Jdi na obsah Jdi na menu
 

RMSK Cidlina C x Prasek 2 : 1 (1 : 1)

18. 4. 2017

Sestava : Drugda – Vyhleďal, Pavel, Holý (56.Prokůpek), Drábek, Herzog, Štayr, Štefan, Vízek (70.Tichý), Nový, Hrubý 

Branky : 8.minuta Nový D. 

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým v sobotu do nedaleké obce Hlušice k zápasu s „domácím“ týmem RMSK Cidlina C, který se v tabulce nacházel na posledním místě. Na hezkém a krásně připraveném hřišti náš tým opět sehrál nepovedené utkání…

Abych řekl pravdu, nelehko se mi hodnotí tento zápas, musel jsem si nechat čas na rozmyšlenou, popřemýšlet a psát tento referát v klidu, neboť se mi těžko hledají slova k našim předváděným výkonům…

Psát, že do tohoto utkání jsme nemohli počítat s některými hráči už je asi zbytečné. Prostě, kdo chtěl, tak ten přišel, kdo nechtěl, tak ten nepřišel – nebudu vypisovat, kdo má nějakou bolístku, omluvu atd. Prostě realita je taková, jaká je…oprávněný důvod bych chápal u Vaška Jilemnického, který je na dovolené v cizině, ale i přesto podporoval náš tým morálně na dálku… Chápu, že nejsme žádný profesionálové a fotbal nás neživí, ale nějak nemůžu pochopit tu změnu, přístup oproti podzimní části…takže trenér opět musel točit se sestavou, postavit ji z těch hráčů, kteří se dostavili – dál to nebudu komentovat…

Teď už asi k samotnému zápasu. Během prvního poločasu vůbec nebylo znát, že hrají proti sobě mužstva z opačných pólů tabulek. Domácí se prezentovali kombinační hrou a řekl bych, že měli i více míč na kopačkách – není pro mě argument, zda je domácí mužstvo posíleno o pár kusů hráčů „A týmu“ (jsou to hráči jako ostatní a nejsou žádné nadlidi). Jde o to hrát s chutí, s nasazením, s bojovností a pak toto dle mého názoru nehraje takovou roli, ale chápu, že je lepší se vymluvit, že hrají za „A tým“ než se vymotivovat k lepšímu výkonu. Pokud se do utkání nastoupí bez těchto vlastností, tak v tom případě se pak nedá porazit nikdo…toť můj názor…vrátím se k průběhu utkání…ač utkání probíhalo v takovém divném nasazení, tak se nám podařilo v 8.minutě díky proměněnému nájezdu (po odkopu Péti Drábka) na domácího brankáře, kdy Domča Nový obstřeluje plackou k levé tyči domácí brány, ujat vedení  1 : 0. Zdálo se, že brzká branka by nás mohla uklidnit a vrátili by jsme se ke hře, která nás zdobila v minulém utkání na domácí půdě. Opak byl pravdou. Domácí měli převahu ve středu pole, tím měli hru pod kontrolou a vysílali kolmé nahrávky nebo nakopávané míče za naší obranu – takže naše obrana byla v neustálém tlaku. Z tohoto tlaku vznikla chyba naší obrany, kdy se domácí útočník řítil sám na Honzu Drugdu a prostřeluje ho – stav srovnán na 1 : 1. Naše hra během prvního poločasu byla neurovnaná, díky nedůrazu, nedostatečnému pohybu jsme byli u spousty míčů jako druhý, netvořili jsme hru, takže moc brankových příležitostí jsme si nevytvořili. Za zmínku stojí v 19.minutě situace, kdy Domča Nový vybojoval u levé lajny míč a krásně nacentroval na volného Martina Štayra na hranici penalty, ale ten hlavou netrefuje domácí branku. Další povedená situace, co stojí za zmínku v prvním poločase je ve 44.minutě zahrávaná standartní situace, kdy se k míči postavil Domča Nový a z 25metrů technickou střelou trefil levou tyč domácí branky. To byly tak asi největší šance během prvního poločasu – neříkám, že nebyly náznaky nějakých dalších šancí, ale buď špatnou nahrávkou, zpracováním jsme se o zakončení připravili sami a domácí branku jsme poté neohrozili…

Co říci k prvnímu poločasu? Dle mého názoru byl domácí tým v prvním poločase více na míči, vytvářel si šance díky většímu pohybu, chuti hrát…my jsme sice měli také nějaké šance, ale už zmiňovanou špatnou finální nahrávkou, zpracováním míče, kdy při prvním dotyku míč odskočí, nebylo pak potřebné zakončení - ohrožení domácí branky…prostě do prvního poločasu jsme nenastoupili, tak jak jsme měli – s chutí hrát, bojovat, nabízet se…prostě první poločas byl z naší strany dost ležérní…

O poločasové přestávce došlo k vyříkání si situací mezi hráči, poté řekl i trenér své pokyny a mohlo se nastoupit do druhé půle…

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji, hráči se více nabízeli, běhali, tvořili jsme hru a z tohoto také vyplývali šance na vstřelení branky...už ve 46.minutě měl šanci na skórování Tom Hrubý po přihrávce Domči Nového, ale neproměňuje…v 55.minutě po našem rohovém kopu se dostává míč k Dominikovi Novému a ten v akrobatické poloze trefuje boční tyč domácí branky…o nedlouho později, po pravé straně vede míč Domča Nový do vyložené šance a místo střely na domácího brankáře volí nahrávku na obsazeného Tomka Hrubého…bohužel, co se nepodařilo nám, tak se podařilo domácím v 65.minutě, kdy z ojedinělé šance ve druhém poločase domácí po chybě naší obrany se důrazem dostali k míči a střelou z vápna prostřelují Honzu Drugdu…stav 2 : 1 pro domácí…

Za tohoto stavu neměli kam domácí hráči spěchat a podle toho vypadal vzhled hry…sice jsme se snažili o vyrovnání, ale náš tlak byl takový „platonický“…nějaké vyložené šance, kromě ojedinělých, jsme si nevytvořili, sice střel bylo docela dost, ale míjeli o dost „zařízení“ a tak než domácí gólman došel vždy pro míč, tak utekli nějaké ty vteřiny, minuty a náš tlak tím pádem nebyl takový…za zmínku ještě stojí tvrdá střela z poza vápna Domči Nového, kdy brankář domácích s námahou vyráží a před naším dobíhajícím hráčem uklízí do bezpečí domácí obránce…

Co říci závěrem k tomuto utkání?? Po prospaném prvním poločase se naše hra ve druhém poločase určitě zlepšila, vytvořili jsme si nějaké brankové příležitosti, ale bohužel neproměnili a v závěru ani nepřišel ten drtivý tlak, jaký měl přijít, takže si od posledního mužstva tabulky neodvážíme ani bod…na nějaké „kdyby“ jsme proměnili se nehraje…smutné konstatování…

Dlouho jsem přemýšlel, co napsat do referátu, co říci nakonec…napadalo mě hodně slov, které nechci zveřejňovat…bohužel naše předváděná hra, bojovnost, nasazení, jak si hráči rozumí s míčem a samo s tím související docházka je pro mě dost velké zklamání…jediný opravdu hecíř v týmu, který se snaží mančaft vyburcovat, probudit je Péťa Drábek - to je docela málo…abych řekl pravdu, když tohle člověk vidí, tak začne přemýšlet, zda ten investovaný čas, námaha vůbec stojí za to - zvažuje pro a proti, zda má smysl se o něco snažit a dál v něčem pokračovat…jak už jsem psal v nějakém minulém referátu, člověku to nepřináší tu radost, což je asi špatně…moc nerozumím tomu, co se děje, ale chápu, že je lepší se vymluvit na nějakou bolístku, omluvu atd. než začít u sebe, něco změnit, makat na sobě – protože ať si každý myslí co chce, bez tréninku, nasazení, bojovnosti se to nezlepší a nikdo není takový mistr světa, aby nemusel trénovat…

Opět se musím omluvit našim fanoušků, kteří přijeli ve velice hojném počtu (možná jich bylo i více než domácích) za naší předvedenou hru, která jim moc radosti nedělá…ale i tak díky za podporu…

Trénink úterý a čtvrtek od 18hod na hřišti v Prasku!

Sraz na příští zápas je ve 16.00hod na hřišti v Prasku – je potřeba si před zápasem vyříkat nějaké záležitosti!!