Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek - Nové Město

9. 11. 2015

Prasek - Nové Město 8:2 (4:2)

Branky : 5. Pražák Jan, 6. Vyhleďal Vojtěch, 14. Pražák Jan, 30. Štayr Martin, 53. Veselý Josef, 63. Hrubý Tomáš, 68. Drugda Jan (pen.), 86. Doskočil Filip

Sestava : Drugda - Holý (64.Taichman), Brett, Vyhleďal, Klouzek (76.Doskočil) - Štefán, Vízek (57.Lukáč), Štayr, Veselý - Pražák, Hrubý

 

V posledním mistrovském zápase roku 2015 přivítal náš tým čtvrté mužstvo dosavadní tabulky a to Nové Město. Tento zápas byl jako předehrávka na jarní část, jak už bývá v posledních letech obvyklé. Pro tento duel nám chyběli dlouhodobě zraněný hráči Tichý, Šuhájek, Žďárský a myslím, že bych mohl pokračovat ve výčtu, naopak se v základní sestavě objevil po dvouzápasové pauze Martin Štayr a po jednom vynechaném utkání Vojta Vyhleďal, který se překvapivě postavil na místo předstopera ( V dalším pokračování referátu zjistíte že Martin Svatoň, měl pro tento zápas zázračné ruce pro skládání sestavy). Dalším hráč, který byl pro domácí fanoušky překvapením byl Peter Lukáč, který se stal naším hráčem v průběhu týdne.K zápasu naši fotbalisté nastupovali s respektem, jelikož Nové Město se drželo v předních příčkách tabulky a když k tomu prošlo odvolání o zmírnění trestu záložníkovi hostí Leošovi Svobodovi, tak obavy byli na místě. Ale někteří hráči snad brali vítězství jako samozřejmost, jelikož po sázkách z minulého týdne splnily své sliby a udělali před zápasem to k čemu se upsali, že ano Pane Veselý a Štefán...:) V sestavě našeho mančaftu se objevilo několik překvapení, ale jednalo se jen o posty hráčů. Jak už jsem psal výše Vojta Vyhleďal začínal utkání ve středu obrany a nečekaný tah našeho trenéra umístil Kubu Vízka do středu zálohy. 

Do zápasu jsme nastoupily malinko rozpačitě a bylo to z důvodů losu kapitánů.Hostující kapitán vyhrál a otočil strany hřiště a náš tým začínal nezvykle první část zápasu na oblíbenou savoj. A tak se šlo do utkání a možná i tato změna nakopla naše hráče a v 5. minutě po krásné individuální akci otevřel střelecký účet matche kdo jiný než domácí ostrostřelec Jenda Pražák. Neutekly ani dvě minuty a skóre zápasu se měnilo po druhé a zase na domácí straně. Vojta Vyhleďal si asi řekl, že ho to vzadu moc nebaví a naběhl si na přihrávku Martin Špaka Štayra a krásnou střelou z 27 metrů zvýšil vedení pro Jiskru. Fanoušci, kteří se opozdily na začátek utkání nevěřily vlastním očím. A to nebylo všechno, domácí tým byl jak mašina, která se snad nemůže nikdy zadrhnout. Naši playeři lítaly po hřišti jak motorové myši a odměnou byl třetí gól v novoměstské síti ve 14. minutě. Honza Drugda nakopl balón a Tomáš Hrubý prodloužil merunu a Jenda Pražak se zachoval jako střelec alá David Lafata a proměnil svou příležitost a rozhodčí Vlachý si mohl na papírek napsat u čísla 11 druhou čárku. Nikdo v tuto chvílí ani nevěřil v to, že náš Jenda z kopečku nemůže vsítit Hatrrick Hero!! Hráči hostů byli jak opařený, netušily na jaký kolotoč si posadily a myslím, že více než na pažitu v Prasku si připadali jako někde na řetízáku na Matějské pouti. V další šanci utkání se objevil vyblázněný Vojta Vyhleďal, který jako by chtěl dohnat našeho útočníka a mít na kontě taktéž dvě branky, ale jeho dvě střely míříly už spíše do domácího kiosku nebo rána připomínala střelu v rugby zápase. Běžela 30. minuta, kdy domácí vybojovali rohový kop a Martin Štayr poslal našeho pořadatele Jonáše ať na tabuli rozsvítí pro domácí čtvrtý gól. A jak bych tuto branku popsal prodrobněji?? Špak dostal míč přímo na palici a takovou hlavičkou, nehlavičkou balón mířil do hostující branky,ale vše chtěl podpořit ještě Pája Štefán, který okolo míče skákal jako čáp,ale už se ho nedotknul, tak branka byla připsána naši sedmičce. Po této brance, jako by náš tým přestal hrát a místo toho,aby hrál v poklidu a držel krásné skóre, tak začal stále útočit a kdo jiný než nejlepší hráč Nového Města nám během 3 minut šoupnul dva góly. Do poločasu se už stav utkání nezměnil a do kabin se šlo s úsměvem na tváři našim kopačkám, kteří vedli 4:2.

Do druhého dějství nastoupily naši hráči uklidnění a na hřišti bylo znát kdo vládne utkánía hned po 8 minutách se třepotal další míč v síti doposud čtvrtého mužstva tabulky. K přímému kopu z 18 metrů se postavil Pepa Veselý, který krásnou střelou k tyči měnil skóre a za odměnu mu byla domácím kapitánem vyleštěna střílející kopačka. Chvíli po brance se svého debutu dočkala nová posila domácích Peter Lukáš přezdívaný Zlatan. V 63. minutě už to bylo 6:2, když po zahraném volném kopu Vyhleďala skóroval hlavou Tomáš Hrubý. Hosté po tomto gólu jako by rezignovali a tým jiskry si vytvářel více a více šancí a dalším kdo si do svého deníčku mohl napsat první branku za Prasek byl náš brankář Honza Drugda. Po faulu na Tomáše Hrubého v pokutovém uzemí si přeběhl celé hřiště a chladnokrevně proměnil ze značky pokutového kopu. Druhý poločas jako by se nesl v duchu premiér, další kdo se k tomu trendu této části připojil byl Filip Doskočil , který zasáhl do prvního utkání své fotbalové kariéry (trvá asi 2 měsíce:D). A to nebylo zdaleka všechno!!! Neuvěřitelné se stalo skutečností.... V 83.minutě neudržel míč brankář Nového Města a Filip Doskočil jako zkušený harcovník uklidil míč pod klacek a ještě do teď nás mrzí že tento moment nemáme zdokumentovaný:):):) A na světelném ukazateli svítil stav 8:2, kterým také skočil tento match, který podle všech možných statistik a prognóz vyhrál outsider Jiskra Prasek.:) 

Podle mě tento zápas rozhodli brzké branky našich hráčů, kteří se snad už ponaučily z minulých zápasů a začali skórovat. A to byl základ vítězství nad vesnicí nedaleko Chlumce nad Cidlinou. A co pokračovalo dále?? Myslím, že každému je jasné, že jsme to řádně oslavily, jak se patří.Podařil se i natočit rozhovor s naším brankářem Drugdisem podle scénaře Honzo, Honzo pojďte k nám. A toto video a další fotografie najdete na našem FB profilu.. . zde je odkaz : https://www.facebook.com/tjjiskraprasek/?ref=hl

Tímto bych tento referát ukončil, jelikož další popisy oslav a tak dále nejsou třeba a stačí se podívat na FB:) Tak přátelé pobavte se a mějte se fajn.

T.K.H.