Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Roudnice B 2 : 1 (1 : 0)

18. 9. 2017

Základní sestava : Drugda – Štefan, Jilemnický, Štayr, Kubík (55.min Gracík), Tichý (46.min Vyhleďal), Pavel, Vízek, Herzog (65.min Lukač), Nový, Hrubý

Branky : 38.min J.Herzog, 78.min. T.Hrubý

K dalšímu mistrovskému utkání přijelo na náš stadion mužstvo z Roudnice. Toto mužstvo se prezentuje kombinační hrou, mají mladé a pohyblivé hráče, kteří předvádějí pohledný fotbal.

V našem areálu se opět hrál fotbal už od odpoledních hodin a to v podobě starší přípravky, která narazila na výborně hrající mužstvo Kunčic a dále mladších žáčků, kteří přivítali lídra soutěže Krátonohy a uštědřili jim porážku 4 : 0 – povedený zápas našich žáčků…

Bohužel už od dopoledních hodin lehce poprchávalo a vlastně tak to bylo celý den, takže hřiště bylo podmáčené a terén byl těžký…v tomto utkání jsme opět nebyli kompletní, ale nebudu zde vypisovat chybějící hráče – ten seznam je vždy dlouhý…po poslední porážce a výkonu v Malšově Lhotě jsem dlouho přemýšlel o složení sestavy pro tento zápas a nakonec byla provedena spousta změn na některých postech…detailnější info o sestavě vzhledem k blížícímu se utkání s Kosičkama nebudu prozrazovat…

Teď už k samotnému průběhu utkání (první poločas jsme hráli směr Hasičárna). Už v 1.minutě se hostující hráči dostali do šance, ale náš gólmanek nás opět podržel (musím říct, že Honza Drugda předvedl v tomto utkání výborné zákroky a náš tým několikrát podržel…). Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Hrál se fotbal plný pohybu, nahrávek a obě mužstva si vytvářela brankové příležitosti. Naši hráči si vytvořili několik dobrých příležitostí na změnu skóre, největší dvě šance měl Domča Nový, ale bohužel se mu nějak smůla lepí na kopačky – obzvlášť jeho sólový nájezd na brankáře volal po vstřelení branky…v 38.minutě po autovém vhazování se míč dostává k Domčovi Novému, který prodlužuje na Toma Hrubého, ten prostrkuje na rozběhnutého Honzu Herzoga, který přízemní tvrdou střelou prostřeluje hostujícího brankáře – stav 1 : 0. Do poločasu si už mužstva žádnou vyloženou šanci nevypracovala a tak za tohoto stavu 1 : 0 se šlo do kabin…

Poločasovou debata v kabině proběhla v poklidu a bylo nutné nastolenou laťku udržet i v druhém poločasu…

Do druhého poločasu jsme nastoupili směr Savoj. Už 48.minutě měl výbornou příležitost ke změně skóre Honza Herzog, kdy šel sám na brankáře, ale svůj únik neproměnil…bohužel, co se stává tradicí, tak místo toho, abychom vedli větším rozdílem, tak inkasujeme…opět se toto potvrdilo v 50.minutě, kdy po chybě naší obrany hostující hráč překonal našeho brankáře – stav 1 : 1…po této vyrovnávací brance se hosté začali ještě více tlačit k naší brance…asi největší šanci hostů, kdy se mohli dostat do vedení zmařil svým obětavým zákrokem Vašek Jilemnický, kdy na hraně svého zdraví vykopává skluzem míč mimo naší branku…v 78.minutě Domča Nový svým dlouhým a přesným pasem nachází Toma Hrubého, který postupuje sám na brankáře a umístěnou střelou (placírkou) k tyči nás dostává do vedení 2 : 1…do konce zápasu jsme měli možnost pojistit několikrát skóre, ale svoje šance jsme neproměnili a tak jsme se museli strachovat o výsledek až do konce utkání…ale díky bojovnosti, nasazení našich hráčů jsme vítězství udrželi a připsali si tři důležité body do tabulky…

Co říci závěrem k tomuto utkání? Potvrdilo se, že hostující mužstvo hraje výborný fotbal, plný nahrávek, mají rychlé typy hráčů a předvádějí pohledný fotbal…naši hráči ale v tomto zápase ukázali, že fotbal hrát nezapomněli, do hry se vrátila bojovnost, nasazení a chuť do fotbalu…myslím, že toto utkání se divákům muselo líbit a obě mužstva jim na těžkém podmáčeném terénu předvedla pohledný fotbal…hráčům bych chtěl poděkovat za předvedený výkon proti kvalitnímu soupeři…

Bohužel pro tento zápas nám chyběl „kotel“ za bránou…absence Laca byla dost citelná…naši hráči si pak alespoň po zápase mohli vítězně zakřičet s našimi fanoušky Jiskra P…

Trénink : úterý a čtvrtek od 17.30hod

Příští zápas odehrajeme v neděli dne 24.9.2017 od 16.30hod na „letišti“ v Kosičkách - sraz na toto utkání ve 15.30hod na hřišti v Prasku nebo 15.50hod v Kosičkách