Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Ohnišťany 2 : 1 (0 : 0)

31. 10. 2016

Branky : Němec Tomáš, Štefan Pavel

 

Sestava : Drugda – Pražák, Jilemnický, Drábek, Hrubeš, Štayr, Hrubý (80.Holý), Štefan, Veselý (74.Pavel), Němec, Nový (82.Tichý)

 

Na poslední domácí mistrovské utkání pro podzimní část sezóny 2016-2017 na naše hřiště zajíždělo mužstvo „ruchadlo“ Ohnišťany (jednalo se o zápas dvou mužstev, které jsou v tabulce hned vedle sebe, takže se jednalo o pomyslný zápas o „6 bodů“). V tomto utkání jsme chtěli odčinit „nemastný a neslaný“ výkon z Malšovy Lhoty. Navíc před zápasem bylo jasné, že po zápase se bude narážet zlatavý mok a bude se pít na zdraví Jůlinky… Do tohoto utkání nám nadále chyběl zraněný Honza Herzog (jeho zranění se lepší a Honza se nám uzdravuje), vykartovaný Vojta Vyhleďal (stop poslední zápas), nachlazený Kuba Vízek (přijel podpořit náš tým morálně na lavičku) a pracovně vytížený Lukáš Buček a také v neposlední řadě, abych neopomněl, už nám druhý zápas chybí asistent Zdenda Tomáš. Naopak do sestavy se po zranění vrací Jirka Pavel.

 

Na toto utkání byl sraz už hodinu před výkopem zápasu, jelikož bylo potřeba si v kabině v klidu vyříkat potřebné záležitosti ohledně předváděných výkonů na hřišti – poté hráči zůstali sami za zavřenými dveřmi v kabině…co proběhlo za diskusi netuším, ale musím uznat a s potěšením konstatuji, že už předzápasová rozcvička byla pořádná a taková jaká má být, aby hráči byli patřičně nažhaveni na utkání…

 

Teď už k průběhu utkání, do tohoto zápasu jsme vstoupili aktivně a už v 1.minutě měl příležitost Kladívko ke skórování po přihrávce Novky, ale v krkolomné pozici přestřeluje branku hostí (brankářem hostů pro toto utkání byl Pavel Šoltys, kdysi útočník). Ve 3.minutě měl příležitost ke skórování Němik opět po přihrávce Novky, ale brankář jeho střelu vyráží. Poté měli příležitost ke skórování hosté v 5.minutě po chybě naší obrany, ale Drugdis likviduje. Naši hráči drželi míč, nahrávky nacházeli své adresáty, vytvářeli jsme si tlak a byly pasáže, kdy jsme míč vůbec nepůjčovali soupeři. V 15.minutě zahrával Špak standartní situaci z 25metrů a jeho technickou střelu do růžku branky vyráží brankář hostů. V 19.minutě měl opět příležitost Němik, ale jeho střela míří nad bránu hostů. Kolem 25.minuty jsme zahrávali sérii několika rohů po sobě jak z jedné, tak z druhé strany, ale branku se nám vsítit nepodařilo. Poté se odhodlal v 26.minuttě ke střele z dálky Kleky, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. V 31.minutě střílí Kladívko po hezké přihrávce Novky, ale brankář opět vyráží. Další naše šance, která volala po skórování byla ve 33.minutě, kdy Němik z bezprostřední blízkosti pálí přímo do brankáře hostů (ten se z uvedené střely ještě chvíli vzpamatovával, jelikož ho trefila přímo na „solar“) a následná dorážka Špaka byla zablokovaná. Poté měli ve 37.minutě po naší chybě v rozehrávce příležitost hosté, ale Drugdis výborným zákrokem zlikvidoval šancí hostí. Poté jsme ještě trefili do poločasu dvakrát břevno branky a to ve 43.minutě po střele Novky z 20metrů a pak po rozehrávce standartní situace ve 45.minutě, kterou rozehrával Didi a Kladívko hlavičkuje do břevna.

 

Takže do kabin se šlo za stavu 0 : 0. Co říci k prvnímu poločasu? Náš tým hrál pohledný fotbal, zpřesněním nahrávek jsme se dostávali do vyložených šancí, hráči běhali, měli chuť hrát, přehrávali jsme soupeře a byly pasáže, kdy se soupeř nedostal vůbec k míči…

 

Musím říct, že jsme odehráli asi nejlepší první poločas z dosavadních utkání a takový výkon je v možnostech našich hráčů…jediné, co tomu chybělo, byla ta „třešnička na dortu“ a to proměnit nějakou příležitost ke skórování a vstřelit branku…ale jinak výkon byl opravdu kvalitní…

 

Takže v kabině proběhla jen diskuse, že v nastaveném tempu musíme pokračovat a proměnit nějakou vytvořenou šanci ke skórování, jinak nebylo co vytknout…

 

Do druhého poločasu jsme nastupovali směr Savoj a k našim „huligens“…

Ve druhém poločase měli hned ve 46.minutě šanci hosté, ale Drugdis vyráží. Poté jsme opět měli míč na svých kopačkách a vytvářeli si šance. V 51.minutě zahrál rohový kop od Savoje Špak a světe div se, možná nejmenší hráč ve vápně Němik se vyšplhal do „závratné výšky“ (člověk by řekl, že snad vylezl po žebříku) a jeho holohlavá hlava skórovala (také po zápase mu byla patřičně nalakována)…takže vedeme 1 : 0…v 54.minutě byla po faulu na našeho hráče provedena rychlá rozehrávka a Novka vysílá Páju Štefana do brejkové situace a Pajčus z pravé strany nekompromisní tvrdou (opravdu pumelenice) a přesnou střelou o levou tyč branky skóruje – vedeme 2 : 0 (krásná střela). Poté v 56.minutě se podél lajny protahuje Němik (efektivní „zidanovka“) a pod sebe nahrává Pacičkoj, ale ten netrefuje ideálně míč. V 61.minutě se po faulu na našeho hráče rozehrávala cca z 20metrů standartní situace z pravé strany a k míči přiběhl levonohý Péťa Drábek a jeho střela jen těsně minula pravý růžek branky hostů (tato střela měla dobré parametry – tímto asi musím trochu poupravit svůj názor z referátu z Nového Hradce, kdy podobnou situaci také zahrával Péťa Drábek – třeba se jeho levá noha stane postrachem brankářů…). V 66.minutě se po pravé lajně protáhl Didi a jeho adresně mířený centr Špak z hranice velkého vápna uklízí hlavou pod břevno, ale brankář hostů vyráží. Poté měli naši hráči tlak a veliký závar o několik minut později před hostující brankou, kdy se ke střele dostala snad polovina našich hráčů a po různých odrazech, zblokovaných střelách se nám míč do branky nepodařilo dostat – hostující hráči si v té chvíli připadali jako „v bitvě u Verdunu“. Takže na časomíře byl pořád stav 2 : 0 pro domácí a do konce utkání zbývalo cca 15minut. Došlo k prostřídání, kdy měl vystřídat „ranař“ Pajčus, ale najednou se na lavičce místo něj ocitl Pepa Veselý a na hřiště nastoupil Jirka Pavel.

V 76.minutě zahráli hosté po faulu na levé straně hřiště standartní situaci (zkrácený roh) a dobře kopnutý míč s pomocí břevna do naší branky uklidil Vašek Vrba, kdy předskočil naše obránce. Hosté tak z ojedinělé šance ve druhém poločase vsítili branku a stav na ukazateli byl 2 : 1 pro domácí.

Bohužel touto brankou se hostující tým dostal „na koně“ a začal se více tlačit k naší brance a zejména díky standartním situacím začal více ohrožovat Drugdise. V 80.minutě se o střídání hlásil Novka (limitovalo ho zranění, které si přivodil ve čtvrtek na tréninku), ale místo něj přišel (dokulhal) Kladívko (také měl zranění, které si přivodil ve čtvrtek na tréninku) a tak do hry vběhl DH9 a o nedlouho později místo zraněného Novky na hřiště nastoupil Pepa Tichý.

Soupeř poté zahrával ještě pár situací, kdy se do zakončení tlačil i brankář hostujícího týmu, ale už nedošlo k vážnějšímu ohrožení naší branky a tak mohli naši hráči oslavit zasloužené a důležité vítězství s našimi „huligens“, diváky a „fans“.

 

 

Co říci závěrem k tomuto utkání? Naši hráči sehráli kvalitní zápas, vytvářeli si šance, přehrávali soupeře a nebýt zbytečně inkasované branky, díky které byl trochu nervózní závěr utkání, jsme měli zápas pod kontrolou a kluci odehráli povedený zápas - zasloužené tři body do tabulky!  V tomto zápase bych nerad vypichoval jednotlivce, jelikož kluci hráli, makali jako tým ať už od hráčů, kteří hráli od začátku nebo kteří nastoupili v průběhu utkání.

Jednalo se o týmový výkon a tak to má být!!!

 

Poté už mohli naši hráči oslavit vítězství zlatavým mokem (jak už bylo zmíněno – pilo se na zdraví Jůlinky) a již tradiční bezednou „putovní vázou“ a mohli si dosyta užít pozápasové soustředění, které se opravdu vydařilo a již pokračovalo do ranních nedělních hodin v Novém Bydžově…

 

Stínem utkání je zranění našich hráčů Pacičky a Novky – doufám, že kluci se dají dohromady a budou fit na další nelehké utkání s dalším bezprostředním sousedem v tabulce a to mužstvem Starý Bydžov, které sehrajeme na jejich hřišti od 14hod. Do tohoto utkání už bude moct nastoupit určitě patřičně nažhavený (zase né až moc…) Vojta Vyhleďal, kterému skončil trest za červenou kartu.

 

 

Na toto utkání je sraz ve 13hod na hřišti v Prasku nebo 13.15hod na hřišti ve Starém Bydžově!!

 

Veliké díky patří našim fanouškům a samozřejmě i „huligens“, kteří byli opět slyšet!!!

Díky moc!!!!!