3. 10. 2016

Prasek x Nové Město   6 : 2 (2 : 1)

Branky : 3 x Nový D., 2 x Němec T., Hrubý T.

Sestava : Drugda – Pražák (65.Pavel), Jilemnický, Drábek (75.Holý), Hrubeš, Vízek (46.Tichý), Vyhleďal (46.Štefan), Štayr, Nový, Němec

V dalším mistrovském utkání na naše hřiště zajíždělo mužstvo Nového Města u Chlumce n/C. V tomto utkání jsme chtěli odčinit naši porážku z minulého týdne a udobřit si dobrým výkonem naše fanoušky a „huligens“. Ještě než začal zápas byl proveden vážný pohovor s hráčem T.Němcem alias Skopem, jelikož jeho výkony z minulých zápasů neodpovídali představám klubu a v případě pokračování těchto neuspokojivých výkonů, by byl odeslán na „farmu do Křičova“. Do tohoto utkání nám nadále chyběl stále laborující se zraněním Honza Herzog a z časových důvodů vytížený Pepa Veselý. Do sestavy se naopak vrací po doléčení „bolístky“ David Holý.

Do tohoto utkání, které se hrálo za příjemných teplot jsme nastoupili v nové sadě dresů, které nám zakoupila stavební firma BW Stavební holding – za což bych tímto chtěl ještě jednou poděkovat!!

Teď už k průběhu utkání, do zápasu jsme vstoupili opět v „rozvážném“ tempu, drželi jsme sice míč, bylo hodně nahrávek (někdy i nepřesných) a tak první příležitost ke skórování jsme si vytvořili v 12.minutě, kdy po rohu Davida Hrubeše (ten byl přesunut na post pravého obránce, aby piloval lajnu) hlavičkuje Tomáš Hrubý do brankáře hostů. Další akce, která volala po gólu byla po centru Dominika Nového (Novka), ale Kuba Vízek ve vyložené šanci netrefuje míč.  Povedená akce se nám vydařila ve 22.minutě, kdy po přihrávce Špaka byl vyslán do brejku Skop a ten po kličce na brankáře proměňuje na 1 : 0 pro domácí. Ve 35.minutě zachycuje rozehrávku hostů Novka a nekompromisní střelou z 20metrů k tyči zvyšuje vedení na 2 : 0. Bohužel jsme si ale neodpustili chybu v rozehrávce, kdy nás soupeř potrestal povedenou akcí ve 39.minutě a snížil na 2 : 1 pro domácí. To by bylo asi tak z prvního poločasu vše zajímavé.

Příští zápas bude vytvořena statistika asistentem Zdendou Tomášem (tímto bych mu rád poděkoval za skvělé poznámky, bez kterých by nebylo možno psát takto detailní referát) přesných a nepřesných přihrávek, jelikož opravdu někdy těch nepřesných přihrávek je příliš a stojí to poté zbytečně síly navíc vybojovat míč zpátky.

Za stavu 2 : 1 pro domácí se šlo do kabiny. Abych řekl pravdu, tak v prvním poločase nebyl vidět rozdíl, že hrají proti sobě mužstva z opačných pólů tabulek – hosté se prezentovali důrazem, bojovností a nechtěli svoji „kůži“ nechat lacino.

V kabině o poločase (jak už to bývá teď poslední dobou pravidlem) proběhla diskuse ohledně pohybu hráčů na hřišti, vysvětlení nějakých situací v utkání a jaká je představa pro druhý poločas. Dál bych už nezveřejňoval tajné informace z kabiny…

V poločase byla provedena změna krajních záložníků, kdy za odstupující hráče Kubu Vízka a Vojtu Vyhleďala nastupuje Pája Štefan a Pepa Tichý.

Do druhého poločasu jsme nastupovali směr Savoj…

První akce za zmínku ve druhém poločase byla v 50.minutě, kdy Špak přízemní střelou zaměstnává gólmana hostů a ten s námahou vyráží na roh. V 56.minutě vysílá pohybem oplývající David Hrubeš dalekonosný plachtící „projektil“ , který gólman hostů vyráží nad břevno. V 59.minutě byla rychle rozehrána akce po faulu ve středu hřiště, kdy po průniku Tomáše Hrubého (Klády) střílí Skop svůj druhý gól v utkání (možná tomu nebudete ani věřit, ale Skop při předzápasovém pohovoru slíbil, že v utkání dvakrát skóruje a opravdu se tomu tak stalo…).

Stav utkání se opět měnil v 62.minutě, kdy po kombinaci více hráčů střílí Novka svůj druhý gól v utkání a stav je 4 : 1 pro domácí. Poté měl příležitost na skórování Špak, ale jeho střelu gólman vyráží a nedlouho po něm po samostatném průniku a kličkované Vaška Jilemnického (Kleky), kdy se objevil tváří tvář gólmanu hostí, ale jeho snahu o „blafák“ brankář vystihl (Kleky se snad bojí zapsat do listiny střelců nebo „zápisného“ za první vstřelený gól…).

Další změna skóre proběhla v 65.minutě, kdy se prosazuje Novka akrobatických způsobem „nůžkami“ a zvyšuje na stav 5 : 1 pro domácí (tímto máme po delší době střelce, který střílí hattrick v zápase). Za tohoto stavu už byla hra otevřená, kdy jsme útočili ve velkém množství hráčů, kombinovali a tlačili se do zakončení ať z vypracovaných šancí nebo z rohových kopů. Z této hry pak vyplynula situace, kdy hostující obránce vzal míč na své půlce a po jeho průniku středem hřiště, kdy nebyl nikým z našich hráčů důrazněji atakován, korigoval stav na 5 : 2 pro domácí.

Poslední naší branku v tomto utkání střílí Kláda, kdy obstřeluje brankáře hostů po krásné akce : Špak – Didi – Kláda.

Takže konečný výsledek utkání 6 : 2 pro domácí tým.

Co říci závěrem k tomuto utkání? Po vyrovnaném prvním poločase se domácí hráči v kabině probudili a začnuli předvádět fotbal, který je musí bavit (přihrávky nacházeli své adresáty, zpřesnili se kombinace), líbí se divákům a neposledně při kterém se vytvářejí - proměňují brankové příležitosti. Všichni hráči zaslouží poděkování hlavně za druhý poločas, kdy se hrál opravdu pěkný a efektivní fotbal – za což byli odměněny hlasitým povzbuzováním našich „fans“.

Dále jsem velice rád, že se nám střelecky probudil útočný „trojzubec“ Nový – Němec – Hrubý.

Snad se nám podaří udržet nasazenou laťku z druhého poločasu v dalším mistrovském utkání, které sehrajeme v sobotu dne 8.10.2016 od 16.00hod na hřišti v Nedělišti, kde to nebude žádné lehké utkání.

Veliké díky patří našim fanouškům a samozřejmě i „huligens“, kteří byli slyšet a mohli s hráči oslavit vítězství!!!