Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kosičky B x Prasek 1 : 3 (0 : 0)

15. 5. 2017

Sestava : Drugda – Vyhleďal, Pavel (46.Tichý), Jilemnický, Drábek (76.Holý), Herzog, Štefan, Vízek, Nový, Němec (60.Pražák), Hrubý

Branky : 52.minuta a 85.minuta T.Hrubý, 68.minuta J.Herzog

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým netradičně v neděli do nedaleké obce Kosičky. Většině hráčů při představě na utkání s tímto soupeřem a na tak velikém hřišti (letišti – trávník byl ale naprosto v pořádku - kvalitně připravený) už dopředu „bolí“ nohy… Na tento zápas vyjeli hráči už dříve a rozebírali taktiku, psychicky se připravovali na toto nelehké utkání u kafíčka v oblíbené kavárně v N.B…

Na tento zápas jsme opět neodjeli se všemi hráči kádru – trest za ČK si odpykává M.Štayr, zranění na tréninku si přivodil J.Šimon, na zápas neodcestoval L.Bučan, M.Prokůpek, J.Veselý. Někteří jiní hráči měli drobné bolístky, ale k utkání nastoupili…

Teď už k samotnému průběhu zápasu. Do tohoto utkání domácí nastoupili s devíti hráči v poli, ale během několika minut doplnili svůj kádr na potřebný počet jedenácti hráčů. Začátek utkání byl ovlivněn počtem hráčů soupeře – snažili jsme se kombinovat, držet míč, ale k vážnějšímu ohrožení brány nebo kvalitní střele jsme se nedostali a tak střelecké pokusy většinou končily mimo domácí bránu a poté než domácí gólman došel pro míč, tak minuty ubíhali a hra byla dost rozkouskovaná. Domácí nikam nespěchali – naši hráči se jim přizpůsobili, neběhali, byl to nehezký fotbal. Bohužel takový obraz měl celý první poločas. Fotbal v tu chvíli plakal – domácí tým hrál pouze nakopávané míče na jednoho útočníka – to byla jejich taktika - celý zápas nakopávané míče. V prvním poločase bych asi jen vypíchnul akci ve 40.minutě, kdy Tomáš Němec povedenou individuální akcí, kdy přešel přes několik protihráčů vybídl ke skórování Honzu Herzoga, který ale tváří tvář domácímu brankáři neproměnil uvedenou vyloženou šanci – to byla asi největší šance v prvním poločase z naší strany. Moc příležitostí jsme si v první půli ke skórování nevytvořili a tak do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0 : 0. Opravdu první poločas byl z naší strany špatný.

O poločasové přestávce došlo k vyjasnění si situace, jakým způsobem se budeme prezentovat a bude náš herní projev v druhém poločase…o poločase byl vystřídán Jirka Pavel z důvodu zranění a na plac šel Pepa Tichý…

Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe, naši hráči byli důrazní, tlačili se do zakončení a náš herní projev se zlepšil…už ve 46.minutě byl Tomáš Němec po samostatné akci faulován na hranici vápna a ke standartní situaci se postavil Domča Nový, ale bohužel se mu nepodařilo obstřelit zeď z hráčů. V 52.minutě přišla hezká nahrávka od Vaška Jilemnického na rozběhnutého Tomáše Hrubého, který vyhrál souboj s domácím obráncem a postupoval poté sám na domácího gólmana a s přehledem ho prostřelil – stav 0 : 1. Tato branka nás trochu uklidnila, domácí se museli také začít tlačit do zakončení, začít hrát a né jen natahovat čas…toto je asi lepší pro náš tým, když můžeme podnikat rychlé protiútoky do otevřené obrany…takže po faulu v 56.minutě zahrává náš tým opět standartní situaci kolem vápna ke které se staví tentokrát Tomáš Němec, ale netrefuje domácí branku…hned v 57.minutě zahráváme další standartní situaci od levé postranní čáry, kdy Domča Nový nachází hlavu Tomáše Hrubého, ale ten hlavou přestřeluje…v 68.minutě se nám povedl „signál“, kdy Kuba Vízek zahrává rohový kop po zemi, Pája Štefan na přední tyči pouští za sebe a dobíhající Honza Herzog nemá problém dorazit míč do odkryté brány…stav 0 : 2…druhá branka byla taková uklidňující pojistka…nechci opomenout ani domácí, kteří opravdu hráli nakopávané míče, takže naše tradiční stopérská dvojice (Péťa Drábek a Vašek Jilemnický) měla plno práce odhlavičkovávat nakopávané míče a svádět souboje s důrazným útočníkem domácích…v 85.minutě se nám podařilo obelstít domácích zahrávaný ofsajd systém a Tomáš Hrubý mohl postupovat sám na bránu, po kličce domácímu brankáři pohodlně skóruje na stav 0 : 3…po této třetí brance si náš tým vzal pauzu, domácí hráči se kombinací dostali až před našeho gólmanka, kterému už nezbylo nic jiného než faulovat ve vápně…domácí hráč pak z pokutového kopu snížil na konečné skóre 1 : 3…škoda této situace, nekoncentrovanosti naší obrany – Honza Drugda mohl mít čisté konto…do konce utkání se už nic nestalo a tak jsme si připsali důležité vítězství - naši hráči mohli slavit s fanoušky vítězným pokřikem…

Co říci závěrem k tomuto utkání?? Po prvním poločase, který byl z naší strany matný, nevýrazný se naše hra ve druhém poločase rapidně zlepšila a zaslouženě jsme si připsali tři body do tabulky…a tak mohla naše stíhačka odstartovat vítězně z „letiště“ směr Prasek

Závěrem bych velice poděkoval našim fanoušků a „huligens“, kteří nás přijeli podpořit opět ve velkém množství - díky moc za podporu a fandění - Vaše podpora je super!!! Díky moc samozřejmě nejtvrdšímu jádru, které je hodně slyšet!!

Trénink úterý a čtvrtek od 18hod na hřišti v Prasku!

Další zápas odehraje naše mužstvo na domácí půdě dne 20.5.2017 od 17hod s mužstvem Malšova Lhota (podzimní utkání skončilo dělbou bodů) – dle předběžných informací (únik info od předsedy huligens) mám náznaky, že se v sektoru C u nejtvrdšího jádra plánují nějaké nepokoje - pálení ohňů, dýmovnic v domácím zápase…

Sraz na tento zápas je ve 16.00hod na hřišti v Prasku.