Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Nový Hradec B 5 : 1 (4 : 0)

24. 4. 2017

Sestava : Drugda – Jilemnický, Drábek (46.Pavel), Vyhleďal, Tichý (70.Holý), Štayr (70.Pražák), Herzog (62.Buček), Štefan, Vízek (62.Němec), Hrubý, Nový

Branky : 7., 20.minuta T.Hrubý, 14., 61.minuta D.Nový, 27.minuta J.Vízek

K druhému domácímu zápasu přijelo na náš stadion  mužstvo z krajského města - Nový Hradec B. S tímto soupeřem nemáme moc dobrou bilanci, jelikož už delší dobu se nám nepodařilo toto mužstvo porazit (výjezdy busem na Nový Hradec skončili vždy porážkou). Už od dopoledních hodin se opět hrál v našem areálu fotbal v podobě mladších a starších přípravek, které si vedli velice dobře  - své zápasy úspěšně zvládli…bohužel počasí v sobotu divákům i hráčům moc nepřálo, ale i tak byla sobota pro nás nakonec úspěšná…

Do tohoto utkání jsme mohli nastoupit takřka se všemi hráči a na naší hře to bylo znát… takže trenér měl z čeho vybírat k nominaci do zápasu a na střídačce začnulo být nějak těsno…

Před zápasem proběhla diskuse v kabinách a budu velice rád, pokud diskuse padla na úrodné pole a hráči budou předvádět výkony jaký podali v tomto utkání (jelikož do teď naše výkony byly jako na houpačce…).

Teď už k samotnému průběhu utkání, do tohoto zápasu (nastoupili jsme opět ve starších červených dresech-nové už asi budou uloženy do skříně) jsme vstoupili velice aktivně (musím přiznat, že hrát první poločas po větru bylo velice dobré rozhodnutí) a od první minuty byl náš tým aktivní, přistupoval k hráčům, nenechával jim prostor ke kombinaci. V 5.minutě, kdy právě důrazem vybojovaný míč Pájou Štefanem (Pája dle mého názoru odehrál super utkání – super výkon, kdy „piloval lajničku“ celé utkání) a tvrdé střele Domči Nového, kdy hostující brankář pouze vyráží před dobíhajícího Tomka Hrubého, ten špičkou kopačky prostřeluje mezi nohy brankáře a dává svůj první gól v utkání – stav 1 : 0. V 8.minutě při samostatné akci Tomka Hrubého nachází jeho nahrávka na penaltě Martina Štayra, ale ten ve slibné šanci míjí hostující branku. Ve 14.minutě nám pomáhá vítr, kdy při dlouhém výkopu Honzi Drugdy přelétává míč hostujícího obránce a Domča Nový s přehledem, v klidu proměňuje svůj nájezd na brankáře – stav 2 : 0. V tuto chvíli jsme měli průběh utkání ve svých rukách (kopačkách) a naši hráči tvořili hru, vypracovávali si brankové příležitosti – na tento fotbal se dalo dobře dívat. Ve 20.minutě po našem odkopu a důrazu se k míči dostává Tom Hrubý, který umístěnou střelou k levé tyči zvyšuje skóre na 3 : 0 v náš prospěch. V těchto minutách jsme byli aktivní a soupeři moc nepůjčovali míč. Ve 24.minutě z hranice vápna střílí Tom Hrubý, ale brankář jeho střelu vyráží. Ve 27.minutě po našem „presinku“ hostující obrana dělá chybu, k volnému míči se dostává Kuba Vízek, který z levé strany postupuje sám na brankáře a místo nahrávky na naše volné hráče v pokutovém území volí tvrdou střelu, která přesně zapadla pod břevno hostující branky – stav 4 : 0 (Kuba si touto brankou dal opožděný dárek k narozeninám, které měl minulý týden - zároveň mu dodatečně přejeme Vše nejlepší). Takže ve 27.minutě na světelné tabuli svítilo skóre 4 : 0 pro domácí tým. Do konce prvního poločasu jsme si vytvořili ještě několik příležitostí ke skórování, ale stav na světelné tabuli se už nezměnil - takže poločasový výsledek 4 : 0.

Co se týče hry hostujícího mužstva, tak se snažili kombinovat, ale naši hráči svým pohybem, chutí hrát, důrazem je k nějaké větší šanci nepustili a Honza Drugda nemusel řešit nějakou komplikovanou situaci…opravdu první poločas byl z naší strany odehrán výborně a navíc jsme proměňovali vytvořené brankové příležitosti…

Poločasové rozmluvy v kabině jsem se nezúčastnil, takže nemohu více komentovat, ale myslím, že k předváděné hře v prvním poločasu nebylo co vytýkat – jediným stínem bylo bolesti zad (plotýnek) Péti Drábka – takže do druhého poločasu byl Péťa vystřídán a do hry nastupuje Jirka Pavel…

Do druhého poločasu jsme nastoupili proti větru – musím říct, že vítr byl silný a bylo znát jaké mužstvo hraje s větrem v zádech…takže prvních patnáct minut druhého poločasu jsme se nemohli nějak srovnat s počasím, naše hra byla v tu chvíli trochu kostrbatá – nehrál se moc pohledný fotbal, jelikož na obou stranách bylo dost pokažených nahrávek…povedená akce se nám podařila až v 61.minutě, kdy po hezké střílené nahrávce Toma Hrubého od levé postranní čáry se míč dostává k Domčovi Novému a ten lehkou tečí zvyšuje stav na 5 : 0.  V 62.minutě dochází ke střídání, kdy ze hřiště odstupuje Kuba Vízek, Honza Herzog a na hřiště nastupuje Tomáš Němec, Lukáš Buček. Další střídání proběhlo ještě v 70.minutě, kdy ze hřiště odstupuje Martin Štayr, Pepa Tichý a na plac vbíhá David Holý (DH9), Honza Pražák (takže střídání bylo využito na maximum) – po těchto všech střídání došlo k přeskupení hráčů, postů v sestavě. Střídající hráči se chtěli předvést a dostávali se také do šancí – velice dobrou příležitost ke skórování měl Lukáš Buček a také Tomáš Němec, který přehazoval vyběhnutého brankáře hostů, ale jeho lob skončil vedle branky. Naše mužstvo se hodně tlačilo do útoku a z toho poté vznikla chyba ve 83.minutě, kdy hostující hráč nikým neatakován prošel středem hřiště, vyslal do úniku hostujícího útočníka, který křižnou nahrávkou našel před naší branku volného hráče, který neměl problém vsítit branku – z naší strany to bylo lehkovážné bránění. Do konce utkání se ale už nic vážného nestalo, naši hráči drželi míč, soupeře už nepouštěli do šancí a tak zaslouženě si došli pro tři body. Konečné skóre zápasu 5 : 1.

Po zápase hráči oslavili s našimi „huligens“ a „fans“ výhru vítězným pokřikem (díky za podporu i v tomto nepříznivém počasí) a po delší době nejtvrdší příznivci „ultras“ v sektoru C začnuli pálit světlice a dýmovnice…

Co říci závěrem k tomuto utkání? Naši hráči sehráli povedený zápas a odměnou jim byl soudek v kabině, který věnoval Kuba Vízek a když navíc se tradiční putovní vázy chopil „šejkrman“ Tomáš Němec - začnul míchat pověstné - né moc ředěné drinky, tak bylo zřejmé, že večer (noc) bude dlooouhá a náročná…

Příští mistrovské utkání sehrajeme na hřišti v Novém Městě od 17hod - na toto utkání je sraz ve 15.45hod na hřišti v Prasku nebo 16.15hod na hřišti v Novém Městě.

Ještě jednou veliké díky patří našim fanouškům a „huligens“, kteří byli opět slyšet!!!

Díky moc!!!!!