Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Malšova Lhota 4 : 0 (2 : 0)

22. 5. 2017

Sestava : Drugda – Jilemnický, Drábek, Pavel (76.min Holý), Tichý, Vyhleďal, Herzog, Štefan, Vízek (46.min Prokůpek), Hrubý, Nový (73.min Buček)

Branky : 53.min,72.min T.Hrubý, 34.min P.Štefan, 36.min D.Nový

Další domácí zápas nás čekal velice těžký soupeř z Malšovy Lhoty. S tímto soupeřem jsme na jeho hřišti na podzim vydřeli šťastnou remízu 1 : 1, takže jsme si byli vědomi kvality soupeře. Opět už od dopoledních hodin se hrál v našem areálu fotbal v podobě mladších a starších přípravek – mužstva mladších přípravek nějaké zápasy vyhráli nebo prohráli – nic se neděje-hlavní je, aby se kluci „otrkali“, mužstvo starší přípravky pak čekal soupeř Slavia Hradec, tomuto dvojzápasu jsem byl přítomen a musím říct, že trenér hostujícího mužstva dost těžko „skousával“ dvě prohry od mužstva z „vesnice“ a kór, když rodiče, fanouškové začali vyvolávat „desítku“…takže pro kluci jen pochvala – hráli opravdu pěkně a oba své zápasy vyhráli…příští zápas se pro ně bude lámat chleba, kdy budou hrát v Dohalicích o celkové první místo v tabulce…

Co se týče zápasu mužstva mužů, tak do tohoto utkání jsme nemohli počítat s Martinem Štayrem (trest za ČK), Honzou Pražákem, Pepou Veselým, Šimonem Jirkou a nečekaný mokrý víkend si udělal Tomáš Skop Němec…pan Němec je obeznámen s trestem za mokrý víkend (pro čtenáře neobeznámené s touto definicí : mokrý víkend znamená, že dotyčný se provinil vůči životosprávě, kodexu oddílu - pozdní večerka a přemíra alkoholických nápojů…)

Díky těmto absencím došlo v naší sestavě opět  ke změně na některých postech – jsem rád, že hráči jsou univerzální, berou situaci v klidu – můžou to brát tak, že se pro ně hledá ten nejlepší post…takže k sestavě : obrana hrála skoro ve stejném složení (Jirka Pavel, nedochvilný Vašek Jilemnický, Peťa Drábek) a od začátku nastoupil Pepa Tichý na pravý kraj obrany, do středu zálohy a na „mozek týmu“ se postavila dvojice Vojta Vyhleďal a Honza Herzog (kluci se s tím vyrovnali perfektně – odehráli vydařený zápas jako ostatně celé mužstvo), kraje záloh byli beze změn – „pilky“ na lajnách (Kuba Vízek a Pája Štefan) a na hrot dva „bombeři“ Domča Nový a Tom Hrubý.

Teď už k samotnému průběhu utkání (první poločas jsme hráli směr Savoj a proti docela silnému větru), prvních pár minut začátku zápasu (dle přání hráčů jsme nastoupili celý v bílém provedení dresů) bylo poznávacích a soupeři se oťukávali. První střela v našem podání na bránu soupeře byla v 7.minutě a to z kopačky Domči Nového, ale brankář hostů vyráží. Ve 13.minutě měl první gólovou šanci Kuba Vízek po sklepnutí Toma Hrubého, ale Kuba netrefuje bránu. Poté cca 20minut se hrál pěkný fotbal, který se přeléval z jedné strany na druhou – obě mužstva se snažila hrát fotbal, hodně nahrávek, ale vyložené brankové příležitosti si ani jedno mužstvo nevytvořilo. Ve 34.minutě vykopává míč od naší brány Honza Drugda, který nachází Domču Nového (Honza svým výkopem dokáže najít přesně našeho hráče a tak si může připisovat asistence na naše góly), který se hezky uvolnil a krásnou nahrávkou vyslal do gólové šance Páju Štefana, který nedal brankáři hostů žádnou šanci, otevírá skóre tohoto zápasu – stav 1 : 0 (musím říct, že Pája si tento gól opravdu zaslouží za předváděné výkony posledních zápasů – musím se optat, kde našel druhé plíce). O nedlouho později (přesně ve 36.minutě) po akci Kuby Vízka se dostává míč k Domčovi Novému a ten na hranici vápna napřahuje a střelou k tyči zvyšuje skóre na 2 : 0 pro domácí. Do poločasu už se nic závažného nestalo, i když hosté měli ještě nebezpečnou situaci v podobě standartní situace zahrávané z poza vápna, ale naše jistota v bráně (Honza Drugda) střelu zneškodnil. Takže poločasový stav 2 : 0 a šlo se do kabin…

O poločase nebylo hráčům so vytknout – opravdu první poločas byl z naší strany povedený a kluci makali. Takže šlo jen o to vstoupit do druhé půle ve stejném tempu, nasazení jako se skončilo v prvním poločase.

Do druhého poločasu jsme nastoupili směr hasičárna a po větru (vítr byl opravdu v utkání znát). Už ve 46.minutě po dlouhém výkopu Honzy Drugdy se dostal míč k Tomáši Hrubému a ten krásnou nahrávkou vyzívá ke skórování Domču Nového, ale tomu se míč nepodařilo dobře trefit (také z toho byl patřičně rozladěný a pro zakopnutý míč, který ležel vedle brány jsem musel jít až do Zdechovic..) a neproměňuje slibnou šanci. S větrem v zádech jsme se tlačili do zakončení, soupeře jsme k ničemu nepouštěli a z naší strany to byla jedna střela za druhou, ale bohužel se nám nedařilo dobře trefit „zařízení“, ale na takou hru byla radost pohledět – soupeř nevěděl co má hrát. Ale asi jsme se nechali unést útočením a soupeři se podaří v 52.minutě povedený útok a hezkýma přihrávkama se dostali až před našeho gólmanka do vyložené šance – pro nás štěstí, že netrefuje hostující útočník naší branku. Z následné rozehrávky v 53.minutě od Honzy Drugdy (přímá asistence) se míč dostává k Tomáši Hrubému, který kličkou brankáři zvyšuje skóre na stav 3 : 0. V tuto chvíli opravdu platilo „otřepané“ nedáš, dostaneš. Tato branka vnesla na naše kopačky ještě větší pohodu a kluci se stále a stále víc tlačili do zakončení, běhali, nabízeli se a vysílali střely na hostující branku – jen Honza Herzog měl několik možností a střel na bránu. Z této naší aktivity vznikla situace, kdy u postranní čáry vybojoval míč Milda Prokůpek a hezkou, střílenou nahrávkou před bránu vyzval ke skórování Toma Hrubého, který předskočil hostujícího obránce a zvýšil na konečné skóre 4 : 0. V 77.minutě jsme zahrávali standartní situaci z poza vápna a když už náš tradiční exekutor těchto situací Domča Nový seděl zaslouženě na lavičce po výborném výkonu, tak se k míči postavil Tom Hrubý, který se s tím vypořádal bravůrně – hezká technická střela pod břevno a neméně výborný zákrok brankáře hostů, který s námahou vyrazil nad břevno. Do konce zápasu už jsme si průběh utkání pohlídali a nedopustili nějaké zdramatizování, komplikace a tak si náš gólmanek mohl k asistencím připsat i čisté konto.   

Po zápase tak naši hráči mohli oslavit s našimi „huligens“ a „fans“ výhru vítězným pokřikem a poté také pozápasovým soustředěním, které se odehrávalo v tradičních destinacích v Novém Bydžově, kde účast byla opravdu velice hojná, jak hráčů, tak i příznivců a všichni se výborně bavili…

Co říci k tomuto utkání? Naši hráči sehráli dle mého pohledu nejlepší utkání v jarní části sezóny, kluci tento zápas odmakali, bojovali, stříleli na branku – náš brankář čisté konto + asistence, obrana pracovala spolehlivě, krajní záložníci utkání odjezdili, měli jsme hru - střed hřiště a na hrotu se prosadili oba bomběři. Opravdu bych tímto rád poděkoval klukům za super odehrané utkání a za fotbal, na který se byla radost koukat – doufám, že takto odehrané zápasy budou i nadále (toť moje přání) – za tento zápas bych pochválit celé mužstvo, včetně střídajících hráčů, kteří zapadli do průběhu utkání - díky. Nerad bych opomenul kvality soupeře – některé hráče měl opravdu velice šikovné, prezentovali se hrou po zemi (né žádné nakopávané míče) a chtěli hrát fotbal. Takže tímto uznávám a respektuji soupeře, který svým výkonem přispěl k nadprůměrnému utkání - jejich postavení v tabulce není náhoda.

Velké díky patří Zdendovi, který musel toto utkání odběhat na lajně s praporkem (kromě již našeho tradičního pomezního rozhodčího „prezidenta“ klubu) – s tímto úkolem se však popral s lehkostí a bravurou sobě vlastní – Zdendo, díky moc!!!

Příští mistrovské utkání sehrajeme v sobotu na hřišti v Ohnišťanech od 17hod - na toto utkání je sraz ve 15.40hod na hřišti v Prasku nebo 16.10 hod na hřišti v Ohnišťanech.

Už jen bez žádných dalších absencí, kromě těch, co už jsou avizované!! Díky

Veliké díky patří našim fanouškům a „huligens“, kteří byli opět slyšet i když počasí nebylo moc příjemné!!!

Díky moc!!!!!