Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek vs. Ohnišťany 7:0 (4:0)

28. 8. 2018

Prasek x Ohnišťany  7 : 0 (4 : 0)

Základní sestava : Drugda –  Staněk (58.min Vízek), Jilemnický (63.min Tichý), Štayr, Holý, Pavel, Brett, Němec, Vyhleďal, Hrubý (71.min Lukač), Nový

Branky :

V dalším mistrovském utkání na našem stadionu jsme hostili dosud neporažené mužstvo z Ohnišťan. Toto mužstvo mělo po dvou odehraných kolech plný počet bodů a bylo na prvním místě tabulky. Už od pátku měli soustředění naši malý fotbalisté, kdy v pátek sehráli přípravný zápas s mužstvem Kunčic (remízový zápas), v sobotu pak dopoledne trénink a poté zajížděli do Červeněvse na dvojutkání (obě utkání vyhráli), aby poté stihli zápas mužů, kde svými hlasivkami podporovali náš tým…

Sobotní den už neprovázelo tak slunečné počasí, pofukoval větřík, takže oproti minulým zápasům bylo počasí pro fotbal příznivé…

V týdnu (konkrétně ve středu 22.8.2018 od 17.30hod) odehrál náš tým I.kolo poháru GIST s mužstvem Lovčic na našem stadionu, jelikož jsme narazili na soupeře, který hraje o soutěž výše, tak jsme měli výhodu domácího prostředí…sestava na toto utkání : Drugda, Drábek, Staněk, Vyhleďal, Holý (Vízek), Brett, Štayr, Tichý (Pavel), Nový, Hrubý…toto utkání jsme nezačali dobře a už v 5.minutě po špatně zahraném ofsajd systému prohráváme 0 : 1…v 7.minutě má hned několik našich hráčů možnost vstřelit branku v pořadí Josef Tichý, Domča Nový a nakonec Martin Štayr poté nastřeluje břevno…v 39.minutě srovnáváme skóre po rozehrávce Martina Štayra na Domču Nového a jeho přesném centru na Pepu Tichého, který dává do prázdné brány – skóre 1 : 1…v 50.minutě po dalším nedorozumění v naší obraně hosté proměňují svoji šanci a ujímají se vedení 1 : 2…po této brance jsme měli několik výborných příležitostí ke skórování, drželi jsme míč, kombinovali, vytvářeli si šance a jednu z nich proměnil Domča Nový po křižné nahrávce od Tomáše Hrubého před hostující bránu…další šance už nebyly z naší strany využity a tak utkání skončilo remízou 2 : 2 v normální hrací době a tak o postupujícím do dalšího kola rozhodovali pokutové kopy…na pokutové kopy jsme šli v tomto pořadí : Drábek – Drugda – Hrubý – Staněk – Nový…všichni naši hráči pokutový kop bezpečně proměnili (udrželi nervy na uzdě) a když soupeř jeden pokutový kop neproměnil, tak se z postupu do dalšího kola raduje náš tým…

V II.kole poháru GIST narazíme dne 5.9.2018 od 17hod na mužstvo Kunčice B na jeho hřišti…

Teď už se vrátím k mistrovskému utkání s mužstvem Ohnišťan. Do tohoto utkání nezasáhli Jan Herzog a Michal Fof (zranění), Petr Drábek a Jiří Kubík (pracovní aktivity), David Syřiště stáž v zahraničí, Pavel Štefan – dlouhodobě pracovně v zahraničí.

První poločas jsme hráli směr Hasičárna. Už od prvních minut bylo vidět na našich hráčích, že chtějí odčinit výsledkově nepovedené první dvě kola a tak do tohoto utkání nastoupili ve velikém stylu. Už ve 3.minutě má výbornou příležitost Domča Nový po sklepnutí Vendy Bretta, ale netrefuje zařízení…ve 4.minutě vytvořili naši hráči přes na soupeře a podařilo se jim získat míč a po přesném centru Tomáše Němce na Vojtu Vyhleďala, který hlavou proměňuje svou šanci se ujímáme vedení 1 : 0. Ve 6.minutě po hezké kombinační akci, kdy po kolmé nahrávce Tomáše Němce na Tomáše Hrubého, který z pravé strany dává střílený centr po zemi do vápna na Venda Bretta a ten patou proměňuje svoji šanci – stav 2 : 0. Toto byl začátek, jak má být a hlavně proměňujeme vytvořené šance. V 18.minutě vysílá kolmicí Tomáš Němec do sólového úniku Vendu Bretta, který svoje sólo tváří tvář hostujícímu brankáři proměňuje a vedeme 3 : 0. Ve 22.minutě má vyloženou šanci Domča Nový, ale trefuje přímo náruč hostujícího brankáře. Ve 33.minutě opět hezky povedená kombinační akce po ose Domča Nový – Tomáš Hrubý a zakončující Venda Brett, který během necelých 30minut kompletuje svůj hattrick. Opravdu první poločas byla radost se dívat na naši hru – hrálo se kombinačně, po zemi, drželi jsme míč, nahrávky nacházeli své adresáty a vytvářeli jsme si šanci za šancí…Honza Drugda v naší bráně si během prvního poločasu na míč moc nesáhl, jelikož soupeř přes naší výbornou celkovou hru si nevytvářel šance a za stavu 4 : 0 už působil odevzdaným dojmem a tak naši hráči už někdy místo jednoduchého zakončení vymýšleli zbytečné složitosti…takže poločasový stav na ukazateli svítil 4 : 0…

Našim hráčům o poločase nebylo co vytýkat, opravdu předváděná hra působila velice dobře a fanoušek se mohl bavit fotbalem…takovýto fotbal naší fanouškové, diváci očekávají od našich hráčů…

Do druhého poločasu nastupujeme směr Savoj… ve druhém poločase už naše hra polevila a hra nebyla tak přesná, kombinační jako v prvním poločase, ale i tak jsme si vytvářeli další šance…v 55.minutě po ose Tomáš Hrubý – Venda Brett, který zatahuje míč po pravé straně a dává před prázdnou bránu Domčovi Novému, který nemá problém vsítit branku  - stav 5 : 0…v 61.minutě po nahrávce Jirky Pavla na rozběhnutého Domču Nového, který dává pod sebe na Tomáše Hrubého, který prostřeluje brankáře je stav 6 : 0…za tohoto stavu došlo k prostřídání – ze hřiště odešli Vašek Jilemnický a Bohouš Staněk a na hřiště nastupují Kuba Vízek a Pepa Tichý – dojde k zamíchání hráčů na pozicích…vím, že je nepsané pravidlo nezasahovat do obrany, ale myslím, že za tohoto stavu a odevzdaném soupeři to zase takový risk nebyl a proč nevyužít všech střídání za tohoto stavu…takže o chvíli déle se na hřiště dostává Peter Lukáč, který nahrazuje Tomáše Hrubého, který předává kapitánskou pásku Vendovi Brettovi (kasička bude mít žně – hattrick + kapitánská páska…). V 79.minutě po sólovém průniku Vendy Bretta a následném faulu na něj kopeme pokutový kop, ke kterému se staví Honza Drugda a bezpečně ho proměňuje – stav 7 : 0…tímto výsledkem utkání skončilo…hosté hrozili v tomto zápase pouze ze standartních situací, z jedné takové nastřelili v druhém poločase břevno naší branky, to byla asi jejich největší šance…myslím, že výsledek mohl být ještě vyšší, ale i tak jsme tento zápas zvládli jak herně (hlavně v prvním poločase), tak výsledkově velice dobře…

Po zápase poděkoval náš tým fanouškům, divákům, kteří nás hlasitě podporovali celé utkání (atmosféra v tomto utkání byla opravdu výborná) a mohl si zakřičet vítězný „chorál“…

Po zápase se pak odehrálo soustředění v kabině s „Jardou Jágrem“…

Trénink :  úterý a čtvrtek od 18hod

Příští mistrovský zápas odehrajeme v sobotu dne 1.9.2018 od 17hod na hřišti v Syrovátce…odjezd od hřiště v Prasku ve 15.45hod