Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lužec x Prasek 0 : 4 (0 : 2)

3. 4. 2018

Základní sestava : Drugda – Holý, Staněk, Kubík, Drábek (16.min Soukup) - Pavel, Hrubý, Vyhleďal, Brett M. - Herzog, Vízek

Branky : 3., 32.min Staněk B., 75.min Brett M., 89.min Herzog J.

ŽK : Staněk B., Drábek P.

K prvnímu mistrovskému utkání v jarní části sezóny zajížděl náš tým na stadion do obce Lužec. Po zimní přípravě, kdy se nám přípravná utkání moc nevydařila (jak herně, tak došlo i ke zranění  hráčů) byla otázka, zda hráči k utkání přistoupí  s patřičným nasazením a budou chtít potěšit zlepšenou hrou naše fanoušky, kteří i v nepříznivém počasí nás hojně přijeli podpořit…

Co se týče tohoto zápasu, tak dopředu byli avizované omluvenky : D.Nový (zranění),  J.Tichý (zranění), V.Jilemnický (dovolená), P.Chocenský (zranění), M.Štayr (pracovní vytížení), V. Gracík (administrativní potíže), P.Štefan (práce v zahraničí), P.Lukáč (dovolená), L.Buček (asi nezvěstný…). Takže bylo nutné povolat „nestárnoucího“  Vlastu Soukupa, který se dostal na hřiště dříve než si myslel (po odstoupení pro zranění Péti Drábka)…

Díky těmto absencím a ingrediencím jsme museli namíchat sestavu ala koktejl Bloody mary…

Toto utkání se hrálo za drobného vytrvalého deště a silnějšího poryvu větru…hlavní rozhodčí v tomto utkání byl „starý známý“ pan Stránský…hřiště bylo připraveno dle možností a aktuální situace, jen bohužel nebyly vidět postranní čáry…

Teď už k samotnému průběhu utkání. Do utkání jsme vstoupili aktivně a už v první minutě vyslal na domácí bránu svůj pozdrav Tomáš Hrubý alis kladívko ( v tomto utkání hrál „mozek“ týmu) a jeho střela z 25metrů nadělala domácímu brankáři nemalé starosti… ve 3.minutě se k rozehrání standartní situace z pravé strany staví Vojta Vyhleďal a jeho milimetrový centr nachází na hranici malého vápna „navrátilce“ Bohouše Staňka (Žeretice si asi trhají vlasy, jelikož pan Staněk poctivě běhá a nějaké ty kilogramy šli dolů…) a jeho křížná hlavička nás dostává do vedení 0 : 1. Začátek utkání nám tedy vyšel na výbornou… poté se hra převážně odehrávala ve středu hřiště až ve 12.minutě měli první šanci ohrozit naši bránu také domácí ze standartní situace, ale ta byla kopnutá hodně mizerně a Honzu Drugdu v naší bráně neohrozila…v 18.minutě odchází ze hřiště pro zranění Péťa Drábek a na jeho místo přichází „nestárnoucí dorostenec“ Vlastička Soukup, kterému bych chtěl tímto poděkovat, že přijel na tento zápas…nutno podotknout, že utkání odehrál jako zkušený „mazák“ i když věkem pořád „dorostenec“…ve 32.minutě jsme opět zahrávali z pravé strany standartní situaci, kterou opět rozehrál Vojta Vyhleďal a jako přes kopírák u první branky našel opět Bohouše Staňka, který s přispěním domácí obrany dostal podruhé míč do domácí branky – stav 0:2…poté jsme měli ještě několik možností, střel na zvýšení náskoku, ale bohužel už se žádná akce neujala a tak na světelné tabuli svítil poločasový výsledek 0 : 2…

O poločase hráčům nebylo co vyčítat, přístup k utkání, nasazení bylo v pořádku až snad na ty zkažené nahrávky mezi spoluhráči a hlavně někdy zbytečně ukvapená finální nepřesná nahrávka, která pokud by byla přesnější, tak by se útočnici dostávali svojí rychlostí do lepších pozic…

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejné sestavě. Domácí tým prostřídal brankáře. Domácí tým do druhého poločasu nastoupil se silným větrem v zádech a tak s pomocí větru se tlačili k naší brance, ale bez vážnějšího ohrožení…naopak v 60.minutě po úniku Kuby Vízka po pravé straně a jeho střílené nahrávce před bránu se dostal do šance Martin Brett, ale ve vyložené šanci mu selhali mířidla…vše si ale vynahradil v 75.minutě, kdy opět po standartní situaci zahrávané Vojtou Vyhleďalem, následném prodloužení Tomášem Hrubým už před ním zela prázdnotou domácí brána a tak neměl nejmenší problém míč doklepnout do sítě – stav 0:3…po této třetí brance už bylo o osudu utkání rozhodnuto a nebýt našich zkažených finálních přihrávek, mohli jsme síť domácí branky rozvlnit ještě vícekrát – ale bohužel…domácí našeho brankáře moc neohrozili až na pár střel z dálky, naše obrana fungovala dobře ostatně jako ostatní hráči na jiných pozicích…za zmínku ještě stojí střet Kuby Vízka s dvěma domácími obránci, po kterém zůstal otřesený a tekla mu krev, ale po chvilce se vrátil na hřiště a utkání dohrál…v 89.minutě se nám ještě povedla hezká, rychlá kombinace po ose Hrubý – Vízek – Herzog a posledně jmenovaný se poté ocitl sám před domácím brankářem, kterého bez potíží prostřelil…konečný stav tedy 0: 4 a tak si odvážíme díky bojovnosti, nasazení našich hráčů důležité tři body do tabulky. Opravdu bych chtěl poděkovat Všem za odvedený výkon a i přesto, že někdy byla hra neurovnaná, tak bojovností a vůli se nám podařilo zvítězit.

Takže po zápase proběhl vítězný pokřik Jiskra P..o a mohla se jít probrat taktika, rozbor u videa do tradičních destinací v N.B.

Pro fanoušky : v sobotu ve večerních hodinách se podařil doladit přestup Tomáše „skopa“ Němce ze Slavoje Skřivan…upoutávka na tohoto hráče viz.stránky našeho klubu

V posledních hodinách závodu "PŘESTUPOVÉ OKNO" dorazil co cíle závodník Tomáš Němec. Tímto bychom ho chtěli přivítat opět už poněkolikáté v naše týmu a věříme v jeho góly do soupeřových branek.

nemec.jpg

 

Trénink : úterý a čtvrtek od 17.30hod a v domácím zápase přivítáme v sobotu na našem hřišti mužstvo Malšova Lhota A od 16.30hod – sraz na toto utkání je ve 15.45hod na našem hřišti – před tímto utkáním sehrají utkání naši žáčkové…