Jdi na obsah Jdi na menu
 

Malšova Lhota x Prasek 1 : 1 (1 : 0)

24. 10. 2016

Sestava : Drugda – Pražák, Holý (55.Tichý), Jilemnický, Drábek, Štefan, Štayr, Hrubý, Veselý (60.Buček), Vízek, Němec

 

Branky : Hrubý T.

 

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým na hřiště do Malšovy Lhoty. Už během týdne jsem měl náznaky, že k tomuto nelehkému utkání nebudeme moci použít další hráče ze sestavy a to se také vyplnilo. Takže do tohoto utkání jsme nemohli počítat kromě již delší dobu na marodce odpočívající Honza Herzog, vykartovaný Vojta Vyhleďal (stop ještě na jeden zápas), zraněný Jirka Pavel (zranění ve spodní části těla), David Hrubeš (časově vytížen – vítání nového občánka Mikuláška) a pracovně vytížený Dominik Nový.

Takže díky těmto absencím se opět muselo zamíchat se sestavou a tak na pravý kraj obrany se postavil David Holý (DH9) místo Davida Hrubeše, na levou zálohu se postavil Pepa Veselý a do útoku místo Dominika Nového byl přesunut Kuba Vízek. Toť asi vše k zahajovací sestavě a k jejich změnám …

 

Abych řekl pravdu, tak bych nejraději napsal k průběhu utkání, že z naší strany to byla tragédie (tragický výkon) a tím bych referát ukončil…ale tím bych asi ochudil čtenáře o slohové cvičení…

 

Teď už k samotnému zápasu. Utkání se odehrávalo ve vlažném tempu z obou stran od vápna k vápnu. Naší první jakož to šancí byla střela v 8.minutě na bránu domácích v podání Němika, ale to se nedalo považovat za ohrožení samotné brány, jelikož střela šla hodně nad bránu…těžko se mi to píše, ale to bylo od nás za první poločas vše – toto bylo tak jediné ohrožení branky domácích za první půli – opravdu tragédie!!! Opravdu k tomu nemám slov…množství nepřesných nahrávek, bez nějakého nápadu, finální nahrávky, bez patřičné motivace…

Takže bych spíše rozebral hru hostů, kteří drželi první poločas více míč a vytvářeli si šance ke skórování, jednu loženou šanci zlikvidoval „superman“ Drugis (snese jako jeden z mála přísnější měřítko v tomto zápase). Také měli nějaké střeli z dálky. Za naší pasivitu jsme byli potrestány a to ve 30.minutě, kdy z rohu a následné dorážky se domácí prosadili dorážkou a tak vedou zaslouženě 1 : 0. To je opravdu tak vše, co stojí za zmínku z prvního poločasu…

 

Za stavu 1 : 0 pro domácí se šlo do kabin. V kabině došlo k debatě jakým způsobem se hraje fotbal…dál nemám chuť to rozebírat, jsem opravdu dost smutný a v rozpacích z naší předváděné hry a kór jak hrajeme poslední zápasy první poločasy, to je opravdu promrhaných 45minut …

 

Vrátím se k zápasu. Do druhého poločasu se Kladívko (oproti minulému zápasu úplně jiný hráč) vysunul na hrot k Němikovi (pan Němec měl v tomto zápase asi těžké nohy) a do středu zálohy ke Špakoj (opět byl celý zápas na telefonu a v očekávání – radostná událost proběhla v nedělních ranních hodinách, což bych tímto rád popřál jménem klubu, hráčů hodně štěstí, zdraví a ať malá roste jako z vody…) se zatáhl Kuba Vízek. Na pravou obranu se zatáhl Pája Štefan a DH9 se vysunul na zálohu – toť asi ke změnám v sestavě do druhého poločasu.

 

Druhý poločas začal asi nejlépe jak mohl…ve 46.minutě po dlouhém výkopu Drugdise a chybě stopera domácích, kdy podskočil letící míč, šel Kladívko sám na bránu domácích a přízemní střelou prostřelil  brankáře domácích – stav 1 : 1.  O nedlouho později se opakovala podobná situace, ale místo střeli na bránu volil Kladívko nahrávku na Špaka, kdy jeho střela byla sražena mimo bránu…ve druhém poločase jsme měli pár zahraných standartních situací kolem vápna, ale centry z uvedených rozehrávek nenacházeli hlavy našich hráčů

Ve druhém poločase byla hra velice rozkouskovaná, množství faulů na obou stranách, zbytečných emočních výlevů a dohadů (opravdu tento zápas nebyl pohledný jak pro diváka, tak i pro fanouška). Domácí hráli nakopávané míče na hráče s číslem 10 (Kekelák), který se snažil střílet ze všech pozic. Tento hráč spolu s hráčem číslem 7 (jméno nevím), který hrál ve středu zálohy, byli nejlepšími hráči domácích, obzvlášť hráč ve středu zálohy nám dělal svým pohybem a rychlostí dost veliké problémy.

Sportovně musím přiznat, že domácí si vytvořili v druhém poločase nějaké šance ke skórování, ale Drugdis vše pochytal. Nejvíce po gólu volali asi dvě standartní situace odehrávající se krátce po sobě, kdy domácí zahrávali standartní situace z hranice vápna – naštěstí pro nás pořádně netrefili bránu, i když dorážka z druhé situace byla nebezpečná, ale Drugdis byl u tyče včas…náš tým pak měl ještě jednu brejkovou příležitost před koncem zápasu, kdy si míč vyměnili Němik se Špakem, ale o něco delší finální přihrávka zhatila možnost lepšího zakončení…

To bylo tak asi vše z tohoto nepovedeného utkání a tak jak už jsem psal výše, domácí měli v tomto zápase více šancí, takže pro nás byl bod asi maximum…i když je to dost smutné, dle mého názoru toto nebyl soupeř, který by se nedal porazit – ale s naším předvedeným výkonem v tomto zápase by jsme neporazili ani K….v - každý si může domyslet…

Přísnější měřítko v tomto zápase snese Péťa Drábek (podává stabilní výkony), Kleky (post předstopera mu opravdu sedí – jen je potřeba více mluvit s Honzou a dirigovat hráče…) a superman v bráně Drugdis…

 

Závěrem bych chtěl apelovat na všechny hráče, aby se maximálně soustředili (nerozptylovali se předzápasovým soustředěním) na zbývající utkání a věnovali jim patřičný důraz, chuť, jelikož hrajeme se soupeři, kteří jsou naši sousedi v tabulce a určitě se nebude jednat o jednoduchá utkání, ať už s ruchadlem Ohnišťany, tak i se Starým Bydžovem…

Chápu, že nehrajeme profesionální fotbal, ale bylo by velice dobré zakončit sezónu povedenými zápasy, aby jsme předvedli výkon, který se od nás očekává a mohli potěšit jak naše diváky, tak i  fans a „huligens“…

Tímto bych chtěl jen napsat, aby se každý hráč nad tím zamyslel…

 

Náš poslední zápas na domácí půdě na podzim 2016 se odehraje dne 29.10.2016 s ruchadlem Ohnišťany od 14.30hod  - sraz 13.45hod na hřišti v Prasku!!

 

Veliké díky patří našim fanouškům a „huligens“, kteří nás přijeli podpořit do Malšovy Lhoty. Díky moc!