Nový Hradec Králové B x Prasek 2 : 0

27. 9. 2016

Nový Hradec Králové B x Prasek   2 : 0 (0 : 0)

Sestava : Drugda – Pražák, Jilemnický, Drábek, Štefan, Vyhleďal, Štayr, Hrubý, Hrubeš (80.Veselý), Nový, Němec (67.Vízek)

Na další mistrovském utkání jsme zajížděli autobusem do Hradce Králové na příjemný fotbalový areál na Novém Hradci Králové. Cesta autobusem s našimi fanoušky proběhla velice rychle a hladce za což patří díky řidiči autobusu Zdeňkovi T. Do tohoto zápasu už jsme mohli počítat s odpočinutým Tomášem Hrubým, který se v pořádku vrátil z dovolené a byla na něm znát veliká chuť a hlad po fotbale. Naopak mezi stávající zraněné hráče Honzu Herzoga, Davida Holého přibyl další hráč Jirka Pavel.

Utkání na Novém Hradci se hrálo za pěkného počasí na hezky připraveném a kvalitním hřišti (opravdu musím uznat, že tento areál patří k těm povedeným jak v kvalitě zázemí pro fanoušky, tak i hrací plochou).

Teď už k samotnému zápasu. Sice jsme měli ještě v hlavách výsledek minulého utkání (z minulé sezóny) na Novém H.K., který jsme prohráli dvěma góly v druhém poločase, ale naši hráči vstupovali do utkání v dobrém rozpoložení a s dobrou náladou.

Ze začátku utkání se hrál opatrný fotbal z obou stran. První šanci si vytvořili domácí ve 3.minutě z přímého kopu, ale k vážnějšímu ohrožení naší branky to nevedlo.

Obě mužstva se snažila držet míč, bylo spousty nahrávek mezi obránci, na záložníky (dle mého názoru takový profesorský fotbal) bez nějakých šancí, hra se odvíjela od vápna k vápnu. První šanci si náš tým vypracoval v 17.minutě po akci Domča Nový a zakončující „Kleky“ (Vašek J.), který ale střílí přízemní střelou vedle branky domácích. Ve 20.minutě střílí domácí po rychlé akci branku, ale ta naštěstí není uznána pro postavení hráče mimo hru „ofsajd“. Jak už bylo napsáno na začátku, hra se odvíjela mezi vápny a moc šancí ke skórování nebylo, takže za připomenutí stojí střela Klády ve 22.minutě, ale ta trefuje připraveného brankáře ve středu domácí branky. V 25.minutě jsme zahrávali rohový kop, ale z naší výhody byla vlastně nevýhoda a domácí šli do brejku, ale jejich střela míří vedle. Další střela na domácí branku byla ve 33.minutě z kopačky Novky, ale bohužel opět našla připraveného brankáře domácích ve středu branky. Domácí ještě zahrozili ve 42.minutě, kdy ale jejich střela míří nad naší branku.

Takže do kabin po první půli se šlo za stavu 0 : 0. Co říci k prvnímu poločasu? Hrál se fotbal s množstvím přihrávek, kde se ale ani jedno mužstvo nedostávalo do vyložených šancí, pokud byla nějaká střela na bránu, tak byla z větší vzdálenosti, stav 0: 0 odpovídal tedy průběhu hry a byl zasloužený.

Druhý poločas začal naší šancí ve 47.minutě, kdy jsme měli možnost rozehrát přímý volný kop z hranice velkého vápna ze strany vhodné pro levonohého hráče a tak k míči se postavil netradiční exekutor Péťa Drábek, ale jeho kop (spíše nekop) se moc nepovedl. Péťa nám prostě ukázal, že jeho nesporné přednosti a kvality na hřišti jsou někde jinde než v zahrávání těchto situací. Bohužel se čím dál tím jasněji zdálo, že kdo dá v utkání první branku, tak ten toto utkání vyhraje. Ve 48.minutě zahrozili domácí, ale jejich gólovou šanci likviduje Honza Drugda. Povedená akce z naší strany proběhla v 52.minutě, kdy po přihrávce Didiho náš Novka obchází obránce, ale v tváří tvář gólmanovi střílí vedle branky.

Další naše šance přišla ve 59.minutě, ale Němik po brejku střílí mimo branku domácích v čemž ho napodobil i v 73.minutě Kláda, kdy jsme opět vůbec netrefili „zařízení“ domácích. Prostě naše střely, pokusy se nevešli mezi tři tyče domácích. Poté jsme měli ještě šanci v 79.minutě, kdy pěkným centrem Novka od lajny hřiště našel Didiho, ale jeho hlavička se opět nevešla mezi tři tyče. A tak se stalo to nejhorší co se mohlo stát, kdy při nedůrazu u našeho vápna, delšího podržení míče než je zdrávo (míč měl být odkopnut od našeho vápna) domácí svým důrazem vybojovali míč a střelou překonali Drugdise. Prohráváme 1 : 0 a do konce utkání zbývá cca 8minut. Po této brance byl přesunut Honza Pražák ze stopera na hrot ke stávajícím útočníkům a toto přemístění vyústilo v jeho šanci ve 87.minutě, ale jeho střela zase netrefila branku. V 91.minutě jsme ještě měli možnost zahrávat ještě standartní situaci a vše co mělo ruce a nohy bylo nastěhováno ve vápně domácích, bohužel se míč odrazil k domácímu hráči, který pak po brejku neměl problém vstřelit druhý gól do prázdné branky, když naše svatyně byla odkrytá jelikož Drugdis byl při zahrávání standartní situace také ve vápně soupeře. Takže konečný stav 2 : 0 pro domácí.

Co říci závěrem k tomuto utkání? Abych řekl pravdu, tak se mi toto utkání těžko hodnotí, sice jsme se snažili držet míč na svých kopačkách, ale bez výsledného efektu, jelikož jsme si nevytvářeli brankové příležitosti a z těch pár šancí, z nichž jsme měli k možnost skórovat, tak ty jsme nevyužili. V podstatě jsme pořádně neohrozili branku domácí a jejich gólman nemusel řešit nějaké složité situace. Utkání by více slušela remíza, ale domácí aspoň proměnili na rozdíl od nás tu jednu šanci a tak vyhráli. Druhý gól domácích v nastaveném čase už nic neřešil a vznikl z naší snahy o vyrovnání.

Snad se nám podaří sehrát mnohem lepší utkání na domací půdě v sobotu 1.10.2016 od 16.30hod, kdy přivítáme mužstvo Nového Města.

Díky patří našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu a samozřejmě i „huligens“, kteří ale v tomto zápase nebyli moc slyšet i když musím přiznat, že moc příležitostí jsme jim nedali…