Jdi na obsah Jdi na menu
 

Starý Bydžov - Prasek

23. 5. 2016

Starý Bydžov - Prasek 2:5 (2:4)

Branky : Hrubý 2x, Němec 2x, Štayr

Sestava : Drugda - Holý (30.Pavel), Pražák, Herzog, Drábek - Vízek, Štayr, Hrubeš, Štefán (85.Tichý) - Hrubý, Němec (50.Nový)

 

V sobotu 21. května zajížděl náš tým na horkou půdu do Starého Bydžova. Toto utkání mělo velkou váhu ohledně postavení v tabulce, jelikož tým Jiskry ztrácel na Starák před tímto utkáním 2 body. Do sestavy jsme nemohli počítat s Bóďou Staňkem, který měl důležité jednání :):) Dalším chybějícím byl Péťa Havlín, který měl v rozvrhu na tento víkend výlet k rybníku. Na druhou stranu ukončil svoje působení na marodce Martin Štayr.

 

V krásném fotbalovém počasí začal náš tým perfektně. Už v 5. minutě se třepotal míč v síti domácích, když Martin Štayr vybídl přihrávkou ke střele Hrubého,který vyslal střelu asi tak rychlostí kilometr za 2 roky a k údivu všech fanoušků skončil míč za zády domácího brankáře. Ale nebyl by to tým jiskry, kdyby neusnul na vavřínech a tak v 7. minutě bylo vyrovnáno. Domácí Štoček z volného kopu načechral míč do našeho vápna a míč skončil až v naši síti. V prvních minutách to spíše vypadalo jako na hokeji, prostě nahoru - dolů. A tak ve 12. minutě se měnil stav po třetí. Tomáš Němec z přímého kopu poslal modrobílé do vedení. 1:2!! Jenže neuteklo ani 10 minut a bylo opět srovnáno!! Po nedůrazu našich obránců se trefil Radim Fiala a stav byl 2:2. No nic, jako by těch branek bylo málo tak v první části ještě dvě padly a k radosti praseckým fanouškům do brány Staráku. Nejdříve po chybě domácího obránce se trefil podruhé Hrubý a o 10 minut později ho napodobil Němec. 2:4!!! 

V druhém poločase převzal otěže zápasu do rukou kompletně tým Jiskry Prasek. Vytvářel si více a více šancí a po krásné patičce Němce se mohl poprvé na jaře radovat Štayr. 2:5!!! Zbytek utkání se víceméně odehrál na soupeřově polovině a náš tým si chtěl dokázat že umí hrát taky fotbal a ne jen nakopávat balóny. Žádný míč se nám bohužel nepodařilo procedit do branky, ale fotbalově už to bylo pro oko fanouška koukatelné. Velkou pochvalu si za tento zápas zaslouží Kuba Vízek, který vypadal jak myš na motorek!!! Jako kdyby jsi ho natáhl před zápase a po zápase zase vypnul. Neuvěřitelné nájezdy a sprinty předváděl!! Jsme rádi, že Kuba se dostává do této formy a doufejme, že mu to do zbývajících zápasů vydrží!! A ještě jedno VELKÉ DÍKY patří našim fanouškům, kterých se sešlo opravdu hodně a hnaly náš tým za vítězstvím... V dalším domácím zápase nás čeká tým Syrovátky a je to zároveň poslední zápas na domácím hřišti,tak doufám že kulisa bude výborná!!!

 

T.K.H