Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek vs. RMSK B 1:1

15. 8. 2018

Prasek x RMSK Cidlina B  1 : 1 (0 : 0)

Základní sestava : Drugda – Tichý, Staněk, Jilemnický (77.min Lukač), Pavel, Brett, Němec, Fof, Vyhleďal (62.min Vízek), Herzog (46.min Štayr), Hrubý

Branky : 82.min J.Tichý

K prvnímu mistrovskému utkání v nové sezóně zavítalo na náš stadion mužstvo z nedaleké obce Hlušice. Od tohoto soupeře jsme nevěděli co očekávat, jelikož tento tým loni sestoupil do naší skupiny, takže to byla taková trochu neznámá.

Sobotní den sice provázelo slunné počasí, pofukoval větřík, ale na to jaké teď panují teploty, bylo počasí ještě přijatelné k fotbalu…

Do nové sezóny vstupujeme s novými hráči : Václav Brett – tento hráč už u nás dříve působil, takže se vrací do známého prostředí, Michal Fof – tento hráč už u nás také nějaký zápas odehrál, takže do neznámého prostředí také nepřišel a David Syřiště – nová akvizice, momentálně na stáži v zahraničí. Náš tým naopak opustil Petr Chocenský - přestup do Bystřice Boharyně. Dále dlouhodobě chybí Pavel Štefan – pracovně v zahraničí. Doufám, že se nám podaří dovést do konce ještě příchod 1 až 2 hráčů, který jsou v jednání…toť asi vše k naší sestavě…musím říct, že v kabině bylo docela plno, ale to je dobře, jelikož fotbal se v jedenácti lidech hrát nedá…

Teď už k samotnému průběhu utkání (první poločas jsme hráli směr Hasičárna). Během prvních pár minut jsme měli dvě vyložené šance a to v podání Tomáše Hrubého – první šance byla ve 3.minutě, kdy se dostal sám před hostujícího brankáře, ale ten mu jeho střelu vyrazil a poté měl druhou výbornou příležitost ke skórování v 5.minutě, kdy se snažil přelobovat brankáře, ale jeho pokus odrazem od země skončil na břevně hostující branky…po těchto dvou velikých šancí se hostující tým zmátořil a začal více hrát…v podstatě během dalších minut prvního poločasu jsme se snažili ohrožovat soupeřovu branku, ale bohužel nám chyběla lepší finální přihrávka, moment překvapení, lepší zakončení, střelba z poza vápna… a tak naše šance byly spíše takové pološance a hostující brankář nemusel výrazněji zasahovat…sice jsme se snažili, ale nebylo to to pravé ořechové…nedařili se nám centry, které buď trefili prvního hráče soupeře nebo byli nepřesné…co se týče hostujícího mužstva, tak se snažili střílet z poza vápna na našeho gólmana, ale bez nějakého vážnějšího ohrožení a tak se hra spíše odehrávala od vápna k vápnu, ve středu pole, kde bylo hodně soubojů, ale i nepřesností…takže první poločas skončil za stavu 0 : 0…za tohoto stavu se šlo do kabin…o přestávce proběhla změna, kdy na hrotu vystřídal Honzu Herzoga Tomáš Němec a na jeho místo do středu zálohy k Fofčovi se postavil Martin Štayr…

Do druhého poločasu nastupujeme směr Savoj… asi jak skončila první půle, tak začala i ta druhá – ve stejném tempu a stylu hry…v 55.minutě vytáhl hezký zákrok Jenda Drugda, kdy vyrazil střelu hostujícího hráče z přímého kopu, která směřovala k tyči…v 70.minutě po takové zmatečné situaci, kdy šel vysoký míč do našeho malého vápna a sražení (zakopnutí) hostujícího útočníka hosté mají výhodu pokutového kopu, který proměňují a dostávají se do vedení 0 : 1…po této brance jsme zvýšili tempo, tlačili se do zakončení, do hostujícího vápna…dobrou příležitost k vyrovnání měl opět Tomáš Hrubý, ale jeho střela skončila na pravé tyči hostující brány…poté jsme měli několik možností zahrávání standartní situace z poza vápna, ale pořádně se nám ji podařilo zahrát a odcentrovat až v 82.minutě, kdy načechraným míčem do vápna od Jirky Pavla se hlavou prosazuje Pepa Tichý a srovnává skóre na 1 : 1…poté se hra otevřela a obě mužstva chtěla strhnout vedení na svojí stranu…takže následovali šance na obou stranách…hosté měli do konce zápasu dvě šance na převrácení skóre na svojí stranu, ale náš tým podržel v brance Jenda Drugda…takže asi konečná remíza je zasloužená…

Bohužel jsme tedy utkání výsledkově nezvládli, i když remíza je dle mého názoru zasloužená – hosté se prezentovali dobrým výkonem, i když utkání bylo někdy zbytečně tvrdé a vyhrocené…nemohu se ale zbavit pocitu, že z naší strany to mělo k ideálnímu výkonu daleko a takto ztrácet body na domácím hřišti by jsme neměli…

Rád bych poděkoval našim fanouškům - za jejich podporu v tomto zápase…bohužel „huligens“ zaspali začátek sezóny…

Trénink :  úterý a čtvrtek od 18hod

Příští mistrovský zápas odehrajeme v neděli dne 19.8.2017 od 17hod na hezkém hřišti v Kunčicích, kde jdeme opět trochu do neznáme, jelikož tento tým k nám také sestoupil z vyšší soutěže…sraz na toto utkání ve 15.45hod na hřišti v Prasku