Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Kosičky B 4 : 2 (2 : 0)

23. 4. 2018

Základní sestava : Drugda – Tichý, Kubík, Jilemnický, Holý, Pavel (52.min Gracík), Nový, Vízek, Vyhleďal, Herzog (60.min Lukač), Hrubý

Branky : 9.min a 51.min J.Herzog, 12.min. V.Vyhleďal, 86.min T.Hrubý

K dalšímu mistrovskému utkání na naše hřiště zavítal lídr soutěže a to mužstvo z nedalekých Kosiček. Poslední tři utkání jsme se potkali s týmy ze samé špice tabulky – Malšova Lhota, Roudnice, Kosičky – takže nás čekalo další těžké utkání, kór po nedávném „výprasku“ od tohoto mužstva v poháru GIST. Takže jsme uvedenému mužstvu měli co vracet…už od odpoledních hodin se u nás hrál fotbal a to v podobě žákovských kategorií, který tentokrát neměli svůj den a moc se jim výsledkově nedařilo (více pak v jednotlivých referátech jednotlivých trenérů…). Sobotní den provázelo nádherné jasné počasí za plného svitu sluníčka, takže teploty na teploměru byly přes 20°C…

V tomto utkání jsme opět nebyli kompletní – pracovní povinnosti nepustili do hry M.Štayra, T.Němce, M.Bretta a zranění lečí B.Staněk. Naopak po doléčení zranění se do hry vrací kanonýr Domča Nový a po dvouzápasovém půstu Vojta Gracík…Petr Chocenský a Lukáš Buček asi nezvěstný…

Teď už k samotnému průběhu utkání (první poločas jsme hráli směr Hasičárna). Do utkání jsme vstoupili aktivně a na hráčích bylo vidět odhodlání, chuť se porvat o výsledek. Během prvních pěti minut vyzkoušel hostujícího brankáře Tomáš Hrubý střelami z poza vápna. V 9.minutě po dlouhém autovém vhazování Pepy Tichého na Tomáše Hrubého, který prochází podél lajny a adresnou nahrávkou nachází na hranici penalty Honzu Herzoga, který umístěnou střelou po zemi k tyči dostává náš tým do vedení 1 : 0. Ve 12.minutě probíhá dost podobná akce, ale tentokrát zatahuje po pravé lajně míč Kuba Vízek (musím říct, že zatím nejpovedenější jarní zápas v podání Kuby Vízka) a přesným centrem nachází na penaltě Vojtu Vyhleďala, který si s centrem poradil bravůrně a umístěnou placírkou zvýšil náš náskok na 2 : 0. Hostující hráči byli tímto stavem zaskočeny, naše hra měla šťávu, napadali jsme soupeře, měli patřičný důraz v soubojích – tak se prostě bojuje, je chuť do fotbalu, porvat se o výsledek. Snažili jsme se eliminovat dva pilíře hostujícího týmu – M.Stránského a R.Koliáše – Vašek Jilemnický a David Holý dávali pociťovat důrazem těmto hráčům svoji přítomnost… Po tomto stavu 2 : 0 se hra začnula více odvíjet ve středu hřiště bez nějakých vyložených příležitostí na obou stranách…hosté byli velice nebezpečný ze zahrávaných standartních situací, rohů, které výborně rozehrávali – kdy mají vysoké hráče ve vápně a dokáží se prosadit…naštěstí se vším jsme si dokázali poradit a opět jsme měli jistotu v bráně v podobě Jendy Drugdy (i když v pátek na fotce na předzápasovém soustředění to moc nevypadalo), ale Jenda opět potvrzuje svoji kvalitu. Takže do poločasu se nám podařilo udržet stav 2 : 0 a za tohoto stavu jsme šli do kabin.

Poločasovou debata v kabině proběhla v poklidu, spíše je potřeba si vyříkat přebírání hráčů na hřišti a jejich obsazování – někdy nám to dělá problémy...

Do druhého poločasu hrajeme směr Savoj – k našim divákům a „huligens“. Bohužel opět se nám nedaří úvod do druhého poločasu i když v kabině se na toto upozorňuje. Už ve 47.minutě po samostatné akci hostujícího hráče, který prošel naší otevřenou obranou z půlky hřiště (aniž by byl důrazněji atakován) až před našeho gólmana a technickou střelou mu nedal šanci a tak hosté snižují na stav 2 : 1. Naštěstí za pár minut a to ve 51.minutě se nám povedla hezká akce, kdy Domča Nový hezkou uličkou vysouvá Kubu Vízka, který střílenou nahrávkou před hostují branku nachází Honzu Herzoga, který proměňuje a zvyšuje náš náskok na 3 : 1. Poté měli během pár minut dvě veliké šance hostující hráči, ale náš čaroděj v bráně opět úřadoval…v 72.minutě po akci hostů, kdy po centru z pravé straně si pokryl míč hostující útočník (našem nedůrazu), který ho poté přihrává pro nabíhajícího hráče (R.Koliáš), který z blízka překonal našeho brankáře – stav 3 : 2. Poté se hosté snažili tlačit do útoku, ale vyloženou šanci si nepřipravili. Naopak v 86.minutě po výborném napadání a důrazu Tomáše Hrubého, kdy nenechal rozehrát hostujícího brankáře a bojovností ho připravil o míč, tak sám zvyšuje na konečný stav 4 :2. Po vstřelené brance tento kanonýr přeskočil zábradlí a šel se podělit o radost s našim kotlem za brankou, kde si udělal čestnou uličku…tímto výsledkem utkání skončilo a tak slavíme výhru za tři body…po zápase si náš tým zakřičel Jiskra P..o a rychle spěchal do kabin, kde už čekal naražený sud piva a hráči mohli rychle uhasit žízeň…zábava pak pokračovala do pozdních večerních hodin – pouze chyběla pověstná Němecváza…ale i tak se vypilo dost a dost tekutin…

V tomto utkání bych nevyzdvihoval jednotlivce, ale chtěl bych klukům poděkovat za bojovný, poctivý, týmový výkon (musím říct, že finální nahrávky měly oči a hledali lépe postavené spoluhráče ve vápně…), kdy jsme dle mého názoru zaslouženě vyhráli větší vůlí, hladem po vítězství. Prostě toto utkání klukům sedlo a kluci předvedli výborný výkon od všech v základu hrajících počínaje a zároveň střídajícími hráči konče, kteří se výborně zapojili do průběhu utkání – díky moc!!! Doufám, že takový výkon předvedeme i v dalším zápase na malém hřišti v Nedělištích…

Rád bych poděkoval našim skvělým fanouškům a „huligens“  - za jejich početnou návštěvu a výbornou hlasitou podporu v tomto zápase…

Trénink : úterý a čtvrtek od 18hod

Příští mistrovský zápas odehrajeme v sobotu dne 28.4.2017 od 17hod na hřišti v Nedělištích - sraz na toto utkání ve 15.45hod na hřišti v Prasku nebo 16.15hod v Nedělištích