Jdi na obsah Jdi na menu
 

Neděliště x Prasek 3 : 3 (1 : 1)

10. 10. 2016

 

Branky : Němec 2x, Nový

Sestava : Drugda – Pražák, Hrubeš, Holý (60.Pavel), Vyhleďal, Štefan, Štayr, Hrubý, Vízek, Nový, Němec

 

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým na hřiště do Nedělišť. Už před začátkem utkání jsem tušil, že to nebude jednoduché utkání a obzvlášť na málem hřišti jaké se nachází v Nedělištích. Sice hřiště, trávník byl v dobrém stavu, ale s rozměry hřiště a s fotbalem jakým se domácí tým prezentuje se naši hráči dlouho nemohli srovnat, ale o tom více až v referátu níže. Už během týdne jsem měl náznaky, že nám budou chybět standartní pilíře naší obrany a bohužel náznaky se vyplnily. Takže do tohoto utkání jsme nemohli počítat s Vaškem Jilemnickým (zranění ve spodní části těla), Péťou Drábkem (zranění v horní části těla), stále zraněným Honzou Herzogem (dlouhodobější záležitost) ale i s novou posilou Lukášem Bučkem (jeho přestup do našeho klubu se doladil během minulého týdne), který byl časově a pracovně vytížen.

Takže díky těmto absencím se na pravý kraj obrany postavil David Holý (DH9) a hned zkraje bych napsal, že svým výkonem mě určitě nezklamal! Na post předstopera byl obsazen Vojta Vyhleďal (ten sehrál svoji velkou roli v druhém poločase, ale o tom až později…).

Jak už se docela stává tradicí, tak naše utkání v Nedělištích se hraje za zrovna né moc příjemných teplot a hlavně za foukajícího větru (musím ale říci, že oproti minulému zápasu v Nedělištích, vítr foukal mírněji…)

 

Teď už k samotnému zápasu. Naši hráči se pomalu ani nestačili rozkoukat a už ve 4.minutě jsme mohli prohrávat, to když po chybě H.Pražáka (někdy prostě Honza drží míč déle než je zdrávo a možná i z něj mi přibyl nějaký ten šedivý vlas na hlavě, když začne jako stoper kličkovat) hostující hráč šel na našeho brankáře, ale Drugdis v bráně situaci vyřešil a tak se stav neměnil. Naší první šancí byla standartní situace a to v 5.minutě, kdy Novka střílí z 25metrů tvrdou střelou nad branku domácích. V 7.minutě zahrávají domácí standartní situaci od postranní čáry a po několika odrazech (odraz i od tyče) míč končí nečekaně v naší síti a stav je 1 : 0 pro domácí. Poté jsme si vytvořili několik šancí a to v 11.minutě po rohovém kopu hlavičkuje Špak mimo branku, dále v 15.minutě po akci Němika střílí Novka do gólmana domácích, v 17.minutě po akci Špak – Kláda – Novas střílí náš bomber vedle branky. Ve 24.minutě vyslal krásný pas Honza Pražák na Němika, který snad musel zařadit druhý rychlostní stupeň, jelikož šel sám na gólmana domácích (sic se ho obránce snažil dohonit), ale šanci neproměnil a málem si přivodil ještě zranění. Vyrovnat se nám podařilo ve 37.minutě, kdy po nedorozumění domácí obrany uklízí  Němik přízemní střelou k tyči na stav 1 : 1. Poté se dvakrát zastřeloval náš šutér Kláda, kdy jeho první dělová střela z 20metrů ve 42.minutě mířila doprostřed branky a gólman hostů vyrazil, jeho však druhá střela ve 43.minutě skončila na zadní tyči konstrukce branky (růžek branky), kdy i já jsem si myslel, že je to branka (opravdu krásná střela – jen bohužel neskončila v síti).

 

Za stavu 1 : 1 se šlo do kabin. Co říci k prvnímu poločasu? Abych řekl pravdu, tak některým našim hráčům trvalo dlouho než se zžili s takto malým hřištěm a dále domácí se prezentovali nakopávanými míči (množství hlavičkových soubojů), kdy hlavně hrozili ze standartních situací, rohů, kdy jejich výšková převaha byla znát.

bilbo.jpg

 

Druhý poločas začal asi nejlépe jak jsem si mohl představit, už v 46.minutě po centru Vojty Vyhleďala, sklepává Kuba Vízek na Němika a ten dává svůj druhý gól v utkání (naplňuje svoji přislíbenou normu na zápas) a vedeme 2 : 1. Ve 47.minutě fauluje David Hrubeš (dostává ŽK) protihráče a domácí mají standartní situaci v blízkosti velkého vápna, ale střela mířila do postavené zdi z hráčů. V 53.minutě se domácím povedl útok a při našem nedůrazu ve vápně vyrovnávají domácí na 2 : 2. Poté došlo ke střídání, kdy Davida holého střídá Jirka Pavel. V 56.minutě zahrávají domácí standartní situaci a po našem nedůraze ve vápně, kdy Drugdis nevyráží míč dostatečně daleko, dávají domácí na 3 . 2. Poté je hlavním aktérem dalších minut Vojta Vyhleďal, kdy naprosto zbytečně svoji nedisciplínavostí v 58.minutě poslal náš tým do deseti hráčů, když počastoval rozhodčího peprnými výrazy (jen bych podotknul, že se jednalo o faul ve středu hřiště, kdy naše mužstvo potřebuje hrát se odehraje toto a poté se několik minut nehraje a diskutuje – takže dvakrát trest : 1.červená karta, 2.několik minut se nehraje). K tomuto chování nemám moc vhodných slov, protože takto oslabit mužstvo jak v tomto zápase i na další utkání, kdy nás čekají soupeři z horní tabulky a máme zraněné hráče, je fakt na zamyšlení!!!

Bohužel stalo se, co stalo a tak jsme hráli o deseti hráčích. Podařilo se nám však bojovností vyrovnat skóre na 3 : 3 v 63.minutě, kdy po akci několika hráčů střílí vyrovnávající branku Novas. Poté se Novka zatahuje do stopérské dvojice k Honzovi Pražákovi a Kláda se vysouvá na hrot útoku. O několik minut později po tvrdém faulu ve středu hřiště na Novku dostává domácí hráč červenou kartu (možná rozhodčí kompenzuje červenou kartu pro nás) a tak se vyrovnává počet hráčů na obou stranách.

Po tomto vyloučení chtěla obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu a vytvářeli si šance, ale ke změně skóre už nedošlo. Naši největší příležitost ke strhnutí vítězství na naši stranu měl se závěrečným hvizdem Kuba Vízek, kdy ale netrefil míč skluzem u levé tyče po sklepnutí Klády.

A tak se zrodila, dle mého názoru, zasloužená remíza (protože domácí si také vytvořili příležitosti ke skórování).

 

Abych řekl pravdu, tak jsem spokojen s tím, že naši hráči chtěli strhnout vítězství na svoji stranu (neodflákli zbytek utkání), běhali (hodně stovek metrů naběhali krajní záložníci) a tlačili se do zakončení. Ale…

 

Závěrem k tomuto utkání (nejen k tomuto utkání) bych chtěl říct, že mi rozum nebere situace, kterých jsem svědkem, kdy namísto rychlého rozehrání, chuti hrát, zrychlit hru se nesmyslně debilně (čtenáři prominou – není cenzurováno) diskutuje, dohaduje s rozhodčím nebo se soupeřem. Po odpískaném faulu na naše hráče nebo protihráče přichází tato naprostá nedisciplínavost, namísto toho, aby se každý z hráčů soustředil na hru, svůj výkon (pořád se nemůžu zbavit pocitu, že někteří hráči nepodávají optimální výkony), povzbudil své spoluhráče v případě potřeby za něj „zatáhl“ dozadu.

Tímto bych chtěl tedy napsat, aby se každý hráč zamyslel nad svými výkony, tím co předvádí na hřišti a hlavně svoji disciplínu, jelikož toto „žvanění“ se týká dosti hráčů!!!!

 

Snad se nám podaří potěšit naše příznivce, fans a „huligens“ v našem domácím prostředí v sobotu 15.10.2016 od 16.00hod, kdy přivítáme mužstvo Kosičky B, kdy se nebude opět jednat o lehký zápas.

 

Veliké díky patří našim fanouškům a „huligens“, kteří nás přijeli podpořit i v né moc příznivém počasí a jeli za námi takovou dálku do Nedělišť. Díky moc!!!!!