Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek - RMSK C

22. 9. 2016

Prasek x RMSK Cidlina C   3 : 1 (2 : 1)

 

Branky : 2 x Vvhleďal V., Nový D.

 

Sestava : Drugda – Pražák, Jilemnický, Drábek, Štefan (65.Pavel), Vízek (55.Veselý), Vyhleďal, Štayr, Hrubeš, Nový, Němec (80.Tichý)

 

 

V dalším mistrovském utkání na naše hřiště zajíždělo mužstvo RMSK Cidlina C. V tomto utkání jsme chtěli navázat na vítězství z minulého utkání na hřišti v Nepálu. Navíc hráči už dopředu věděli, že po zápase je čeká motivace v podobě zlatavého moku, který tentokrát věnoval Honza Pražák, který oslavil své narozeniny (věk neuvádíme z osobních důvodů, ale věřte, že Honza se stále cítí jako mladík, což předvádí i svými výkony na hřišti…). Do tohoto utkání nám nadále chyběl stále se rekreující a odpočívající bomber Tomáš Hrubý alias Pacička (podporující náš tým morálně přes Fb), začínající „vysokoškolský student“ David Holý a s nedoléčeným zraněním absentující Honza Herzog.

 

Na úvod bych jen napsal, že bych nerad kopíroval referát z minulého zápasu, ale utkání mělo dost podobný průběh jako minulé utkání v Nepálu a otázka zněla, kolik proměníme „vyložených“ šancí, které volají po gólu – na druhou stranu je dobře, že si šance vytváříme…tentokráte měl nevíce příležitostí ke skórování náš kanonýr Domča Nový…

 

Teď už k průběhu utkání, do tohoto zápasu, který se hrál za přijatelných teplot (zatím dle mého názoru nejlepší počasí na fotbal z dosavadních sehraných utkání) jsme vstoupili v „rozvážném“ tempu a první příležitost ke skórování jsme si vytvořili v 8.minutě po samostatné akci Tomáše Němce, kdy gólman hostí vyráží jeho střelu na rohový kop. Sice jsme míč drželi na svých kopačkách, hosté se moc k ničenu nedostávali, ale brankové příležitosti nepřicházeli a tak se stalo to, co je pro nás už bohužel typické, že hosté z ojedinělé střely na branku z poza vápna (první střela na branku, možná i za celý první poločas) v 16.minutě vstřelili vedoucí branku. Stav 0 : 1 pro hosty (musím ale férově uznat, že střela to byla velice povedená). Po tomto stavu se naši hráči trochu probudili a snad jim došlo, že bez běhání, pohybu, nasazení, chuti to samo nepřijde – vítězství jim samo do klína nespadne. Takže ve 20.minutě nachází Vašek Jilemnický z pravé lajny ve vápně Vojtu Vyhleďala a ten přízemní střelou vyrovnává na stav 1 : 1 (proběhla diskuse, zda je branka regulérní, když střele na branku clonil David Hrubeš v ofsajdovém postavení, ale branka byla rozhodčím uznána).

Ve 22.minutě se k přímému kopu staví Špak a gólman hostí vyráží. Poté zhruba ve 33.minutě Pája Štefan (hrající opět pravého beka) krásnou nahrávkou mezi obránce vyslal do brejku Domču a ten chladnokrevně proměňuje podél brankaře - na světelné tabuli svítí stav 2 : 1 pro domácí.

Poté měl další příležitost na skórování ve 37.minutě Domča Nový, ale trefuje gólmana hostí. Další povedená akce se podařila ve 40.minutě, kdy aktivní (někdy až moc vášnivě diskutující) Péťa Drábek vyzval ke skórování Davida Hrubeše, který se protáhl po levé lajně a z úhlu jeho pokus o obstřel gólman vyrazil na roh. Za stavu 2 : 1 pro domácí tým se šlo do kabin.

V kabině proběhla ještě diskuse ohledně nedostatečného pohybu hráčů na hřišti a vysvětlení nějakých situací v utkání.

Dál bych už nezveřejňoval „informace z kabiny“…někdy nepublikovatelné…

 

Do druhého poločasu jsme nastupovali směr Savoj (našemu kapitánovi se povedl vyhrát los na začátku utkání a druhý poločas jsme tak hráli k našim „huligens“ a fanouškům…) a kdo se opozdil o přestávce, tak nestihl třetí gól v síti hostů, kdy po přihrávce Domči prostřeluje Vojta Vyhleďal v 46.minutě brankáře hostů a vedeme 3 : 1. Poté měl hned příležitost na skórování Kuba Vízek v 47.minutě, ale svou příležitost nevyužil. Bohužel v druhém poločase se naše mezihra nějak vytratila a najednou jsme měli čtyři obránce a zbytek týmu byli útočníci… v tu chvíli byla hra z naší strany velice neurovnaná…množství ofsajdů, které jsou nám mávány a odpískány (musím přiznat, že správně) vyplývá z delšího podržení míče než je potřeba a poté se nabíhající hráči dostávající do ofsajdu (škoda těchto situací, jinak by uvedené situace skončili samostatným nájezdem na gólmana)…s tímto už jsme se ale potýkali v minulém utkání v Nepálu a doufám, že si z toho vezmeme ponaučení a tyto situace na hřišti budou řešeny rychleji a přesněji…

Vrátím se opět k zápasu, kdy v nastíněné neurovnané hře Domča v 60.minutě neproměňuje svůj brejk, kdy se mu podařilo vyhnout ofsajdu. Další „překombinovaná“ akce nastala v 64.minutě, kdy na jejím konci byl Špak a jeho střela mířila vedle. V 70.minutě se předvedl Tomáš Němec, ale jeho samostatná akce gólem neskončila (doufám, že Tomáš Němec už obuje ty správné střelecké kopačky – na těchto má zatím zvlhlý střelecký prach). Další akce z naší strany proběhla v 80.minutě , kdy po akci Tomáše Němce střílí Domča do brankáře hostů. Za zmínku stojí pak akce v 89.minutě, kdy byl vyslán do brejku David Hrubeš, ale obránce hostů zatáhl za „ruční brzdu“ a znemožnil mu faulem na hranici šestnácky přesné zakončení. K následnému trestnému kopu se postavil Honza Pražák, ale svoji střelu nevtěsnil mezi tři tyče. To bylo z naší strany asi tak vše. Co se týče soupeře, tak si brankové příležitosti ve druhém poločase nějak nevytvářel, za zmínku stojí akce, kdy ale včasným a rychlým vyběhnutím Drugdise z branky nedošlo vůbec k zakončení. Nejlepším hráčem hostů dle mého mínění byl jejich kapitán, ale sportovně musím uznat, že soupeř přijel s velice mladým týmem složený z dorostenců – ale i pár starších hráčů se v sestavě taky našlo.

 

Co říci závěrem k tomuto utkání? Jak už bylo popsáno výše, je potřeba rychleji a přesněji řešit finální nahrávku na nabíhající hráče a poté samozřejmě proměnit nějakou z vytvořených šancí. Snad se nám to povede v příštím mistrovském utkání, které sehrajeme v sobotu dne 24.9.2016 od 16.30hod na Novém Hradci Králové, na který bude vypraven autobus – odjezd autobusu v 15hod od hřiště v Prasku.

 

Veliké díky patří našim fanouškům a samozřejmě i „huligens“, kteří byli opět slyšet!!!

Díky moc!!!!!

MARTIN FIDO SVATOŇ