Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Boharyně 4 : 0 (2 : 0)

7. 8. 2017

Základní sestava : Drugda – Jilemnický, Štayr, Holý, Chocenský, Vyhleďal, Pavel, Štefan, Vízek, Hrubý, Nový

Střídající hráči : Taichman

Branky : 12., 38., 44.min D.Nový, 77.min T.Hrubý

K druhému přípravnému zápasu na náš stadion přijelo mužstvo Boharyně. Pro fotbalové příznivce nemusím připomínat, že oddíl Boharyně má jedno mužstvo mužů. Pro zástupce tisku a fotbalové „experty“ nedokážu posoudit, zda mužstvo soupeře přijelo v plném složení, jak hrají zápasy (já osobně jsem postrádal hráče Samka, ostatní složení týmu neznám…) – přesný počet přihlížejících diváku bude do pondělní uzávěrky ještě upřesněn…

Toto utkání se opět hrálo za vysokých teplot a tak před utkáním bylo domluveno, že se odehraje v délce 2x 40minut. Do tohoto utkání jsme museli trochu zamíchat se sestavou, jelikož někteří hráči čerpali zaslouženou dovolenou…v tomto utkání jsme vyzkoušeli hráče Martina Taichmana (skončil v dorostu), který má zájem hrát za náš oddíl…

V tomto utkání jsme se museli obejít bez druhého trenéra Karla Brücknera (alias Péťa Drábek) a tak jsem strávil celý zápas na naší lavičce v centru dění (musím přiznat, že jsem byl vyjímečně klidný a žádná cévka se nedostavila…), jelikož druhý náš trenér „řádil“ na hrotu útoku…

Teď už k samotnému průběhu utkání (první poločas jsme hráli směr Hasičárna). Do tohoto utkání byla sestava : čaroděj Honza Drugda v bráně, krajní beci David Holý a Petr Chocenský, stopérská dvojice Martin Štayr a Vašek Jilemnický, krajní záložníci Kuba Vízek a Pája Štefan, střed zálohy Vojta Vyhleďal a Jirka Pavel (tato myšlenka napadla realizační tým v pátek při předzápasovém rozboru, kdy se rozebírala taktika při videu…musím uznat, že George se tohoto postu zhostil výborně…) a na hrot dva bombarďáci Domča Nový s Tomem Hrubým…

 

Od začátku utkání bylo znát, že k nám přijel soupeř, který se snaží hrát fotbal po zemi (žádné nakopávané míče), narážejí si míče a mají propracovaný systém „trojúhelníků“…což musím uznat, že našemu týmu asi vyhovuje, kde je množství přihrávek a zároveň je i pohledné pro diváka…do tohoto utkání jsme nevstoupili tak raketově jako minulé utkání i díky kvalitnějšímu soupeři…hrál se fotbal plný přihrávek, i když tempo nebylo (díky velikému vedru) nějak zázračně vysoké…k první změně skóre došlo ve 12.minutě, kdy Tom Hrubý od pravé postranní čáry nahrává po zemi na Domču Nového na hranici penalty a ten s pomocí teče soupeřova obránce „šťastně, kdy se míč odráží od břevna“ překonává mladého brankáře hostů…stav 1 : 0 pro náš tým…další šance na zvýšení přišla o několik minut později, kdy Tom Hrubý střílí z velikého úhlu na bránu soupeře a Kuba Vízek doráží na brankové čáře, ale byl odpískán ofsajd…k další změně skóre došlo ve 38.minutě, kdy po pravé straně vede míč Tom Hrubý a hezkou střílenou přihrávkou nachází Domču Nového za obranou, který střelou k tyči zvyšuje na 2 : 0…za tohoto stavu skončil první poločas…vynechal jsem nějaké akce, náznaky zakončení z prvního poločasu, jelikož jsem byl zaměstnán nošením vody pro hráče (vody se spotřebovalo opravdu hodně)…soupeř se k výraznému ohrožení naší branky v prvním poločase moc nedostával…naše hra fungovala organizovaně na všech postech...

Do druhého poločasu jsme nastoupili směr Savoj – trochu se zamíchala sestava…někteří hráči si prohodili posty a do hry se dostal Martin Taichman a svým výkonem určitě nezklamal (chce to jen větší klid na kopačkách, ale to se vypiluje…) …už ve 44.minutě se měnilo skóre na tabuli…po přihrávce na Domču Nového (byl zády k brance na hranici vápna), který se uvolnil přes bránícího hráče a krásnou technickou střelou přehazuje brankáře hostů  - stav 3 : 0…o pár minut později si šel náš kouč a bombarďák sednout na lavičku - na jeho místo na hrot se postavil DH9 (David Holý – jeho chvíle v zápase měli ještě přijít)…abych nepsal jen o našich hráčích – druhý poločas soupeř ohrožoval naší branku mnohem více a některé jeho akce mohli skončit brankou v naší síti, ale čaroděj Honza Drugda držel čisté konto…soupeř velice dobře zahrával rohové kopy (tak se mají rohové kopy zahrávat – z toho by si naši hráči měli vzít příklad…) a jejich vysoký hráči z těchto situací ohrožovali naší branku (to bránění standartních situací musíme vypilovat…). Příležitost na zvýšení skóre měl pak Vašek Jilemnický, kdy se proháčkoval do vápna soupeře, ale jeho střela byla sražená…(předtím měl jeden pokus z poza vápna, ale míč by dříve „zamrzl“ než došel do branky…)…poté přišla chvíle DH9 (David Holý), kdy ho před bránou střílenou nahrávkou vybízí ke skórování Tom Hrubý, ale jeho pokus byl zblokován a z následného odraženého míče to vzal DH9 na sebe a jeho tvrdá střela z malého vápna skončila nad bránou (dle mého náoru měl David zavřené oči)…poté se ještě David Holý blýskl exelentníma „housličkama“, kterými zahrál zkušenému stoperu hostů Remsovi, ale bohužel pro Davida poté přišla srážka z druhým stoperem hostů…naposledy se skóre v tomto utkání měnilo v 77.minutě, kdy se míč dostal k Tomáši Hrubému, který se uvolnil na hranici vápna a tvrdou, přesnou střelou do pravého horního růžku branky nedal nejmenší šanci brankáři chytit míč… v 80.minutě utkání dle dohody obou oddílů skončilo…ještě bych rád popřál hráči soupeře, který se během druhého poločasu lehce zranil, ale odešel po svých (místo něj nastoupil trenér hostů) brzké uzdravení…zároveň soupeři děkuji za korektní a slušně odehrané utkání…

Utkání v poklidu odřídil rozhodčí Boris Markarjanc…

V sobotu dne 12.8.2017 od 17hod už sehrajeme první mistrovské utkání v nové sezóně a to s mužstvem Syrovátka na našem stadiónu.

Tímto apeluji na všechny hráče, aby dodržovali ve svých nově podepsaných poloprofesionálních smlouvách článek 2, odstavec 1 o předzápasové pozdní večerce (dodržení kodexu oddílu a životosprávě)!!

Trénink tento týden : úterý a čtvrtek od 18hod…

Poděkování patří i diváků, kteří si opět našli v takovém vedru cestu na náš stadion…díky moc