Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ohnišťany x Prasek 5 : 3 (3 : 1)

29. 5. 2017

Sestava : Kněžourek – Tichý, Jilemnický, Vyhleďal, Prokůpek (64.min Holý), Herzog, Štayr, Štefan, Vízek, Nový, Hrubý 

Branky : 11.minuta P.Štefan, 58.minuta, 88.minuta D.Nový 

 

K dalšímu zápasu náš tým zajížděl na horkou půdu do obce Ohnišťany. Na domácí půdě jsme tohoto soupeře na podzim porazili 2 : 1. V minulém referátu jsem psal o naší starší přípravce, že se pro ně bude příští zápas lámat chleba, kdy budou hrát v Dohalicích o celkové první místo v tabulce…tak naši kluci dvojzápas zvládli a vyhráli, takže si zajistili první příčku v celkové tabulce – veliká gratulace!!

Vrátím se k mužstvu mužů. Co se týče tohoto zápasu, tak díky avizovaným omluvenkám jsme nemohli do tohoto utkání počítat s Honzou Drugdou, Péťou Drábkem, Jirkou Pavlem a k tomu se přidali další absence v podobě hráčů Honzi Pražáka, Lukáše Bůčka, Pepou Veselým, Šimonem Jirkou a další mokrý víkend si udělal Tomáš Skop Němec…pan Němec není nějak kamarád s životosprávou a kodexem oddílu – dál to nebudu komentovat…

Díky těmto absencím se opět musela provést rošáda v sestavě – nejvýraznější změna asi byla na postu brankáře, kdy Honzu Drugdu nahradil Pavel Kněžourek, který byl zakoupen před jarní části sezóny…

Teď už asi k samotnému zápasu. Z mého pohledu jsme do tohoto utkání nastoupili rozvážně, né moc s velikou motivací, prostě si to nějak „odběhat“ a jet domů…musím říct, že se hrálo za velikých teplot, ale na perfektně připraveném hřišti – opravdu hezky připravené hřiště. Bohužel od první minuty byl náš tým horší, takže domácí nás přitlačili k našemu vápnu. Už ve 3.minutě po chybě naší naší obrany ze domácí útočník dostal před našeho brankáře a prostřeluje ho – stav 1 : 0. Hned v 6.minutě po chybně zahraném ofsajd systému šel P.Šoltys sám na brankáře Pavla Kněžourka, který ho však vychytal. V 8.minutě měli domácí další tutovou šancí, ale náš brankář opět vychytal – hráči moc brankáři nepomáhali. V 11.minutě se nám povedla ojedinělá akce, kdy náš hráč byl faulován na hranici vápna, k míči se postavil Domča Nový a svým kladivem v noze trefuje domácí branku a domácí brankář pouze vyráží před dobíhajícího Páju Štefana, který pohodlně skóruje – stav 1 : 1. Vzápětí ve 13.minutě jsme ale bohužel neuhlídali standartní situaci hostů a hlavou se prosadil P.Šoltys – stav 2 : 1. Abych řekl pravdu, nechápal jsem, co to předvádíme na hřišti za fotbal a že co hrajeme, se ani v náznaku nepřibližuje k minulému utkání (asi jsem přechválil v minulém referátu). Takže domácí měli hru pod kontrolou, naše se mužstvo nedostávalo do šancí. Ve 42.minutě opět došlo k naší chybě a za ruční brzdu musel zatáhnout Pája Štefan, bohužel ale ve vápně a tak domácí kopali pokutový kop, který proměnili i když náš brankář směr vystihl – stav 3 : 1.

Za tohoto stavu jsme šli do kabin…musím se přiznat, že takovou „cévku“ jsem dlouho neměl a vypadali ze mě dost nepublikovatelná slova, která jsem klukům řekl…moje řeč trvalo pár minut a pak jsem musel pryč, takže co říkal trenér klukům o poločase ani nevím…absolutně jsme si nedokázali poradit s jednoduchou hrou domácích, kdy nakopávají dlouhé míče na útočníka P.Šoltyse (takovou hru praktikují celé roky, co jsem byl ještě aktivním hráčem a hrál proti tomuto týmu) a abychom jednou za celý první poločas trefili zařízení, to je fakt hodně málo!!!

Bohužel do druhého poločasu jsme nevstoupili o mnoho lépe a už ve 48.minutě po střele domácích hráčů a snadné dorážce se skóre mění na stav 4 : 1. Abych řekl pravdu, tak po této brance z fotbalu moc nevím, protože jsem se ani nechtěl dívat na náš výkon (díval jsem se radši jinam, než na fotbalové hřiště), takže můj komentář k druhé půli bude stručný…povedenou akci z naší strany jsem však zaznamenal v 58.minutě, kdy přesný centr z nohy Josefa Tichého našel ve vápně Domču Nového a ten hlavou snížil na stav 4 : 2. Možná by se zdálo, že nastane obrat a o výsledek se popereme, ale bohužel červená karta, kterou obdržel Tomáš Hrubý v 63.minutě naše naděje otupila. Od této chvíle se na hřišti hrála „holomajzna“, možná paradoxně v 10hráčích jsme hráli lépe než v 11lidech – nějaké šance jsme si vytvořili, ale neproměnili…pojištění skóre se domácím povedlo v 83.minutě, kdy vyšachovali naší obranu a zvýšili náskok na 5 : 2…nám se v závěru ještě podařilo snížit v 88.minutě, kdy se po samostatné akci prosadil Domča Nový a uklidil míč k pravé tyči domácí branky…takže konečný stav 5 : 3 pro domácí…

Co říci závěrem k tomuto utkání?? Z naší strany tragický výkon – zasloužené vítězství domácích hráčů, kteří ovšem nepředvedli žádný super výkon, ale na naší předváděnou hru, naše nasazení, chuť, bojovnost to bohatě stačilo…

Jediný, kdo dle mého názoru snese přísnější měřítko v tomto zápase je brankář Pavel Kněžourek, který kromě obdržených branek ještě chytil několik tutovek domácích…jinak od našich hráčů v poli to byl zmar a – dál to nebudu komentovat…

Prohrát se může, nikdo není neporazitelný s tím problém nemám, ale jde o to, jakým způsobem se prohraje - co pro to udělám a jakým způsobem, nasazením k tomu přistoupím…nad přístupem by se měl asi každý z Vás zamyslet…

Musím se tímto omluvit našim divákům, fanouškům, kteří nás přijeli opět podpořit ve velkém množství a viděli tragikomedii v podání našeho týmu…přijměte moji omluvu a doufám, že si Vás udobříme předvedeným výkonem v příštím zápase na domácí půdě s mužstvem Starého Bydžova…

Doufám, že každý z Vás se nad sebou zamyslí…

Trénink úterý a čtvrtek od 18hod na hřišti v Prasku!

Sraz na příští zápas domácí je v 16.00hod na hřišti v Prasku