme chtěli pošetřit, aby byl úplně zdráv na víkendový zápas). V 65.minutě zahráváme standartní situaci, kterou rozehrává Vojta Vyhleďal, který nachází přesně hlavu Martina Bretta a ten hezkou hlavičkou překonává domácího brankáře – stav 1 : 2. V 70.minutě dochází k dalšímu střídání, kdy Petra Chocenského střídá naše nová akvizice Peter Lukáč, který se staví na hrot k Domčovi Novému a Kuba Vízek se zatahuje do obrany. Další změna skóre proběhla v 71.minutě, kdy rohový kop zahrává Martin Brett a na první tyči z voleje trefuje míč Pepa Tichý přesně k tyči – stav 1 : 3. Poté po brance volala ještě hlavička Vojty vyhleďala, která jen těsně minula domácí branku. Ke konečné změně skóre došlo v 88.minutě, kdy po samostatné akci Kuby Vízka, který prošel přes několik protihráčů a přízemní střelou prostřeluje domácího brankáře – konečný stav utkání 1 : 4.

Co říci k utkání závěrem. Byly pasáže utkání, kdy ze hry bolely oči z obou stran, hra byla neurovnaná, ale cíl se nám podařilo splnit a tak postupujeme do dalšího kola poháru GIST.

Příští náš soupeř v II.kole GIST poháru OFS bude mužstvo Syrovátky, které přivítáme na našem hřišti ve středu dne 6.9.2017 od 17hod.

Trénink pátek od 18hod, v sobotu odehrajeme další mistrovské utkání s mužstvem Vysoká B od 17hod – sraz na toto utkání je ve 16hod na našem hřišti.