Jdi na obsah Jdi na menu
 

Nový Hradec B vs. Prasek 1:2(1:0)

25. 9. 2018

Nový HK Vx Prasek  1 : 2 (1 : 0)

Základní sestava : Drugda – Vyhleďal (8.min Holý), Jilemnický, Syřiště, Štayr, Fof (30.min Drábek), Herzog, Pavel, Vízek (46.min Brett), Němec, Hrubý

Branky : 59.min J.Pavel, 82.min.T.Hrubý

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým v neděli do hezkého fotbalového areálu na Nový Hradec Králové. Do tohoto utkání nenastoupili Domča Nový, Bóďa Staněk, Pepíno Tichý, Peter Lukáč

Nedělní odpoledne provázel déšť, nepříjemné sychravé a chladné počasí…hřiště na Novém Hradci je kvalitní a trávník byl ve výborném stavu…

Hráče před utkáním jsem upozorňoval, že je každé utkání jiné a že toto utkání nebude jednoduché i když se domácí tým pohybuje na opačném konci tabulky, tak se nám v minulosti na tomto hřišti vůbec nedaří…teď už k samotnému průběhu – domácí hráči do tohoto utkání vstupují s velmi mladou a běhavou sestavou…už ve 3.minutě si vytváříme šanci a to v podobě Tomáše Němce, ale jeho střela skončila těsně vedle levé tyčky domácí branky…v 8.minutě dochází v boji o míč ke střetu mezi Vojtou Vyhleďalem a jedním domácích hráčem a výsledkem je „pochroumaný“ nos a Vojta z tohoto zápasu odstupuje a odjíždí do FN v Hradci Králové, kde se později ukázalo, že má zlomený nos…na hřiště se tedy dostává David Holý a zaujímá post krajního obránce… domácí hráči se prezentovali v prvním poločase větším pohybem, a jejich středová řada hrála výborně, kdysi míč prostrkávali mezi našimi obránci…z  toho také vyplývali šance, které si domácí hráči vytvářeli – naštěstí v bráně máme jistotu v podobě čaroděje Jendy Drugdy, který v tomto zápase předvedl několik výborných zákroků a patři k nejlepším hráčům…bohužel, ale ani on nestačil zabránit gólu, který inkasujeme ve 25.minutě po hezké nahrávce mezi naše obránce a domácí hráč zakončuje k tyči své sólo na našeho brankáře – stav 1 : 0… v 30.minutě dochází k dalšímu vynucenému střídání, kdy ze hřiště odstupuje Míša Fof pro zranění a na plac nastupuje Péťa Drábek (nutno dodat, že Péťa nastoupil i přes bolesti zad, za což mu velice děkuji, že v tom kluky nenechal)…do konce prvního poločasu mají ještě domácí několik šancí na zvýšení skóre, ale všechny jejich pokusy chytá Jenda Drugda….naši hráči si vytvářeli takové pološance – zakončení nemělo potřebnou razanci ani kvalitu z důvodu nepřesné finální nahrávky…takže výsledek 1 : 0 pro domácí po prvním poločase byl zasloužený, jelikož v prvním poločase dle mého názoru byli lepším týmem, lépe se pohybovali, kombinovali a vytvořili si více šancí…

O poločasové přestávce došlo k vyříkání si předváděné hry – ujasnili se nějaké situace, došlo ke střídání, kdy Kubu Vízka nahrazuje Venda Brett (vlivem administrativní komplikace nastupuje až na druhý poločas) a k přeházení postů v sestavě…

Do druhého poločasu vstupujeme s odhodláním výsledek zvrátit, jelikož první poločas nebyl z naší strany vydařený…v druhém poločase se snažíme více držet míč, zkvalitnit nahrávky, napadat soupeřovu rozehru a dostávat ho tím pod tlak a tak si vytvářet šance…takové důrazné napadání se nám podařilo v 59.minutě, kdy několik našich hráčů napadá rozehru soupeře a k jejich nepodařené rozehře se dostává Jirka Pavel a postupuje z pravé strany sám na brankáře a střelou „šajtličkou“ zasunuje míč k pravé tyči domácí branky – stav 1 : 1…tato branka nám vlila více energie do žil a tlačíme se čím dál víc k domácí brance, ale zároveň tím otevíráme okénka (okna( v naší obraně a domácí hrozí z rychlých brejků…takže hra začíná být otevřená a obě mužstva chtějí strhnout vedení na obě strany…několik jejich brejků bylo blízko vstřelené brance, ale v bráně nám čaroval Jenda Drugda…a tak v 82.minutě po povedené akci na levé straně, kdy si naši hráči narazili a přichází centr od Péti Drábka od postranní čáry do vápna, kde se na penaltě prosazuje hlavou Tomáš Hrubý a převrací skóre na naši stranu – stav 1 : 2…po této brance domácí vrhli vše do útoku a vytvořili si v závěrečných minutách tlak, hlavně v podobě několika standartních situací kolem vápna, kdy jejich centry byli velice nebezpečné…s těmito centry si však naše obrana nebo Jenda Drugda poradili a tak když rozhodčí písknul naposledy do píšťalky, mohli jsme slavit zisk tří bodů…

Co říci závěrem : chtěl bych našim hráčům poděkovat za bojovnost, nasazení ve druhém poločasu a že se nám výsledek utkání podařilo zvrátit i přes všechny komplikace, které nás v tomto utkání potkaly…kluci se o výsledek porvali a když to nešlo herně, tak bojovností jsme toto utkání dotáhli do vítězného konce a konečně prolomujeme „zakletí“ hřiště na Novém Hradci a do tabulky si připisujeme 3body…díky moc

Domácí hráči hráli pěkný fotbal a jejich postavení v tabulce neodpovídá předvedenému výkonu na hřišti…některé hráče měli opravdu šikovné a svým pohybem, přehledem, sehraností nám činili veliké problémy, takže gratulace i jim k předvedenému výkonu…

Trénink :  úterý a čtvrtek od 17.30hod

Příští mistrovský zápas odehrajeme v sobotu dne 29.9.2018 od 16.30 hod na našem stadionu s mužstvem Kosičky B – zápasy s tímto soupeřem jsou vždy vyhecované…sraz na toto utkání ve 15.45hod v kabině v Prasku!!