Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Kosičky B 3 : 0 (1 : 0)

17. 10. 2016

Prasek x Kosičky B  3 : 0 (1 : 0)

Sestava : Drugda – Pražák, Hrubeš, Jilemnický, Drábek (80.Holý), Štefan (65.Buček), Štayr, Hrubý, Tichý (46.Vízek), Nový, Němec

 

Branky : Drugda J. z pen., Hrubý T., Štayr M.

 

V dalším mistrovském utkání na naše hřiště zajíždělo mužstvo Kosičky B. Kosičky leží nedaleko od nás, takže se dal očekávat příjezd diváků i z Kosiček – jak už se stává docela tradicí, zápasy s tímto mužstvem se stávající zbytečně vyhrocené jak na hřišti, tak i mezi diváky. Hráči už opět dopředu věděli, že po zápase se bude narážet soudek, který tentokrát věnoval Drugdis, který slavil své narozeniny (věk u tohoto hráče uvádět můžeme – začíná dvojkou, jelikož se jedná o tzv. „zelenáče“ oproti nám starším ročníkům, takže Jendo, ještě jednou vše nej). Do tohoto utkání se nám do sestavy vrátil Vašek Jilemnický (Kleky) a Péťa Drábek (kluci se kousli a šli hrát po zranění), dále nemohl hrát stále zraněný Honza Herzog (dlouhodobější záležitost – doložena lékařskou zprávou), Pepa Veselý (střevní potíže), vykartovaný Vojta Vyhleďal a na marodku nám přibyl Jirka Pavel (zranění si přivodil na tréninku, kde obě družstva hrající proti sobě dávala do toho vše, aby nemusela plnit sázku „haf, haf“ a z velikého nasazení vzniklo toto zranění).

 

Před začátkem zápasu byly provedeny změny v sestavě - post předstopera byl obsazen Domčou Novým (už si vyzkoušel v minulém zápase v Nedělišti), do střední zálohy se posunul Kleky a tak na hrot k Němikovi se mohl vysunout Tomáš Hrubý alias Kladívko. Na kraj zálohy se postavil od začátku utkání Pepa Tichý a navrátilec Drábča se postavil na svůj post krajního obránce. Toť asi vše ke změnám sestavy na začátku utkání.

Utkání se hrálo za příjemných teplot a bezvětří…

 

Teď už k samotnému zápasu. Po přímém kopu Didiho v 5.minutě hlavičkuje netradiční hlavičkář Němik (možná nejmenší hráč v tu chvíli ve vápně) těsně vedle. Poté se hosté rychle přesunuli (6.minuta) k našemu vápnu a po našem faulu na hranici vápna, zahrávali standartní situaci – naštěstí však z uvedené situace trefují pouze zeď hráčů, ve které snad byli obě jedenáctky, jak byla dlouhá…

V 16.minutě měli hosté opět příležitost ke skórování, když v našem vápně propadl míč a ve vyložené šanci hostující hráč netrefuje naši branku.

Poté během několika dalších minut dostalo několik hráčů žluté karty, ať na naší straně nebo na straně soupeře – nehrálo se v rukavičkách…

Zhruba ve 20.minutě výborně hrající Kladívko (musím uznat, že opravdu Kladívko hrál výborný zápas, běhal, střílel, bojoval, nevypouštěl souboje – opravdu vydařený zápas) držel míč ve vápně až ho hostující hráč fauloval a byla z toho jasná penalta (samozřejmě proběhla nějaká diskuse hráčů s rozhodčím kolem této situace), ke které se postavil náš brankář Drugdis a bez problémů proměnil na 1 : 0 pro nás (s přehledem proměněná penalta, kdy poslal brankáře hostů na druhou stranu). Zhruba ve 29.minutě se ocitl v šanci Pája Štefan, kdy dostal přihrávku od Pepy Tichého, ale střílí nad bránu. Poté měli ve 30.minutě šanci hosté, ale Drugdis likviduje (musím uznat, že tento zápas nás opravdu Honza podržel svými zákroky a patřil s Pacičkou k nejlepším hráčům v utkání – výborný výkon! asi je znát, když se dělá pozápasové soustředění a né předzápasové…).

Poté dostali nějaký naši hráči ještě žluté karty (shrnuto v minutách -  v 18.Novka, 26.Práža, 35.Didi, 38.Drábča – takže komplet naše obrana měla ŽK) a za tohoto stavu se šlo do kabin…

 

Co říci k prvnímu poločasu? Abych řekl pravdu, tak se vůbec nehrál fotbal – připadal jsem si jak někde na trhu, kdy se více diskutuje, žvaní s rozhodčím nebo protihráči a fotbal pláče…moc zajímavých situací k vidění v prvním poločase nebylo, jelikož utkání bylo zbytečně vyhrocené, množství faulů, diskusí…ale musím sportovně uznat (můj názor), že i z této „holomajzny“, která se hrála v první půli, měli více šancí ke skórování hosté…

 

Jak už tomu bývá tradicí, v kabině se strhla diskuse ohledně předváděného fotbalu v první půli (s fotbalem to nemělo moc co společného) a vysvětlení nějakých situací v utkání a jak by měl probíhat druhý poločas… Dál bych už nezveřejňoval „informace z kabiny“…

 

Takže do druhého poločasu se provedli nějaké změny : Pepu Tichého nahradil Vízan, Kleky se zasunul na místo předstopera (tento post mu opravdu sedí a hraje na něm výborně), Domča Nový se vysunul na hrot (tento post mu také vyhovuje více) k Němikovi a Kladívko se zatáhlo do středu zálohy…

superman.jpg

 

Druhý poločas začal směr Savoj a k našemu „kotli“…

 

Už v 46.minutě po slibné akci střílí Špak vedle (musím přiznat, že Špak byl po celý zápas na telefonu, kdyby náhodou musel odjet do porodnice).

V 51.minutě střílí po akci Němik vedle. V 61.minutě po akci Němika střílí Novka na střed branky a gólman vyráží. V 67.minutě střílí své „kladívko“ z 25metrů Pacička a brankář s námahou vyráží. V 71.minutě nachází Pacička ve vápně Vízana, ale toho vychytává gólman hostů. Musím přiznat, že i hosté měli své šance a tak se s nervozitou čekalo, zda dáme uklidňující druhý gól…a ten přišel v 73.minutě, kdy Vízan nachází křižnou nahrávkou u druhé tyče Pacičku a ten proměňuje na 2 : 0 pro domácí (uklidňující druhý gól, který si Pacička za svůj výkon v zápase zasloužil).

Od této chvíle už bylo o osudu zápasu rozhodnuto a hosté už pomalu rezignovali…

V 82.minutě se nám povedla akce více hráčů, kdy se míč dostává ke Špakovi a ten z poza vápna přízemní a přesnou střelou k tyči zvyšuje na konečný stav 3 : 0 pro domácí. Poté ještě proběhli nějaké žluté karty na obou stranách – docela se divím, že utkání dohráli všichni hráči, jelikož žlutých karet se rozdalo opravdu veliké množství…a tak se závěrečným hvizdem jsme mohli oslavit s našimi „fans a huligens“ důležité vítězství…naši „huligens“ opět nezklamali a byli v zápase slyšet a podporovali náš tým!!! Díky moc!!! Jste skvělý!!!

 

Abych řekl pravdu, tak jsem spokojen s předvedenou hrou ve druhém poločase a vítězství zejména za druhý poločas je zasloužené…škoda jen, že takto nehrajeme od začátku utkání…

 

 

Závěrem bych tímto rád pozval všechny naše příznivce na další utkání, které odehrajeme v sobotu dne 22.10.2016 od 15.30hod na hřišti v Malšově Lhotě (na toto utkání se mělo jet autobusem, který byl ovšem zrušen) – sraz na toto utkání ve 14.30hod na hřišti v Prasku.