Jdi na obsah Jdi na menu
 

Nepolisy B - Prasek

16. 9. 2016

Nepolisy B – Prasek     3 : 4 (2 : 2)

 

Branky : 2xVízek J., Nový D., Štayr M.

 

Sestava : Drugda – Pražák, Jilemnický, Drábek, Pavel (65.Štefan), Vízek, VyhleďalŠtayr, Hrubeš (85.Tichý), Nový, Němec

 

 

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým na „vyprahlou“ půdu do „Nepálu“. Do tohoto utkání jsme vstupovali s myšlenkou odčinit domácí prohru se Lhotou p/L. Na rozpisu pro toto utkání chyběl rekreující se Tomáš Hrubý, zraněný David Holý, omluvený z časových důvodů Pepa Veselý a laborující se zraněním Honza Herzog.

 

Do tohoto zápasu, který se hrál za vysokých teplot (teploty byly spíše vhodné na koupání než na fotbal) a na vyprahlém a tvrdém hřišti (pro mě osobně byl stav hřiště zklamáním) jsme vstoupili aktivně. První střelu na bránu měl už v 1.minutě Vojta Vyhleďal. Poté měl šanci domácí tým ze standartní situace, ale náš gólman chytil. Zhruba v 9.minutě dostal kolmici mezi obránce Kuba Vízek, ale jeho střela se bohužel nevešla mezi tři tyče (pouze se zastřeloval). Situace jako přes kopírák nastala o pár minut později, ale to už aktivní Kuba Vízek prostřelil brankaře domácích a vedli jsme 1:0. Po této brance měl náš tým několik vyložených šancí na zvýšení skóre, ale bohužel se nám to nepovedlo, ať už v 15.minutě náš střelec Novas po sólovém brejku na gólmana, v 17.minutě Špak střelou vedle branky a neposledně pak po velkém sólu přes celé hřiště od Honzy Pražáka, kdy vzal míč na naši polovině a projel celé hřiště (protihráči se mu rozestupovali) až se ocitl tváří tvář sám před gólmanem, ale bohužel Karel Poborský z něj není, takže jeho pokus o lob brankář vyrazil a z následné dorážky chtěl ještě Tomáš Němec nahrávat místo střely na branku. Takže branka z toho nebyla. Po těchto neproměněných šancí nastal trest v podobě gólu Nepálu, který zhruba ve 23.minutě přesnou střelou k pravé tyči naši svatyně vyrovnal. Ač se náš brankář natahoval jak je dlouhý, tak nedosáhl na umístěnou střelu.

Poté se hra přesunula před domácí branku a po autovém vhazování, podržení míče a pěkné přihrávce Novase uklízí Špak placírkou k tyči míč – chladnokrevné, přesné zakončení. Vedeme tedy 2:1. Místo toho, aby náš tým přidal další branku, tak po chybě našich hráčů ve středu pole, předvedli domácí rychlý kontr a ukázali našim hráčům jak se proměňují šance a trestají chyby…takže poločasový stav byl 2:2a s tímto výsledkem jsme šli do kabin

 

Místo toho aby náš tým vedl tři, čtyři nula po poločase a utkání se hrálo v klidu, tak neproměňováním šancí bylo takto vyrovnané…

 

Po poločase náš tým opět trávil více času na půli soupeře, ale vyložená situace na skórování nepřicházela. Až po našem rohu se odražený míč dostal k Vojtovi a ten vyslal střelu na branku, která se otřela o nespecifikovanou část těla Kuby Vízka a pro překvapení všech pomalu zapadla do branky. Takže stav 3:2 pro náš tým.

Poté jsme měli několik slibných šancí na zvýšení náskoku – zejména Novas, ale bohužel mu zvlhl střelecký prach. Zhruba v 74.minutě byl vyslán po lajně krásnou přihrávkou Pavel Štefan (Pavel Štefan vystřídal v 65.minutě Jirku Pavla), který zatáhl míč po pravé lajně - poté odcentroval před hostující branku a míč propadl k volnému Novasovi, který neměl problém zasunout míč do branky. Stav na světelné tabuli 2 : 4. Po této brance měli naši hráči několik příležitostí na navýšení skóre, hlavně po gólu volala situace, kdy z rohu, který kopali domácí se k odraženému míči dostal Vojta Vyhleďal a spolu s dalšími třemi hráči šli sami na jednoho obránce + brankáře domácích. Je mi záhadou jak tato situace neskončila brankou, ale stalo se a tak přišel trest v podobě třetí branky z kopačky hrajícího trenéra domácích Matyse zhruba v 85.minutě, kdy po zaváhání naší obrany se dostal k míči a střelou pod břevno snížil na stav 3 : 4. Domácí po této kontaktní brance vycítili šanci na body a v závěru utkání nás přitlačili před naší branku a zejména díky několika standartním situacím si vytvořili tlak i šance. Naštěstí se jim vyrovnat nepodařilo a náš tým uhájil těsné vítězství 4:3 a tak jsme si odvezli tři body do tabulky.

 

Co říci závěrem k tomuto utkání? Díky neproměňování i těch nejvyloženějších šancí, kdy jsme mohli sehrát poklidný zápas, ve kterém jsme mohli vést o několik branek se z utkání zbytečně stal nervy drásající match.

 

Takže doufám, že v příštím domácím utkání s RMSK Cidlina C, na které tímto zvu naše fanoušky, budou mít naši střelci přesnou, rozvážnou, klidnou mušku a obují ty správné „střelky“.

 

Nerad bych opomenul i naše diváky, kteří přijeli i v tak horkém počasí ve velice hojném počtu povzbudit náš tým a samozřejmě skvělá podpora od našich „huligens“, kteří jako vždy byli slyšet!!! Díky moc!!!!!

 

M.F.S