Jdi na obsah Jdi na menu
 

Loko HK B - Prasek

29. 9. 2015

Loko HK B - Prasek 4:3 (2:2)

Branky : Veselý, Pražák, Hrubý

Sestava : Šuhájek - Holý ( 20.Taichman), Soukup, Ducký, Štefán - Vyhleďal (15.Hrubý), Žďárský, Štayr, Veselý - Pražák, Vízek

Po domácím výprasku od Ohnišťan zajížděl náš tým do Krajského města, kde se utkal v neděli 27.9. s bengem Lokomotivy Hradec Králové. V nominaci na zápas opět chyběl Janáček (nemoc) dále Vláďa Klouzek (zdr.problémy) a Honza Drugda (zahraničí). Od začátku nemohl náš tým počítat s Tomášem Hrubým, který doléčoval zranění z posledního utkání.Naopak se vrátil do základní sestavy nestárnoucí Vlasta Soukup a Martin Taichman. Samozřejmě, že v autě mířící na Lokádu nemohl chybět hlavní kotelník Láďa Laco Kofránek s kolegou z tvrdého jádra Markem Myškou:):) 

Úvod utkání byl pro Jiskru jak z říše snů, hned ve 2. minutě po rohovém kopu Vojty Vyhleďala vstřelil premiérovou branku za náš tým Pepa Veselý. Neuteklo ani 5 minut a do sólového úniku se dostal navrátilec do útoku Honza Pražák, který bohužel ani na dvakrát neprostřelil domácího brankáře. Další příležitost pro náš kolektiv přišla o chvíli později a kdo jiný mohl směřovat sám na branku než náš dlouhý Honza ( Pražák), ale opět stálo štěstí při domácích. Po tomto okamžiku se začalo vyplňovat známe fotbalové pravidlo  NEDÁŠ - DOSTANEŠ. Během několika minut se misky vah převážily a rázem domácí byli ve vedení 2:1.Do další šance se po průniku naši 11 ( Pražák) dostal Kuba Vízek,ale ten bohužel nenapodobil Pepu Veselého a neotevřel si střelecký účet v našem klubu. A když už jsem u těch pořekadel, tak by se hodilo další do 42. minuty, které zní - Do třetice všeho dobrého!! A kdo jiný mohl mazat sám na branku, než Honza Pražák. Krásným lobem přehodil soupeřova lapače a šlo se do kabin za stavu 2:2.

Do druhé části vstoupil aktivně náš mančaft, kdy po chybě stopéra Lokády uháněl sám na bránu Hrubý a po kličce brankářovi poslal Jiskru do vedení. V 60.minutě po závaru v domácím vápně fauloval domácí hráč Hrubého a následovala penalta. Míč si na značku pokutového kopu postavil Hrubý, který poslal kulatý nesmysl do břevna a drama pokračovalo. Místo klidné vedení 4:2 se více a více do šancí začali prosazovat hráči Lokomotivy. Do konce utkání jsme bohužel obdrželi dvě branky a náš tým prohrál 4:3.

A co k závěru?? Nemá cenu asi nic nějak vysvětlovat, jelikož si náš tým prohrál tento zápas sám. Vím, že většina lidí, kteří byli na tomto zápase nebo o něm slyšeli bude vinit nebo třeba ani ne tak vinit ale v duchu si myslet, že toto utkání prohrály dva hráči. Že jeden ze samostatných úniků nedá v klidu góly a místo vedení 3:0 v 15 minutě, tak prohráváme 2:1 ve 30. a že druhý při vedení našeho týmu neproměnil penaltu, která byla klíčová.

Ale víte co Vám řeknu já (Hrubý) : Ano pro tyto lidé se omlouvám, že jsem podle Vás tento zápas pokazil já, beru to na sebe, ale hlavně Vám chci říct něco jiného : FOTBAL JE KOLEKTIVNÍ HRA!!! Někdy udělá chybu jeden hráč, někdy zase jiný hráč, jindy zase vystřelí vítězství hattrickem třetí hráč. A o tom to právě je, proto je ten fotbal tak KRÁSNÁ VĚC!! No nic,tak dost dost mého kecání, úsměv na tvář a v sobotu v Prasku na fotbale:)

 

T.K.H