Jdi na obsah Jdi na menu
 

Nové Město x Prasek 2 : 4 (1 : 2)

2. 5. 2017

Sestava : Drugda – Vyhleďal, Pavel (75.Holý), Jilemnický, Drábek (80.Prokůpek), Herzog (46.Pražák), Štayr, Štefan, Nový, Němec, Hrubý

Branky : 4.minuta H.Herzog, 13.minuta D.Nový,  50.minuta T.Němec, 63.minuta T.Hrubý

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým v sobotu do obce Nové Město u Chlumce nad Cidlinou. Na tento zápas se vyjelo o chvíli dříve a někteří hráči probírali detailní taktiku na toto utkání v kavárně – jelikož jsme chtěli přivést všechny první venkovní body v jarní části sezóny (do teď se nám na venkovních hřištích moc nedařilo).

Už během týdne se vědělo o některých absencích na tento zápas, ale to už je v našem podání obehraná píseň. Sice už v týdnu avizoval zranění Jirka Pavel, ale nechtěl v tom kluci nechat a šel hrát i se zraněním (doloženo lékařskou zprávou potvrzenou) za což mu tímto děkuji. Naopak do základní sestavy se nám navrací Tomáš Němec, který začal pilně trénovat…

Teď už k samotnému průběhu zápasu. Musím ještě říci, že na to jak znám hřiště v Novém Městě, bylo hřiště v dobrém stavu – bylo měkké a zelené… Do tohoto utkání se nám povedl výborný vstup – už ve 4.minutě se dostal míč k Tomáši Němcovi - ten individuální akcí, kdy obešel několik protihráčů se kterých si udělal cvičné „kuželky“ předložil křižnou nahrávku přes celou domácí branku a dobíhající Honza Herzog neměl problém skórovat do prázdné branky – bohužel domácí obránce při této dorážce Honzu důrazně atakoval a „poslal“ ho na brankovou konstrukci  - Honza se z toho chvíli vzpamatovával – byl to velice nepříjemný střet, ale po chvíli to rozchodil a ve hře pokračoval… ve 13.minutě naši hráči rychle rozehráli míč ve středu pole, míč si vzal Domča Nový a nádhernou střelou (opravdu nádhernou) z 25metrů poslal míč nechytatelně do domácí branky – opravdu vydařený projektyl…takže v tu chvíli byl stav 0 : 2 ve 13.minutě a nasvědčovalo to bezproblémovému utkání…ale bohužel po této druhé brance přestal náš tým běhat, pohybovat se a do hry se dostávali domácí…domácí hráli takový pomalý fotbal, kdy si vyměňovali hodně nahrávek mezi obránci a poté přišel dlouhý nákop na útočníka…po jednom z takovýchto nákopů se důrazem dostal k míči domácí útočník a podél našeho gólmanka snižuje stav utkání na 1 : 2…po této brance byla hra rozkouskovaná, bylo dost nepřesností, faulů – bohužel v této chvíli fotbal plakal…ve 40.minutě došlo na půlící čáře k faulu od Martina Štayra na domácího hráče, za což rozhodčí udělil žlutou kartu, ale následná slovní „přestřelka“ mezi oběma hráči vyústila v červenou kartu pro Martina k úžasu všech kolem (sáhodlouhý komentář k této situaci určo koluje už po sociálních sítích…). Takže od 40.minuty hrajeme v deseti hráčích…do poločasu se už nic zásadního nestalo a za stavu 1 : 2 se šlo do kabin…v kabině o přestávce došlo k vyříkání nějakých situací a ke změně postů v sestavě, jelikož vystřídal Honza Herzog, kterého limitovala bolest hrudníku po nárazu na brankovou konstrukci…

Do druhého poločasu jsme tedy museli změnit taktiku po obdržené červené kartě ke konci prvního poločasu…do stopérské dvojice k Vaškovi Jilemnickému přišel Honza Pražák a musím říci, že kluci mluvili, dirigovali si hráče před sebou, krajní obránce Jirku Pavla a Peťu Drábka – naše obrana fungovala dobře…domácí tým v druhém poločase moc nezměnil taktiku – opět jejich obránci si vyměňovali hodně nahrávek a pomalým, postupným útokem se snažili dostat k naší bráně – naši hráči ale opravdu bojovali, běhali, byli důrazný a vyráželi jsme do „smrtonosných“ protiútoků a tak přicházeli šance…v 50.minutě jsme zahrávali rohový kop, míč se odrazil na hranici vápna k Péťovi Drábkovi, který tvrdou střílenou střelou našel před brankou Tomáše Němce, který jen nastavil nohu a pohodlně zvýšil na stav 1 : 3 (tento moment byl několikrát v pozápasovém rozboru detailně řešen, ale oba dotčený tvrdí, že je to nacvičený signál…no, každý máme na to svůj názor – někdo říká střela, někdo signál…). Zdálo se, že stav 1 : 3 bude pro nás uklidňující, ale bohužel v 60.minutě po jedné z mála povedených akcích domácích, byl domácí útočník zbytečně faulován Vojtou Vyhleďalem ve vápně a měl možnost zahrávat pokutový kop (s Vojtou jsme si to ujasnili, že naprosto zbytečná penalta a nesmyslný zákrok ve vápně). Domácí hráč penaltu proměnil (ač se náš gólmanek snažil, penalta byla dobře kopnutá k tyči) a snížil na stav 2 : 3 – naprosto zbytečně jsme touto penaltou dostali domácí tým opět do hry!! Naneštěstí o nedlouho později (ve 63.minutě) po dlouhém nákopu našeho gólmana se odlepil od země Tomáš Němec (Jaromír Bosák vede se spor s Luďkem Zelenkou, zda byl 2 nebo 2,5metrů nad zemí vysoko ve výskoku) který krásně sklepl hlavou na nabíhajícího Tomáše Hrubého a ten prostřeluje domácího gólmana – stav 2 : 4 (takže se prosadil náš útočný trojzubec Němec-Nový-Hrubý). Po této brance náš tým nepolevil a nadále jsme si vypracovávali brankové příležitosti – některé naše slibně rozjeté akce zastavil nesmyslně praporek domácího pomezního a jiné vyložené šance jsme neproměnili zase sami…takže abych řekl pravdu, tak o výsledku utkání a to že získáme tři body jsem už nepochyboval, ale přibylo mi o dost více šedivých vlasů (budu muset asi odpracovat v práci nějaký přesčasy navíc, abych si mohl koupit dostatek barvy na vlasy) ze zákroků, které se na hřišti odehrávali – v tu chvíli jsem měl jen obavy o to, v kolika lidech toto utkání dohrajeme, jelikož to na hřišti byl samí „blikanec“ alias Tomáš Řepka…naštěstí už nikdo z našich hráčů červenou kartu nedostal (i když osobně se tomu celkem divím) a utkání skončilo výsledkem 2 : 4 a mohli jsme oslavit naše první venkovní vítězství v jarní části sezóny…

Co říci závěrem k tomuto utkání?? Musím klukům fakt poděkovat za bojovnost, nasazení, pohyb - za to jak v deseti hráčích odehráli celý druhý poločas a kromě penalty domácí hráče k ničemu nepustili! Jen nevím co provést s horkýma hlavama hráčů…musím se poradit v lékárně nebo povolat promovanou magistru Kudlákovou, zda existuje nějaký prostředek nebo se to dá léčit…

Závěrem bych velice poděkoval našim fanoušků a „huligens“, kteří nás přijeli podpořit ve velkém množství -  dovolím si tvrdit, že našich příznivců bylo mnohem více než domácích…díky moc, byli jste skvělí a Vaše podpora je super!!! Díky moc samozřejmě nejtvrdšímu jádru, které je hodně slyšet!! Málem bych zapomněl – díky moc Filipovi Herzogovi, za to jak se zhostil praporku a odmával celé utkání z pomezní čáry – díky Fildo!!

Trénink úterý a čtvrtek od 18hod na hřišti v Prasku!

Další zápas odehraje naše mužstvo na domácí půdě dne 6.5.2017 od 17hod s mužstvem Nedělišť (pan Vyhleďal si půjde před zápasem brzo lehnout, aby byl vyrovnaný – opět soupeř, který ho dokáže „nastartovat“), kde náš tým v nervózním zápase na podzim uhrál remízu 3 : 3.

Sraz na tento zápas je ve 16.00hod na hřišti v Prasku.