Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Syrovátka 4 : 2 (1 : 2) II. kolo poháru

7. 9. 2017

Základní sestava : Drugda – Holý, Jilemnický, Štayr, Chocenský, Tichý (75.min Lukáč), Vyhleďal, Štefan, Herzog (50.Kubik), Hrubý, Nový

Branky : 33.min J.Herzog, 63.min D.Nový, 78.min T.Hrubý, 88.min P.Lukač

Ve druhém kole GIST poháru přivítal náš tým mužstvo Syrovátky – s tímto soupeřem jsme odehráli nedávno mistrovské utkání, které pro nás nedopadlo dobře. Soupeř nás tedy nemohl překvapit svou hrou a byla jen otázka, zda se nám herně začne dařit a budeme proměňovat své vypracované šance… …utkání se hrálo za příjemných teplot pro fotbal…

Díky absencím jsme opět museli zamíchat se sestavou… naši hráči nastoupili v retro dresech zelené barvy – ani netuším, jak dlouho uvedené dresy v kabině jsou, ale co má paměť sahá do minulosti, tak to může být kolem 20let…společné foto v těchto dresech na Fb…na příští kolo poháru GIST se budu snažit objevit jiné retro dresy…

Teď už k samotnému průběhu utkání. První poločas jsme hráli směr Hasičárna. Prvních dvacet minut jsme soupeře zatlačili a vytvořili si mraky příležitostí, které volali po brance – opravdu to byla dvacetiminutovka spálených šancí – dál to nemá cenu komentovat, prostě to tam nespadlo…první střela hostů přišla v 21.minutě z poza vápna, ale mířila vysoko nad naší bránu…poté jsme měli opět několik 1000% šancí na otevření skóre, ale ve vyložených šancí zklamal Honza Herzog, Pája Štefan, Tom Hrubý…ve 33.minutě jsme rychle vhodili aut v podobě Petra Chocenského na Domču Nového, který prodlužuje na Toma Hrubého, který nahrávkou pod sebe nachází na penaltě Honzu Herzoga, který už neměl problém trefit přesně k tyči – stav 1 : 0…bohužel po této brance naše hra opadla…takže z ojedinělé šance ve 38.minutě, kdy po špatně zahraném našem ofsajdsystému, jde hostující hráč sám na našeho gólmanka a proměňuje svou šanci – stav 1 : 1…o několik minut později, přesně 42.minutě si hosté jednoduše narazili ve středu hřiště a opět šel hostující hráč sám na naší bránu a střelou k tyči mění skóre na stav 1 : 2…do poločasu se už nic závažného nestalo…

Hráči ani nešli do kabin, byla provedena konzultace s hráči u střídačky…naše hra nebyla špatná, jen bohužel nás trápí koncovka, co neproměníme za šance, zůstává někdy rozum stát a poté z ojedinělé šance hostů inkasujeme branku…takový průběh se opakuje několik utkání…snad se nám začne dařit v koncovce a proměňování šancí – zlomíme tu střeleckou smůlu…

img_20170906_190903_784.jpg

Do druhého poločasu jsme vstoupili s vědomím, že chceme vývoj zápasu otočit a tak jsme se opět tlačili do zakončení…v 50.minutě odstupuje ze hřiště Honza Herzog pro zranění a na hřiště vbíhá Jiří Kubík (tento hráč se objevuje v našem dresu po hodně dlouhé době - zařazuje se do stopérské dvojice k Martinu Štayrovi, nutno dodat, že tento zápas odehrál s přehledem – takže už jen stačí zapracovat na fyzičce…). Díky tomuto střídání se Vašek Jilemnický posouvá do středu zálohy. V 63.minutě dochází ke změně skóre a to po dlouhém autovém vhazování Vojty Vyhleďala, kdy se míč dostává k Domčovi Novému v malém vápně a ten bez větších problémů proměňuje svoji šanci  – stav 2 : 2…v 75.minutě dochází ke střídání, kdy Pepu Tichého střídá Peter Lukáč a staví se na své místo na hrot útoku k Tomáši Hrubému (pokud jsem psal v nějakém minulém referátu, že výstupní klauzule u tohoto hráče je 30miliónů eur, tak jsem to bohužel podcenil – tento hráč má neuvěřitelnou produktivitu, ale o tom až déle v referátu)…v 78.minutě se opět mění skóre a to po chybě hostující obrany, kdy se k míči dostává Tomáši Hrubému a ten svůj sólový nájezd proměňuje – stav 3 : 2… o několik minut později poslal krásný centr David Holý (musím uznat, že David sehrál povedené utkání podpořený poctivým výkonem) na Vojtu Vyhleďala, který se hlavičkou z velkého vápna snažil přehodit hostujícího brankáře (krásná hlavička směřující pod břevno brány a neméně hezký zákrok brankáře hostů – hezký fotbalový moment z obou stran)…po této šanci nám předvedl Peter Lukač alias Zlatan pár fotbalových „fines“…nějaká koloběžka, patička, přešlapovačka – je radost se dívat na tohoto hráče jak pracuje s míčem…díky těmto kouskům se dostává ve 85.minutě do vyložené šance, ale brankář hostů mu zatím tuto šanci chytá…vše si ovšem vynahradil v 88.minutě, kdy doklepává do brány centrovaný míč od Vojty Vyhleďala – konečný stav utkání tedy 4 : 2…shrnutí : tento hráč nastoupil v utkání ve Starém Bydžově na posledních 5.minut utkání a svou technikou připravil rozhodující gól pro Páju Štefana a v tomto utkání nastoupil na 15.minut a vsítil branku…proto jsem psal, že neuvěřitelná produktivita…

Ve III.kole poháru GIST nás čeká mužstvo Kosičky A – termín utkání bude upřesněn…

Trénink : pátek od 18hod

V sobotu dne 9.9.2017 od 17hod nás čeká těžký zápas s lídrem tabulky v Malšově Lhotě…sraz na toto utkání 15.15hod na hřišti v Prasku nebo 16.05hod na hřišti v Malšově Lhotě…bude to těžké utkání a doufám, že hráči si uvědomí, o co se hraje a vynechají páteční večerní soustředění a budou připraveni v plné síle na toto utkání…samozřejmě bych pozval naše fanoušky na toto utkání, jejich podpora bude potřeba…