Jdi na obsah Jdi na menu
 

Neděliště x Prasek 4 : 1 (2 : 1)

3. 5. 2018

Základní sestava : Drugda – Holý, Štayr, Jilemnický, Tichý, Vyhleďal, Nový, Němec, Vízek, Hrubý, Herzog (50.Pavel)

Branky : 36.min T.Hrubý

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým na hřiště do obce Neděliště. Na tomto malém hřišti se nám moc nedaří, což se potvrdilo i v tomto zápase.  My jsme na toto utkání odjížděli „posilněny“ výhrou z minulého kola nad lídrem soutěže a navíc domácí se v tabulce nacházeli pod námi, což také bylo vidět na přístupu k utkání a poté samotné hře. Jak psal pan Jilemnický, jedna vyhraná bitva nevyhrává válku…takže je potřeba makat zápas od zápasu…

Co se týče tohoto zápasu, tak jsme zase počítali opět omluvenky, ale to už je taková otřepaná story…ale i tak já osobně jsem pomýšlel na zisk tří bodů v tomto utkání po výborně odehraném minulém utkání, skutečnost mě však přesvědčila o omylu…ale o tom více až dále…

Toto utkání se hrálo za vysokých teplot a na velmi malém hřišti s čím jsme si nedokázali poradit a přizpůsobit hru podmínkám. Tento referát nebude moc dlouhý, jelikož pohledných akcí z naší strany bylo pomálu, bohužel nám totálně chyběla střelba z poza vápna a soupeřova brankáře jsme moc neprověřili…opravdu v tomto referátu není moc co vyzdvihnout až možná statistika držení míče, která byla asi 30% na 70% v náš prospěch, ale to zápas nevyhrává…

Teď už k samotnému průběhu utkání. Prvních 25.minut utkání bylo zcela nezáživných, nic podstatného se na hřišti nedělo…naši hráči drželi míč, byla spousta nahrávek mezi našimi hráči, ale chyběl nám moment překvapení, střelba, finální nahrávka, větší pohyb bez míče – přizpůsobili jsme se hře domácích, kteří  vytvořili nepropustný blok v osmi lidech na hranici svého vápna a zbylý dva útočnici čekali na dlouhé nakopávané míče…

Ve 27.minutě nastala chyba našich hráčů, na kterou domácí čekali…po nákopu domácích hráčů naše obrana vytvořila chybu a domácí útočník střelou z poza vápna nedal našemu gólmanovi šanci – byla to první střela na bránu a hned padla branky  - domácí vedou 1 : 0. Po této brance se obraz hry nezměnil, naopak domácí byli ještě více „zakopány“ u svého vápna a nakopávali dlouhé míče, kdy opět po naší chybě v obraně ve 34.minutě se domácí útočník prosazuje a domácí vedou 2 : 0 – druhá střela na naší branku. Musím uznat, že z tohoto stavu jsem byl rozčarovaný…došlo k protočení hráčů na postech…do útoku se vysunul Domča Nový…to se vyplatilo o nedlouho později a to ve 36.minutě se po dlouhém vhazování Vojty Vyhleďala k míči před brankou dostává právě Domča Nový, který nahrává na Tomáše Hrubého, který přízemní střelou prostřeluje domácího brankáře  - stav 2 : 1 pro domácí…do poločasu se už nic závažného nestalo, jelikož domácí nikam nespěchali, tento stav jim vyhovoval a polehávali na trávníku, po našich faulech…takže poločasový výsledek 2 : 1…

Mužstvo do kabin ani nešlo, vše potřebné jsme si vyříkali na hřišti u střídaček, hráči se občerstvili – někdo více, někdo méně, podle toho jak měl náročný večer den předtím…

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně, ale bohužel hned ve 47.minutě dostáváme neuvěřitelný gól z rohu, kdy domácí hráč svoji dělovou levačkou nastřeluje spojnici a odrazem se míč dostává do naší branky potřetí…prohráváme tedy 3 : 1…po této inkasované brance jsme chtěli hru zjednodušit, bez nějaké zdlouhavé rozehry, ale naše křižné pasy, přihrávky nebyly přesné a tak jsme se do zakončení moc nedostávali, navíc domácí hráči byli výškově dobře vybaveni a hlavičkové souboje ovládali velice dobře…pro zvýšení tlaku na hostující obranu byl na hrot ještě vysunut Vašek Jilemnický, takže v zadních řadách jsme hráli na riziko, kdy se hráči nezajišťovali…což domácí opět využili po našem zaváhání v 85.minutě a vstřelili čtvrtou branku do naší sítě…z naší strany to byl takový nemastný, neslaný závěr utkání, snažili jsme se snížit, ale vyložené šance jsme si nevytvářeli, nebyly žádné střely z poza vápna, žádný moment překvapení…a tak si domácí už v poklidu uhlídali svoje vítězství a oslavili zisk tří bodů do tabulky…

Pokud jsem minule chválil za přístup, bojovnost atd., tak po tomto zápase bohužel…nepředvedli jsme žádný výkon, nikdo z hráčů nevynikal a z naší strany naprosto nevydařený zápas - ztráta bodů do tabulky…prostě s touto taktikou, stylem hry si naší hráči neokázali poradit…během týdne doladíme příchod nové posily do našeho oddílu...díky těmto nepřesvědčivým výkonům bude i nadále docházet k příchodům dalších hráčů do našeho týmu, je potřeba zvýšit konkurenci na postech…

Chtěl bych poděkovat našim skvělým fanouškům a zároveň se omluvit, že vážili takovou cestu a viděli náš nepřesvědčivý spíše „tragikomický“ výkon…

Trénink : čtvrtek od 18hod a v dalším domácím zápase přivítáme v sobotu na našem hřišti mužstvo Libčany B od 17hod ( v podzimní části soutěže jsme u soupeře prohráli 1 : 0 po našem tragickém výkonu)– sraz na toto utkání je ve 16.15hod na našem hřišti – před tímto utkáním sehrají utkání naše žákovské kategorie…