Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Červeněves 8 : 2 (7 : 0)

31. 7. 2017

Základní sestava : Drugda – Jilemnický, Štayr, Tichý, Choceňský, Vyhleďal, Herzog, Štefan, Gracík, Hrubý, Nový

Střídající hráči : Vízek, Holý

Branky : 2., 11., 29.min D.Nový, 1., 30., 80.min T.Hrubý, 35.min P.Štefan, 13.min V.Gracík

K prvnímu přípravnému zápasu na náš stadion přijelo mužstvo Červeněvse. Toto utkání se hrálo za vysokých teplot a tak před utkáním bylo domluveno, že se odehraje v délce 2x 40minut. V tomto utkání se nám představili dvě nové posily do našich řad – Petr Choceňský, Vojta Gracík. Naopak náš tým opustila dvojice hráčů Tomáš Němec a David Hrubeš (přestup Skřivany) – tímto bych jim poděkoval, za odehrané zápasy, dosavadní účinkování v našem oddílu a popřál hodně úspěchů jak na hřišti, tak v soukromém životě do dalších let.

Jen bych rád doplnil, že jsou v jednání další hráči, abychom ještě vhodně doplnili kádr…v sobotu se už něco „upeklo“ u plzeňského moku…

Podstatná změna se stala na postu trenérů (po sezóně nás opustil Mára Hloucal – vrátil se zpět do mateřského klubu Červeněvse, také jemu děkuji za dosavadní účinkování u nás), kdy premiéru si odbylo trenérské duo Péťa Drábek a Domča Nový – nový trenéři to chytli za správný konec a doufám, že v takto nastoleném tempu se bude pokračovat i nadále…takže já si budu moct sednout v klidu na své „místo za brankou“ a dělat si jen poznámky do bločku…

Teď už k samotnému průběhu utkání (první poločas jsme hráli směr Hasičárna). Referát z tohoto utkání nebude moc obsáhlý, jelikož jsem si nestačil dělat moc poznámek, navíc se jedná o přípravné utkání, kde chceme vyzkoušet hráče na různých postech, takže sestava se točí, hráči rotují, střídá se hokejově a je v podstatě jedno, kdo začíná v základu nebo jako střídající hráč – všichni odehrají dostatečnou porci minut na hřišti…

 

Do tohoto utkání jsme vstoupili raketově!! Takový začátek jsem dlouho u nás nezažil. Už v 1.minutě jsme se dostali do vedení a to zásluhou Tomáše Hrubého, který akrobaticky přes hlavu (při dobré vůli by se dalo považovat za nůžky) otevírá skóre. Hostující hráči se nestačili ani rozkoukat a dalo by se říct, že z jejich rozehry (2.minuta) jsme se dostali k míči - Petr Choceňský hezkým centrem z pravé strany našel ve vápně Domču Nového a ten nekompromisní ranou z oleje zvyšuje na 2 : 0. V 11.minutě se skóre znovu měnilo a to zásluhou Domči Nového, který hezkou hlavičkou pod břevno zvyšuje na 3 : 0. Ve 13.minutě se skóre opět měnilo, kdy Tomáš Hrubý stříleným centrem před branku nachází Vojtu Gracíka, který se prosadil důrazem a zvyšuje skóre na 4 : 0. Ve 29.minutě zafungovala spolupráce Honza Drugda - Domča Nový, kdy Drugdis (náš gólmanek pečlivě sbírá kanadské body za asistence) svým nákopem přesně nachází našeho kanonýra, ten proměňuje své sólo, když dělá kličku brankáři a skóruje do prázdné brány. Ve 30.minutě postupuje Tom Hrubý středem hřiště, do křídel mu nabíhají naši hráči na přihrávku, ale Tom asi nevěděl koho si vybrat a tak vypustil „dělový projektyl“ z 25metrů na hostující branku – opravdu neskutečná, tvrdá pumelenice, která zapadla pod břevno hostující branky – nádherná střela (zaslechl jsem jen komentář od Kladívka staršího z lavičky, že za starých časů měl taky takovou dělovou ránu) !! Do poločasu se skóre měnilo ještě jednou a to ve 35.minutě zásluhou Páji Štefana, který si ve vápně našel odražený míč a bez větších problémů prostřeluje brankáře hostů. Takže první poločas, který se hrál 40.minut jsme zakončili skórem 7 : 0.

Co říci k prvnímu poločasu. Naši hráči vlítli na soupeře jak utržený vagón…na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo a soupeř nevěděl co hrát…z naší strany povedený první poločas…

 Do druhého poločasu jsme nastoupili směr Savoj – trochu se protočila sestava...nějaký hráči začnuli hrát na jiných postech…co se týká druhého poločasu, tak ten už nebyl tak kvalitní, utkání se tak nějak dohrávalo, do hry se dostával i soupeř a začal ohrožovat naši branku…za zmínku z druhého poločasu by stály nějaké události : 71.minuta, kdy došlo k vyšachování naší obrany a hostující hráči snížili na 7 : 1, potom neproměněný pokutový kop Honzou Drugdou…v 70.minutě, kdy hosté zahrávali rohový kop a „výtečná“ teč Vaška Jilemnického, který hezky zavěsil do horního růžku branky a nedal brankaři nejmenší šanci to chytil – jen bohužel tomu našemu…hezký vlastenec – taky byl po zápase zaslouženě potrestán formou kopečků…jelikož síť soupeřovi branky nějak nemůže rozvlnit, ale naší, to ano… pane Jilemnický, góly do soupeřovi branky nebo Vám příště seberu ventilky od kola…v 80.minutě se ještě prosadil přízemní střelou k tyči Tom Hrubý a tak konečné skóre 8 : 2 (druhý poločas se hrál opět pouze 40.minut)…ostatní naše šance v druhém poločase nebyli využiti, i když velmi dobrou možnost ke skórování měli další hráči (Vojta Gracík, Honza Herzog, atd.)

Co říci k tomuto utkání? První poločas byl z naší strany kvalitní, ve druhém hra totálně upadla…díky rozhodčímu Filipu Firbacherovi, který s přehledem odřídil utkání…

Příští přípravné utkání sehrajeme opět na domácím hřišti a to v sobotu, dne 5.8.2017 od 17hod s mužstvem Boharyně…změna tréninku – trénink tento týden : úterý a pátek od 18hod…

Jinak bych velice rád poděkoval našemu předsedovi fanouškům a „huligens“, že opustil své tradiční místo za brankou a velice zodpovědně se chytil výčepního zařízení a točil a točil a točil a znovu točil…abych řekl pravdu měl jsem trochu obavy, zda se vypije malý sud piva, nakonec se vzal veliký a už v poločase jsme museli shánět další veliký a po fotbale ještě malý…„slušná práce Laďas“…díky moc!!! Dále bych poděkoval Fildovi, že odmával zápas na pomezní čáře…

Poděkování patří i diváků, kteří si našli v takovém vedru cestu na náš stadion a podpořili náš oddíl…díky moc