Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek - Cerekvice

29. 3. 2016

Prasek - Cerekvice 4:1 (2:1)


Branky : 21. Hrubý Tomáš, 37. Hrubý Tomáš, 79. Němec Tomáš, 83.Němec Tomáš

Sestava : Drugda - Holý (46.Brett M.), Pražák (82. ČK), Vyhleďal,   Klouzek - Štefán, Hrubeš D., Štayr, Vízek (85.Soukup) - Hrubý, Němec

 

V 16. kole 3. třídy přivítal náš tým celek Cerekvice, který se v tabulce nacházel na druhém místě, tudíž byl jasným favoritem tohoto utkání. Na srazu našeho týmu se objevily všechny nové nebo staronové posily ( Hrubeš, Němec, Drugda, Vízek). Všichni tito hráči se také objevily v zahajovací sestavě pro tento match. David Hrubeš se postavil do středu pole, kde se sešel se svým fotbalovým dvojčetem Martinem Štayrem Špakem. Tomáše Němce by jsme nemohli čekat nikde jinde než na hrotu útoku a s kým jiným než dlouholetým spoluhráčem Tomášem Kládou Hrubým a kamarádi z Bydžova Drudga s Vízkem obsadily svoje posty z podzimu (Brankář - záložník). 

 

V prvních minutách zápasu mohli fanoušci vidět spíše takovou oťukávanou než nějaký pěkný fotbal.Ale od 15. minuty bylo vše jinak!! Nejdříve se do slibné šance dostal Tomáš Němec, kterému chyběli centimetry,aby byl dříve u míče než brankář hostí. Neuteklo ani 6 minut a domácí se mohli poprvé radovat!! Dlouhý míč za obranou převzal útočník Hrubý, který udělal kličku brankářovi a Jiskra vedla 1:0!! Dalších 10 minut to,ale na hřišti vypadalo jak kdyby naši hráči stále slavily.. Hráči hostí našemu týmu nepůjčily skoro balón a z toho taky vyústila vyrovnávací branka. Obránce krásně načechral balon do našeho vápna a útočník neměl problém uklidit míč do sítě Honzy Drugdy.1:1!!!! To jako by náš tým zase trochu probudilo a Martin Štayr ukázal v 37. minutě čemu se říká česká ulička, když krásnou přihrávku mezi obránce vybídl Tomáše Hrubého ke skórování, který proměnil!!2:1!!  A za jednobrankového vedení jsme šli do šaten.

 

Začátek druhého dějství mohl být pro Jiskru skvělý, jenže Tomáš Němec ve vyložené šanci nezměnil stav utkání. Po tomto okamžiku začali více tlačit do pily hráči Cerekvice.Po zápasová slova Davida Hrubeše to jen potvrzují - Normálně mě bolí za krkem, jak jsme se furt musel otáčet!!! Náš tým jen přes skvělé bránění držel náskok o jednu branku. Na hřišti byl vidět více boj než fotbal. A tak rozhodující okamžik přišel v 79. minutě, kdy míč propadl hostující obranou Skop ( Tomáš Němec) kličkou oklamal brankáře Cerekvice a stav utkání byl 3:1!!! Fanoušci, kteří v tu dobu byli na pivu nebo na párku si mohli tento moment pustit ze záznamu o 4 minutý déle, když totožná akce Tomáše Němce skončila brankou a skóre na světelné tabuli svítilo 4:1!! Tímto poměrem skončil tento zápas a překvapivě zůstali body v Prasku. Tyto body si naši hráči nepřipsali díky nějakému excelentnímu představení, ale díky bojovnosti!! Jediným černým puntíkem byla červená karta pro Honzu Pražáka, ale doufejme že Honzík si dá příště pozor na takové fauly a už nebude muset do sprchy o něco dříve..:) Poděkování patřím fanouškům, kteří nás podporovali a doufejme, že dorazí i v neděli do Kosiček, kde se utkáme s rezervou.

 

T.K.H.