Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ohnišťany x Prasek 0 : 3 (0 : 1)

14. 5. 2018

Základní sestava : Drugda – Holý, Staněk, Jilemnický, Drábek, Pavel (55.min Nový), Tichý, Vyhleďal, Štayr, Hrubý, Herzog

Branky : 57.min z pen a 82.min T.Hrubý, 17.min J.Herzog

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým na půdu „ruchadla“ Ohnišťany. S tímto týmem jsme na podzim remizovali na našem hřišti 1 : 1. Náš soupeř se nachází v tabulce hned vedle nás. Utkání s tímto soupeřem jsou vždy vyhecovaná a emotivní.

Do tohoto zápasu se nám opět rozšířili omluvenky a tak se sestavou oproti minulému kolu muselo opět zamíchat…celý zápas po dlouhé době odehrál se sebezapřením Péťa Drábek…

Toto utkání se hrálo na dobře připraveném hřišti a za zatažené oblohy, kdy se každou chvíli očekávala průtrž mračen – nakonec ale nepršelo a tak utkání se odehrálo bez komplikací...

Teď už k samotnému průběhu utkání. Prvních 16.minut utkání se odehrávalo převážně ve středu hřiště, domácí se snažili držet míč, kombinovat, našim hráčům dělalo ze začátku problémy se zorientovat a přebrat si hráče domácího mužstva, tak aby každý měl svého hráče…během těchto 16minut se ani jedno mužstvo nedostalo do žádné brankové příležitosti – byli to pouze takové propagační střely z dálky bez vážného ohrožení branek…v 17.minutě se nám povedla rychlá akce, kdy po autovém vhazování na Tomáše Hrubého, který zatahuje míč podél pravé lajny a přesným přízemním centrem nachází před domácí brankou na malém vápně volného Honzu Herzoga, který byl touto vyloženou šancí i sám překvapen, ale nakonec si poradil a „parakopem“ dostává míč s přehledem do domácí branky – stav 0 : 1. Po této brance se opět hra odehrávala převážně ve středu hřiště, domácí se sice snažili, ale dobře organizovaná a taktická hra našeho týmu je nepouštěla do vyložených šancí a k většímu ohrožení naší branky. Domácí v podstatě byli bezradní a Jenda Drugda si dlouhé míče, které mířili za obranu pohlídal.  Největší naší šanci na zvýšení skóre měl v prvním poločase asi Pepa Tichý, kdy jeho střela zevnitř pokutového území však mířila do připraveného domácího gólmana, který ji vyráží na roh…za stavu 0 : 1 se šlo do kabin…

 O poločase hráčům proběhla diskuse ohledně herního projevu a šlo se do druhé půle…

 Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejné sestavě, ale bylo jen otázkou pár minut, kdy bude muset střídat Jirka Pavel a do hry se dostane Domča Nový, který první poločas sledoval z lavičky (co na to říct? už ani pan Nový nemá jisté místo v základní sestavě…).  V 52.minutě mají domácí asi největší šanci na vyrovnání skóre, kdy po ztrátě míče ve středu pole mají velkou šanci, ale výborným zákrokem nás podržel čaroděj Jenda Drugda. V 55.minutě dochází ke střídání Jirky Pavla za Domču Nového, který se staví na hrot k Tomáši Hrubému…spolupráce těchto dvou „bombéru“ zafunguje hned za pár minut, kdy po zatažení míče po lajně Tomášem Hrubým a jeho hezké nahrávce za obranu na Domču Nového, který si ve vápně zasekává míč a domácímu brankáři nezbylo nic jiného než ho faulovat a kope se pokutový kop – k němu se staví Tomáš Hrubý a přízemní střelou k tyči zvyšuje naše vedení na 0 : 2. Spolupráce těchto našich dvou „šutérů“ se dařila i v dalších minutách a to hned ve 62.minutě, kdy si role obrátili a tentokrát krásnou nahrávkou nachází Domča Nový naběhnutého Tomáše Hrubého, který se uvolňuje ale nepřekonává domácího brankáře…v 70.minutě se dostáváme do další vyložené šance, kdy po výborném presu a napadání trojice Tichý-Hrubý-Nový měl posledně jmenovaný výbornou šanci, ale opět nepřekonává domácího brankáře…škoda těchto neproměněných šancí, o osudu utkání už mohlo být dávno rozhodnuto, ale takto domácí cítili ještě šanci se skórem něco udělat…měli pár standartních situací, které ovšem s přehledem řešil Jenda Drugda , který vše pochytal a připsal si čisté konto v tomto zápase… v 82.minutě přišla pojistka v podobě třetí branky, kdy po přesném výkopu Jendy Drugdy na Tomáše Hrubého, který prodloužil na Domču Nového, který přidržel míč, uvolnil se a vyslal do šance Toma Hrubého, který levou nohou prostřeluje domácího brankáře potřetí – stav 0 : 3. Do konce utkání už se nic vážného nestalo, naši hráči si pohlídali konec utkání a tím pádem nedošlo k zbytečnému zdramatizování utkání. Takže konečný stav 0 : 3.

Poděkoval bych hráčům za taktický, poctivý výkon, kdy jsme v podstatě domácí hráče nepustili do vyložené šance (krom 52.minuty a pak v závěru z jedné standartní situace) a získali jsme tři body ze hřiště, kde se těžko vyhrává…díky moc…

PS : soupravy jsou ve výrobě

Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, že nás přijeli podpořit tak v hojném počtu, ale bohužel chybělo naše tvrdé jádro  a  „huligens“ …

Trénink : úterý a čtvrtek od 18hod a v dalším domácím zápase přivítáme v sobotu na našem hřišti vedoucí mužstvo tabulky Lovčice od 17hod – sraz na toto utkání je ve 16.15hod na našem hřišti – před tímto utkáním sehrají utkání naše žákovské kategorie…

Kategorie starší přípravka sehraje utkání v pátek 18.5.2018 s mužstvem Hořiněvse (přeloženo ze soboty)