Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prasek x Vysoká B 6 : 1 (3 : 0)

28. 8. 2017

Základní sestava : Drugda – Vyhleďal, Jilemnický, Štayr, Chocenský (65.min Brett M.), Pavel, Tichý, Herzog, Vízek, Buček (60.min Pražák J.), Nový

Branky : 15.min L.Buček, 39.min vlastní hosté, 43.min J.Pavel, 76.min J.Pražák, 83.min D.Nový, 86.min. V.Jilemnický

K dalšímu mistrovskému utkání přijelo na náš stadion mužstvo Vysoké B. Hostující mužstvo sice bylo loni účastníkem Okresního přeboru, ale po jeho sestupu do nižší soutěže zatím obě utkání prohrálo větším rozdílem branek, takže bylo otázkou, v jakém složení dorazí na náš stadion a zda nedojde z naší strany k podcenění soupeře…což se bohužel stalo, jelikož hostující tým se postupně skládal, hráčům se moc nechtělo na hřiště a celé utkání probíhalo v pouťovém, chodícím tempu…

Jinak před zápasem mužů odehráli zápas mladší žáčkové s mužstvem Skřivan a před nimi si zahráli ostatní kategorie elevů – pro naše děti bylo připraveno víkendové soustředění v hasičárně a myslím, že se to velice povedlo, kdy děti odjížděli v neděli dopoledních hodinách…díky všem, kteří se na tomto podíleli a hlavně veliké díky patří trenérům!!!

Na průběh utkání se asi projevili vyšší teploty. Do tohoto utkání jsme opět počítali absence, které nás postihli (Tomáš Hrubý, David Holý, Jakub Šuhájek, Pavel Štefan, Vojtěch Gracík, Petr Havlín, Josef Veselý, Peter Lukáč, Jiří Šimon), takže jsme opět museli zamíchat se sestavou. Naopak po delší době se v našem dresu objevuje Honza Pražák.

Teď už k samotnému průběhu utkání (první poločas jsme hráli směr Hasičárna). Bohužel nekompletní hosté (hrající o deseti) se prezentovali hrou jaká byla v jejich možnostech a počtu hráčů…hráli pomalu, zdržovali, hráli na rychlé brejky a naší hráči se tomuto stylu hry naprosto přizpůsobili…sice jsme drželi míč, tlačili se do útoku, ale naše útoky nebyly rychlé, razantní a s patřičným důrazem, střelbou atd. První veliká šance z naší strany přišla v 7.minutě po samostatné akci Domči Nového a jeho přesném centru na hlavu Lukáše Bučka, který ale z malého vápna netrefuje bránu. V 15.minutě se poprvé měnilo skóre, kdy po dlouhém vhazování Vojty Vyhleďala a prodloužení Domči Nového se důrazem k míči dostává Lukáš Buček a střelou pod břevno nás dostává do vedení 1 : 0. Poté se hra odvíjela ve středu hřiště, drželi jsme míč, měli jsme nějaké šance na zvýšení skóre, ale zakončení nemělo potřebnou razanci, důraz, přesnost. Ve 39.minutě došlo ke změně skóre po samostatné akci Domči Nového a jeho střílené nahrávce před bránu, kdy si míč do své brány sráží hostující obránce – stav 2 : 0. Ve 43.minutě asi proběhla nejhezčí akce utkání, kdy po několika narážečkách se míč dostává k Domčovi Novému a ten přesným centrem nachází ve vápně Jirku Pavla, který hezkou střelou zvoleje trefuje pod břevno hostující branky – stav 3 : 0. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Hostující hráči měli pár šancí na ohrožení naší brány, ale naštěstí nebyli přesný v zakončení…

To, co proběhlo o poločase v kabině se už doufám nebude opakovat - doufám, že to píši naprosto jasně - každý hráč ať si uvědomí, zamyslí, jakým stylem odehrál tento zápas a jak k tomu přistoupil! Tím je pro mě toto zapomenuto a dál bych to nerozebíral!!

Do druhého poločasu jsme nastoupili směr Savoj. O druhém poločasu se moc rozepisovat nebudu, jelikož fotbal plakal, nedokázali jsme si dobře poradit s betonovou hradbou hostujícího týmu…a abych řekl pravdu, z toho, co jsme předvedli ve druhém poločase jsem byl fakt otrávený…v 60. a 65.minutě došlo k prostřídání, kdy se na hřiště dostává Martin Brett a Honza Pražák a tito dva sehráli hlavní roli při naší čtvrté brance, která padla v 76.minutě, kdy přišel centr z levé strany na Martina Bretta, ten vrátil zpět hlavou před branku a tam pohotově Honza Pražák zvoleje prostřeluje hostujícího brankáře – stav 4 : 0. V 82.minutě došlo k laxnosti našich hráčů a hostující útočník se dostává sám před našeho brankáře, který ho fauluje ve vápně a je nařízen pokutový kop – hostující hráč ho proměnil a snižuje na 4 : 1. Poté došlo k přehození pozic, kdy do obrany se zasunul Honza Pražák a na hrot se vytáhl Vašek Jilemnický. V 83.minutě došlo k další změně skóre, kdy po centru Jirky Pavla na Domču Nového, který si zpracovává na prsa a překonává hostujícího brankáře – stav 5 : 1. K poslední změně skóre došlo v 86.minutě, kdy Vaška Jilemnického vysunul přihrávkou Jirka Pavel a Vašek se díky důrazu a přesné střele k tyči zapisuje do listiny střelců – je to Vaškům první gól od jeho příchodu k nám. Bylo vidět, že došlo k veliké úlevě z jeho strany, že konečně zlomil střeleckou smůlu. Takže konečný stav 6 :1.

Jak jsem psal výše o druhém poločasu se nechci moc rozepisovat a radši rychle zapomenout…

Po zápase proběhla děkovačka našim „huligens“ a „fans“, bohužel bylo znát, že v kotli chyběl největší huligens Laco (doufám, že se to už nebude opakovat pane předsedo…)…

Trénink tento týden : úterý a čtvrtek od 18hod…

Příští zápas odehrajeme opět na domácím stadionu dne 2.9.2017 v sobotu od 17hod s mužstvem Lužce (sraz na utkání v 16hod) – před mužstvem mužů sehrají své první mistrovské zápasy kategorie dětí…