MŽ : RMSK Cidlina C x Prasek 6 : 2 (2 : 1)

31. 5. 2018

Branky : Domča Vaníček, Máťa Matura

K dalšímu mistrovskému zápasu náš tým zajížděl do obce Hlušice, kde své zápas hraje oddíl RMSK Cidlina. Do tohoto zápasu jsme nastoupili téměř v kompletní sestavě.

Jednoznačným favoritem tohoto utkání byl domácí tým, kterému patří první místo v tabulce.

Zápas byl od prvních minut útočně naladěn z obou stran, ale domácí hráči měli v prvních 15.minutách více ze hry.

V 18.minutě přechází Domča Vaníček přes domácího obránce a sám v tváři tvář před domácím brankářem proměňuje svoji šanci, kdy svoji střelu zakončuje přesně k tyči a tak se ujímáme nečekaného vedení 0-1.

Ve 22.minutě jsme nezachytili rychlí útok domácích hráčů a domácí vyrovnávají  na 1-1. Poté nás dvakrát podržel golmánek Filda, kdy včasným vyběhnutím likviduje velké šance domácích.

Ve 26.minutě neproměňujeme velkou šanci a z následného rychlého protiútoku dostáváme branku - stav 2-1 pro domácí.

Ve 29.minutě jsme měli opět velkou šanci na vstřelení branky, ale bohužel střelu blokují domácí obránci.

Za stavu 2 : 1 končí první poločas a jde se do kabin.

Druhy poločas se snažíme o tlačit do útoku, vyrovnat a ve 39.minutě se nám to málem povedlo, ale samostatný brejk na domácího brankáře neproměňujeme a z následného útoku dostáváme branku na 3-1 – jako přes kopírák u druhé branky.

Naši kluci ale neházejí flintu do žita a stále se snaží s výsledkem něco udělat, vstřelit kontaktní branku. Ve 42. minutě po našem rohu míří po naší hlavičce míč těsně nad domácí branku. Nebezpečné útoky podnikají ale i domácí hráči, ale naše obrana zatím odolávala.

Ve 46.minutě se k míči dostává Máta Matura a zkušeně proměňuje a snižujeme na stav 3-2.

Bohužel ve 49.minutě po chybě naší obrany dostáváme laciný gól na 4-2. O dvě minuty později trefujeme břevno a z následné akce domácích nás opět podržel v brance Filda. V posledních minutách zápasu už vrháme vše do útoku, ale domácí v 56. a 58.minutě nám z rychlých brejků přidávají další dvě branky. Konečný výsledek 6 : 2 se je pro nás až příliš krutý a myslím. Můžeme litovat neproměněných našich šancí a nezachycení rychlých brejků domácích z následných akcí.

I přesto kluky chválím za bojovnost - makali do poslední minuty.