Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Lovčice 3 : 1 (3 : 0)

15. 6. 2017

Sestava : Drugda – Jilemnický, Štayr, Drábek (79.min Holý), Pavel, Vyhleďal, Herzog (66.min Tichý), Štefan, Vízek (46.min Buček), Hrubý, Nový

Branky : 10.min D.Nový, 43.min T.Hrubý, 44.min J.Vízek

K poslednímu domácímu zápasu v této sezóně přijelo na náš stadion rozjeté mužstvo z Lovčic, kterým se jarní část sezóny opravdu vydařila. Takže bylo otázkou, jak k tomuto zápasu přistoupí naši hráči a jak se rozloučí s diváky. S tímto soupeřem jsme na jeho hřišti na podzim vydřeli výhru 2 : 0, kdy se nám moc nedařilo v koncovce, ale nakonec jsme bojovností a vůlí dvě branky vsítili. V sobotu se hrálo pouze toto utkání mužů, jelikož děti – část mladší přípravky měla přátelské utkání ve Skřivanech a druhá část přípravky sehrála turnaj v Roudnici, kde si vedla velice dobře. Tímto bych ještě jednou velice poděkoval žáčkům, rodičům, trenérům za celou sezónu a skvělou reprezentaci našeho oddílu!! Takto úspěšné týmy s takovými výsledky, počtem dětí jsem v Prasku nezažil – takže ještě jednou díky!!!

Co se týče samotného zápasu mužstva mužů, tak do tohoto utkání jsme nemohli počítat Honzou Pražákem, Pepou Veselým, Šimonem Jirkou, Tomášem Němcem, Mildou Prokůpkem.

Takže sestava pro tento zápas byla : obrana ve složení - Jirka Pavel, musím uznat, že dochvilný Vašek Jilemnický, Martin Štayr, Peťa Drábek, do středu zálohy se postavila dvojice Vojta Vyhleďal a Honza Herzog, kraje záloh byli beze změn – takže Kuba Vízek a Pája Štefan a na hrot dva „odstřelovači“ Domča Nový a Tom Hrubý.

Teď už k samotnému průběhu utkání (první poločas jsme hráli směr Hasičárna). Už od prvních minut utkání bylo znát, že toto dnešní utkání nebude jednoduché. Hostující hráči přijeli ve formě, hodně běhali, nahrávali si a bylo na nich vidět veliké zlepšení oproti podzimní části. Takže od prvních minut se hrál rychlý fotbal, kdy se míč přesouval z jedné poloviny hřiště na druhou a utkání mělo vysoké tempo. V 5.minutě měli hosté první příležitost více ohrozit naší branku a to z přímého kopu z poza vápna, ale náš brankář si s tímto pokusem poradil. Na našem týmu bylo vidět, že nechceme pustit soupeře do jejich hry, důrazně jsme atakovali protihráče, běhali jsme, nahrávky nacházeli správné adresáty a soupeře jme nepouštěli k výraznějšímu ohrožení naší branky. V 10.minutě se po dlouhém výkopu našeho brankáře dostává k míči Domča Nový a svoji individuální akci vyšperkoval krásným lobem přes hostujícího brankáře – stav 1 : 0 (Domča přesně věděl jak chce zakončit a provedení bylo exelentní). Po této brance se hra opět odehrávala od vápna k vápnu, hrál se velice fyzicky náročný fotbal, ale bez nějakého většího ohrožení branek. Hosté měli asi největší šanci ve 27.minutě, kdy ale jejich pěknou střelu zpoza vápna likviduje náš gólmanek….ve 43.minutě se nám podařila hezká kombinační akce ve středu hřiště, kdy po sklepnutí Domči Nového se míč dostává na na rozběhnutého Toma Hrubého, který křižnou přízemní střelou na vzdálenější tyč nedává šanci hostujícímu brankáři a zvýšuje náskok na 2 : 0. O nedlouho později a to ve 44.minutě se nám podařila opět povedená akce , kdy po akci Toma Hrubého se dostal míč k Domčovi Novému, který ač zády k bráně na malém vápně se uvolní a vystřelí, hostující gólman s námahou vyrazil pře dobíhajícího Kubu Vízka a ten dorazil míč do hostující branky – takže stav 3: 0 a za tohoto stavu se šlo do kabin.

O poločase nebylo hráčům so vytknout – opravdu první poločas byl z naší strany povedený a kluci makali…

Do druhého poločasu jsme nastoupili směr Savoj. Už ve 46.minutě jsme mohli náskok zvýšit, kdy výborně zahraná standartní situace z pravé strany od Vojty Vyhleďala, kdy míč „posadil“ přímo na hlavu Domči Nového, ale ten bohužel svoji hlavičku nevtěsnal pod břevno. Poté se opět hrál fotbal od vápna k vápnu, kdy se soupeř nedostával k většímu ohrožení naší branky, kluci běhali, kontrolovali hru v utkání. Bohužel v 75.minutě po naší drobné chybě, kdy zpětná přihrávka (malá domů) na Honzu Drugdu neměla potřebnou razanci se dostal k míči hostující útočník a na dvakrát překonal našeho gólmanka – stav 3 : 1. Musím říct, že tato chyba neměla vliv na další vývoj utkání a takové věci se stávají – prostě fotbal je o tom, kdo udělá méně chyb…takže vyčítat si něco nemělo cenu a pokračovalo se dále…do konce utkání se už nic vážného nestalo a náš tým si vítězství pohlídal – opravdu povedený kolektivní výkon!! Myslím, že někteří hráči soupeře byli docela rozladěný a nepočítali s takovým průběhem utkání – ale opravdu kluci zahráli bravurní zápas, byla na nich vidět vůle, chuť, odhodlání po vítězství!! Takže konečný stav utkání 3 : 1 a po zápase si mohli kluci udělat zasloužené pozápasové soustředění…

Po zápase naši hráči oslavili s našimi „huligens“ a „fans“, diváky výhru zaslouženým vítězným pokřikem – hráči zároveň Všem poděkovali za skvělou podporu během celé sezóny!!!

Co říci k tomuto utkání? Když jsem psal po utkání s mužstvem Nedělišť, že naši hráči sehráli dle mého pohledu nejlepší utkání v jarní části sezóny, tak toto utkání ho ještě předčilo. Jelikož soupeř se ukázal ve velmi dobrém světle, sehrál dobré utkání plné pohybu a s chutí hrát fotbal. Takže k výbornému zápasu přispěla obě mužstva. Opravdu bych tímto rád poděkoval klukům za kvalitně odehrané utkání a za fotbal, který je v jejich možnostech – za tento zápas bych pochválit celé mužstvo, včetně střídajících hráčů - díky.

Hodnocení celé sezóny:

Po nějakém časovém odstupu si člověk uvědomí, že ač byly nějaké emoce, nebylo to někdy jednoduché (cévky, přibyly šedivé vlasy atd.), tak v globálu za celou sezónu musím uznat, že se nám podařil splnit cíl a to skončit druhý – bohužel Lhota p/L byla nad naše možnosti. Takže ať se nám některé zápasy hrubě nevyvedli, hra byla špatná, málo hráčů, tak byli zase zápasy ve kterých jsme sehráli kvalitní utkání – byla to taková houpačka, nepodávali jsme stabilní výkony celou sezónu, ale jak říkám, náš cíl skončit druhý byl splněn – takže by se slušelo poděkovat. Takže díky moc!!!

PS : Pokud Domča Nový opustí náš tým po této sezóně a bude rozdávat radost na Novobydžovském hřišti, nezbývá, než mu ze srdce poděkovat jak za sebe, tak i oddíl za dosavadní působení u nás a popřát Vše nejlepší do dalších let. Je radost mít takového Pana hráče v týmu a tím nemyslím jen po fotbalové stránce…takže bylo mi ctí Domi a díky moc …samo, že dveře zpět jsou pro tebe vždy otevřené…

Co se týče pověšení kopaček na „hřebík“ od Péti Drábka, tak se takový hřebík ještě pár let nenajde… Péťa předvádí nadprůměrné výkony…

Veliké, ale opravdu veliké díky patří našim fanouškům a „huligens“ za podporu během celé sezóny!!! Díky moc!!!