Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek vs. Libčany B 4:2

18. 9. 2018

Prasek x Libčany B  4 : 2 (3 : 2)

Základní sestava : Drugda –  Vyhleďal, Staněk, Jilemnický, Tichý, Vízek (72.min Lukáč), Fof, Němec, Pavel, Herzog (50.min Drábek), Nový

Branky : 2 min. a 42.min Němec T., 29.min Nový D., 89.min Pavel J.

V dalším mistrovském utkání jsme na našem stadionu hostili mužstvo z Libčan. Už tradičně od dopoledních hodin sehráli své zápasy naše mládežnické kategorie, kterým se dařilo velice dobře a své zápasy zvládli vítězně.

Sobotní den už provázelo slunečné počasí…

V týdnu (konkrétně ve středu 5.9.2018 od 17.00hod) odehrál náš tým II.kolo poháru GIST s mužstvem Kunčice B na stadionu v Kunčicích. Na toto mužstvo jsme narazili dvakrát krátce po sobě. Sestava na toto utkání : Drugda, Drábek, Staněk (Pavel), Vyhleďal, Jilemnický, Holý, Štayr, Tichý (Fof), Herzog, Vízek, Hrubý…na tohoto soupeře se nám herně nedaří…průběh tohoto utkání se docela podobal tomu mistrovskému a první půle z naší strany byla opět špatná, herně se nám nedařilo a domácí nás trestali z brejků a proměňovali své šance, takže ve 34.minutě jsme prohrávali 3 : 0…za tohoto stavu skončil i první poločas…do druhé půle nastoupil Jirka Pavel, ve druhé půli se naše hra zlepšila, zpřesnila, lépe jsme kombinovali, vytvářeli si šance a výsledkem bylo snížení ve 60 a 61.min Jirkou Pavlem – stav utkání 3 : 2…bohužel další šance z naší strany nebyly využity a když se domácím podařilo střelou z vápna zvýšit na 4 : 2, tak se zdálo, že je o výsledku rozhodnuto…ale nevzdávali jsme se a dali kontaktní branku na 4 : 3 po důrazu Tomáše Hrubého…bohužel do konce utkání už zbývalo málo času a tak se nám vyrovnat nepodařilo…takže po prohře 4 :3 vypadáváme z poháru GIST a můžeme se soustředit pouze na mistrovská utkání…

Teď už se vrátím k mistrovskému utkání s mužstvem Libčan. Do tohoto utkání nezasáhli David Holý, Martin Štayr, Tomáš Hrubý, Václav Brett, David Syřiště.

První poločas jsme hráli směr Hasičárna. Od prvních minut jsme chtěli vlétnout na soupeře, což se nám podařilo už ve 2.minutě po vysunutí Domči Nového od Míši Fofa kolmou nahrávkou, který zatahuje míč a dává pod sebe na Tomáše Němce, který z hranice penalty prostřeluje hostujícího brankáře – stav 1 : 0. V 6.minutě má sólový nájezd na brankáře Honza Herzog, ale netrefuje bránu. Ve 14.minutě došlo k zaváhání naší obrany po špatné rozehrávce a hosté srovnávají skóre na 1 : 1. Ve 29.minutě došlo ke klíčovému momentu utkání, kdy na polovině hřiště dojde k nepřímému kopu za řeči – míč rychle rozehraje Tomáš Němec a Domča Nový jde sám na bránu a své sólo proměňuje – vedeme 2 : 1. Toto neunesl jeden z protihráčů a strčením do rozhodčího viděl červenou kartu. Bohužel tato červená karta měla efekt, že náš tým přestal hrát, naše hra byla nepřesná, nevytvářeli jsme si šance a hosté kombinovali i o 10 hráčích a jejich hráč pak předvedl ve 39.minutě pěkné sólo, kdy prošel přes několik našich hráčů a srovnává skóre na 2 : 2. Naštěstí hned ve 42.minutě si vedení bereme zpátky po dlouhém výkopu Jendy Drugdy, kdy hlavou prodlužuje Domča Nový a Tomáš Němec jde sám na bránu a kličkou brankáři dává branku – stav 3 : 2. Poločasový stav 3 : 2. Naše hra v tu chvíli byla katastrofální, hráči chodili, nenabízeli se pro míč, nahrávky byly nepřesné, nevytvářeli jsme si šance a tak bylo o poločase o čem diskutovat…

Do druhého poločasu nastupujeme směr Savoj… hned ve 46.minutě má tutovou šanci Jirka Pavel, ale bohužel trefuje hostujícího brankáře…poté byla hra velice nepřesná z obou stran, ale hosté i v deseti hráčích byli velice nebezpečný a snažili se ohrožovat naší branku a my jsme s námahou hájili jednobrankové vedení – naše hra v tu chvíli neměla nic společného s fotbale (z této předváděné hry bolely oči). Po jednom takovém brejku hostujícího hráče za naším brankářem zvoní pravá tyč branky…uklidnění přinesla až 89.minuta, kdy po samostatné akci Tomáše Němce, který prochází přes půl hřiště a nahrává před prázdnou branku Jirkovi Pavlovi, který nemá nejmenší problém skórovat – stav 4 : 2. Tímto stavem skončilo i utkání, nutno pogratulovat soupeři, který ač o hráče méně, sahal po bodech a my jsme se strachovali o výsledek v podstatě celý druhý poločas.

Naše hra neměla nic společného s fotbalem a jediné pozitivum z tohoto utkání je zisk tří bodů do tabulky. Je potřeba na toto utkání rychle zapomenout a dobře se připravit sice na starší, ale technické mužstvo z Lokomotivy Hradec, které opět uvítáme na našem stadionu.

Po zápase poděkoval náš tým fanouškům, ačkoliv diváka musely bolet z našeho výkonu oči…

Trénink : úterý a čtvrtek od 18hod

Příští mistrovský zápas odehrajeme v sobotu dne 15.9.2018 od 17hod na našem hřišti s mužstvem Lokomotiva Hradec B…sraz 16.15hod