Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lok.Hradec B x Prasek 1 : 5 (1 : 2)

21. 11. 2016

Sestava : Drugda – Vyhleďal, Jilemnický, Drábek, Jirka Pavel (79.Holý), Štayr, Hrubeš, Vízek (46.Nový), Štefan (68.Tichý), Němec (62.Buček), Hrubý

 

Branky : 3 x Němec T., 2 x Nový D.

 

K poslednímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým v netradiční čas a to v neděli do krajského města na hřiště Lokomotivy Hradec. Do tohoto utkání jsme nemohli počítat s Pepou Veselým (tělesně indisponován), Honzou Pražákem (časově vytížený), Dominikem Novým (časově vytížený ze stavby Rd – dorazil dle dohody na druhý poločas) a Honzou Herzogem, který si obnovil zranění ve čtvrtek na tréninku.

Takže oproti minulému zápasu došlo ke změně v základní sestavě : Honzu Pražáka ve stopérské dvojici spolu s Vaškem nahradil Péťa Drábek, na jeden kraj obrany byl obsazen Vojta Vyhleďal a na druhý kraj Jirka Pavel. Do středu zálohy se postavil Didi a na hrot k Němikovi se posunul Kladívko. Toto utkání začínalo opět od 14hod.

 

Jednalo se o poslední mistrovské utkání, takže na hráčích byla vidět už uvolněnost a že už moc nemají myšlenky na fotbal, přesto bylo potřeba odehrát tento poslední zápas se ctí. První poločas se hrál za příjemných teplot, kdy vysvitlo sluníčko.

Teď už k samotnému zápasu – hrálo se na velice těžkém terénu, který byl na některých místech docela podmočený a hráčům dělalo problémy se na tomto terénu dobře pohybovat.

Už od začátku utkání bylo vidět, že se bude hrát útočný fotbal, kdy se nebudou mužstva soustředit na obranu a útočení bude převládat nad defenzívou…

Naše hráči si vytvořili první šanci ve 2.minutě, kdy střílí Němik, ale brankář domácích vyráží. Poté měli v 6.minutě šanci domácí, ale Drugdis vyráží střelu na roh. Obě mužstva hráli fotbal plný množství přihrávek a díky útočnému pojetí z obou stran se hráči dostávali do brankových příležitostí. Další naše šance byla v 10.minutě, kdy opět střílí Němik, ale brankář vyráží. Ve 12.minutě měl samostatný nájezd na brankáře Kladívko, ale díky nepřesnému zakončení se skóre neměnilo. V 15.minutě opět zahrozili hosté střelou, ale Drugdis opět vyráží vedle naší branky. Ve 21.minutě zahrává Kuba Vízek rohový kop z pravé strany a po odrazu v malém vápně se dostává míč k Němikovi a ten nekompromisně pod břevno zakončuje. Stav 0 : 1 pro hosty. O několik minut později, konkrétně ve 23.minutě měl šanci ke skórování Vízan po přihrávce Didiho, ale jeho umístěnou střelu brankář domácích vyráží. Ve 26.minutě rozehráváme standartní situaci, kdy centruje Didi, Kladívko ve vápně sklepává hlavou k Němikovi a ten prostřeluje brankáře domácích – stav 0: 2.

Po této brance převzali otěže hry domácí a začnuli si vytvářet brankové příležitosti. Bohužel se nám nepodařil zachytit náběh domácího hráče ve 33.minutě, když přesprintoval naše obránce a šel sám na Drugdise a střelou podle něj snižuje na stav 1 : 2. Další příležitost si domácí vytvořili ve 38.minutě, ale Drugdis výborným zákrokem chytá šanci domácích. Do poločasu měli ještě jednu příležitost domácí a to z přímého kopu z poza vápna, ale Drugdis si s touto střelou poradil.

 

Takže za stavu 1 : 2 se šlo do kabin. Co říci k prvnímu poločasu? Sice jsme 1 : 2 vyhrávali, ale domácí si vytvořili několik gólových situací a jen díky výborným zákrokům „našeho čaroděje v šedivých teplákách“ v bráně se skóre vícekrát neměnilo. Domácí hráli fotbal plný nahrávek, držení míče a poté přesnými nahrávkami mezi obránci, posílali míče na rozběhnuté útočníky. Dle mého názoru měli domácí první půli více ze hry a asi i více gólových příležitostí – jak už je napsáno výše, jen díky skvělým zákrokům Drugdise bylo skóre v náš prospěch.

 

Do druhého poločasu byla provedena změna na kraji zálohy, kdy odstoupil Kuba Vízek, na jeho místo se posunul Didi, do středu zálohy se posunul Kladívko a na hrot k Němikovi se postavil Novka, který se poctivě rozcvičoval o přestávce.

V kabině jen došlo k vyříkání herního stylu, který jsme předváděli…

 

Do druhého poločasu se už sluníčko bohužel schovalo a teplota vzduchu začnula klesat…ale i přesto jsme do druhého poločasu vstoupili aktivně, kdy na hrotu hýřil pohybem střídající Novka, který se dostal k zakončení jak v 50.minutě, kdy jeho střela míří vedle, tak v 52.minutě, kdy už jeho střela měla lepší parametry, ale mezi tři tyče se nevešla (to se asi jen zastřeloval). V 55.minutě po samostatné akci Němik nachází Novku ve vápně, který zvednul hlavu, podíval se a obstřeluje „plackou“ brankáře přesně k tyči. Stav 1 : 3. Musím uznat, že v druhém poločase se naše hra zlepšila, zpřesnila a dostávali jsme se mnohem více do šancí – převzali jsme otěže zápasu na své kopačky. V 58.minutě po prostrčení míče od Vojty na Pajčuse, kdy Pajčus potáhl míč do vápna a zpětnou nahrávkou pod sebe nachází Němika, který střelou pod břevno zvyšuje na 1 : 4 (po delší době máme opět hráče, který vsítil hattrick – první hráč, kterému se to v této sezóně podařilo byl Novka). V 60.minutě měl příležitost ke skórování Didi, ale jeho nájezd skončil střelou, kterou brankář vyráží na roh. V 62.minutě byl vystřídán „hattrikový Němik“  - pokladna už čeká, za kterého nastupuje do hry Bůčan. V 65.minutě se dostal ke střele Pajčus, ale jeho střela míří těsně nad branku domácích – to bylo od něj v tomto zápase vše a poté šel v 68.minutě střídat a místo něj šel do hry Pepa Tichý na kraj zálohy. Poté ještě zahrozili v 69.minutě domácí, ale Drugdis včasným vyběhnutím zmařil jejich šanci. V 70.minutě přišel asi nejhezčí okamžik zápasu, kdy Novka zachytil výkop domácího brankáře zhruba na 35metrech, podíval se kde stojí brankář a poté krásným, přesným lobem zvyšuje na 1 : 5 – opravdu povedený fotbalový moment. Po této brance už domácí rezignovali a my jsme si vytvářeli brankové příležitosti jak na běžícím páse – v 72.minutě po přihrávce Novky střílí Pepa Tichý k tyči, ale brankář domácích vyráží, další šance byla v 73.minutě, kdy Vojta střílí zpoza vápna tvrdou střelu, ale bohužel doprostřed branky domácích. V 75.minutě po pasu od Didiho šel Novka sám na brankáře domácích, ale nepodařilo se mu ho prostřelit. V 77.minutě došlo k poslednímu střídání, kdy Jirku Pavla na kraji obrany nahradil David Holý (DH9). Do konce zápasu jsme si vypracovali ještě dvě příležitosti ke skórování, kdy v 80.minutě Novka po samostatné akci střílí vedle branky a poté v 83.minutě po pěkném centru Vojty , hlavičkuje Didi vedle branky domácích. Konečný výsledek zápasu tedy je 1 : 5.

Dle mého názoru do utkání zapadlo i trio rozhodčích, kteří odřídili zápas vzhledem ke svému mladému věku v poklidu a bez problému.

 

Co říci závěrem k tomuto utkání? Po nevýrazném prvním poločase, kdy měli více ze hry a brankových příležitostí domácí, jsme druhý poločas lépe kombinovali, vytvářeli si šance a také nějaké proměnili - tomu odpovídá výsledek 1 : 5 (možná krutý pro domácí…)

Závěrem bych rád napsal, že jsme jako tým posledním zápas zvládli se ctí a mohla to být moje vítězná derniéra v roli „dočasného kouče“…

 

Celkově jsem velice rád, že se nám podařilo výsledkově zvládnou posledních několik důležitých, nelehkých utkání a tak jsme si vytvořili solidní náskok pro jarní část od mužstev za námi v tabulce.

 

Podzimní část sezóny 2016-2017 bych hodnotil z mého pohledu jako vydařenou – i když musím uznat, že v některých zápasech byl náš herní projev velice matný, nevýrazný a pod možnosti hráčů, ale celkově získaných 32bodů po podzimní části, při kladném skóre 43 : 22 v Prasku už několik let v mužské kategorii nebylo.

 

 

Tímto bych chtěl velice poděkovat všem hráčům, kteří nastupovali do utkání jak v základní sestavě, tak poté i jako střídající hráči, že vytvořili takovou partu, kolektiv, kdy si člověk musí uvědomit, že do základu může nastoupit jen 11hráčů a ostatní hráči se dostávají na hřiště během hry, ale ani bez nich to nejde a je potřeba mít širší kádr.

Za to patří poděkování a veliké díky, že nedocházelo k nějaké uražené hrdosti, ješitnosti – ještě jednou díky!

Díky patří i Zdendovi, který byl platný a nápomocný jak při tréninku, tak i v zápase!

 

Nerad bych opomenul skvělé - opravdu skvělé „huligens“, fans, diváky, kteří nám neustále fandili, hnali kupředu i když se herně nedařilo - jezdili s námi i na venkovní zápasy!

Takové fanoušky má málokterý tým v této soutěži – možná žádný!! Díky mooooooooooc!!!

 

Packa to napsal hezky – díky za podporu v roce 2016!!!!!!!!!!!!