Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Lužec 2 : 2 (0 : 1)

4. 9. 2017

Základní sestava : Drugda – Vyhleďal, Jilemnický, Štayr, Tichý, Pavel, Vízek, Štefan, Gracík (70.min Holý), Nový, Hrubý

Branky : 50.min T.Hrubý z pen., 85.min. V.Jilemnický

K dalšímu mistrovskému utkání přijelo na náš stadion mužstvo z nedaleké obce Lužec. Toto mužstvo postoupilo loni ze IV.třidy do naší skupiny. Obě mužstva znají navzájem své hráče, takže nebylo v podstatě čím se překvapit…

V našem areálu se od ranních hodin hrál fotbal v podobě mladší a starší přípravky, poté mužstvo mladších žáků – takže náš areál byl plně vytížen celý den…podrobnější referáty z těchto utkání si píši jednotlivý trenéři těchto mužstev sami…

Utkání se hrálo za přijatelných teplot a na posekaném hřišti, které se podařilo dosekat až ráno v sobotu (bohužel počasí nám nepřálo…). Do tohoto utkání jsme opět počítali absence, které nás postihli Honza Herzog, Petr Havlín, Lukáš Buček, Petr Chocenský, Peter Lukáč, Josef Veselý, Jiří Šimon) – ale to už je ohraná píseň…asi se nedokážeme sejít v plné sestavě…tak to bohužel je…

Úvodem chci říct, že tento referát bude krátký – moc poznámek jsem si nedělal, jelikož jsem se nestačil divit, co předvádíme za fotbal a přiznám se dobrovolně, že jsem chytil regulérního „cvrčka“ …

Teď už k samotnému průběhu utkání (první poločas jsme hráli směr Hasičárna). Tak to vezmu rychle a stručně…prvních zhruba deset minut se absolutně nic nedělo, naši hráči drželi míč, ale bez větších šancí a ohrožení brány – naše rozehrávka byla zdlouhavá bez nějakého nápadu…poté jsme měli několik možností (šancí) na změnu skóre, ale bohužel nějak selháváme v koncovce, i když se jedná o stoprocentní šance…co už se u nás stává docela tradicí, tak po několika našich neproměněných tutových šancí dostaneme z ničeho nic branku – z nějakého náznaku nebo pološance dostaneme „bramboru“, která skončí v naší síti…to se hráčům Lužce podařilo ve 31.minutě, kdy po naší chybě se dostává hostující útočník před našeho brankáře a svoji šanci proměňuje – stav 0 : 1…do poločasu se už nic zásadního nezměnilo a za tohoto stavu se šlo do kabin…

Poločasovou debatu v kabině zde nebudu rozebírat…dojde ještě k vyříkání před dalším zápasem…dál to nebudu komentovat…bohužel, cvrček mě ještě neopustil…

Do druhého poločasu jsme nastoupili směr Savoj. V 50.minutě po zahrání hostujícího hráče ve vápně rukou, máme možnost kopat pokutový kop – k penaltě se staví Tom Hrubý a opravdu přesnou střelou k tyči srovnává skóre na 1 : 1…po této brance jsem doufal, že se zvedneme, budeme se tlačit do zakončení – to se dělo, ale naše zakončení nebylo přesné a důrazné…bohužel, tím jak jsme se tlačili dopředu, tak vznikala veliká okénka v naší obraně a hostující hráči měli své šance na změnu skóre…opět po naší chybné rozehře (nahrávce) v 72.minutě, kterou vystihl hostující hráč a pěkného lobu našemu brankáři, se hostující tým dostává do vedení 1 : 2…poté jsme se vrhli do útoku – soupeř se prezentoval dosti tvrdou hrou, kdy naší útočnici dostávali naloženo a v některých chvílích to nemělo nic společného s fotbalem…některé zákroky spíš patřili do „volného stylu“ na žíněnku a né na fotbalové hřiště…srovnat skóre se nám podařilo v 85.minutě hezkou hlavičkou Vaška Jilemnického, na kterého přesně nacentroval Domča Nový…hosté už výsledek 2 : 2 díky své tvrdé hře do konce zápasu udrželi…

Co říci závěrem k tomuto utkání? Hosté si chtěli odvést aspoň bod, což se jím díky stylu, který předváděli, podařilo – nikam nespěchali, jejich hra byla zdlouhavá, zákroky na hranici únosnosti – bohužel naši hráči se s tímto stylem nedokázali srovnat, přizpůsobili se hře soupeře a tak, když to nazvu jedním slovem, to byla hotová „bramboračka“…nic společného s fotbalem…

Na rozhodčího se vymlouvat, plakat nemá cenu, tento rozhodčí už jinak pískat nebude – takže hráči si musí uvědomit, že diskuse s ním fakt nepomůže a musí se soustředit na svůj výkon…toto utkání jsme si „prohráli“ sami díky našemu podprůměrnému fotbalu, který předvádíme…hráči by se měli soustředit na svůj výkon a na výkon celého mužstva…

Co říci našim „huligens“ a „fans“, které museli z našeho výkonu bolet oči…díky za Vaši podporu a já doufám, že už se takový výkon nebude opakovat…

Trénink tento týden : úterý a čtvrtek je zrušen

Ve středu odehrajeme 2.kolo poháru GIST od 17hod na našem s mužstvem Syrovátky. Sraz na toto utkání ve 16.15hod v kabině…

Trénink : pátek od 18hod

Příští zápas poté odehrajeme v sobotu dne 9.9.2017 od 17hod na stadionu v Malšově Lhotě u lídra soutěže – sraz na toto utkání ve 15.15hod na hřišti v Prasku nebo 16.05hod v Malšově Lhotě