Jdi na obsah Jdi na menu
 

Starý Bydžov x Prasek 3 : 4 (1 : 1)

7. 11. 2016

Sestava : Drugda – Pražák, Hrubeš, Jilemnický, Drábek (84.Tichý), Štefan (66.Jirka Pavel), Štayr, Hrubý, Vízek (46.Vyhleďal), Nový, Němec (72.Buček)

 

Branky : Němec T., Štayr M., Hrubý T., Nový D.

 

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým na nedaleké hřiště do Starého Bydžova. Jednalo se o další nelehké a důležité utkání s mužstvem sousedícím bezprostředně s námi v tabulce a navíc s mužstvem, kterému se polední zápasy vydařily. Do tohoto utkání jsme nemohli počítat s Pepou Veselým (časově a pracovně vytížený) a Davidem Holým DH9 (vysokoškolský student měl přednášky). Naopak do sestavy se vrací Vojta Vyhleďal (konec trestu za červenou kartu) a uzdravující se Honza Herzog.

Takže oproti minulému zápasu došlo ke změně v základní sestavě, že Pepu Veselého nahradil Kuba Vízek na kraji zálohy – jinak byla sestava oproti vítěznému zápasu s Ohnišťany beze změn.

 

Bohužel, toto utkání už začínalo od 14hod, takže sraz na toto utkání byl docela brzo po obědě, což některým našim hráčům udělalo docela potíže…

Teď už k samotnému zápasu – hrálo se na těžkém terénu a na některých místech hřiště byly výmoly. Začátek utkání se odehrával ve vlažném tempu z obou stran a hrálo se od vápna k vápnu. Naší první jakož to šancí byla standartní situace v 15.minutě, kterou rozehrával Špak, ale k vážnějšímu ohrožení branky domácích nedošlo. Bohužel ve 20.minutě došlo k veliké chybě naší obrany, kdy propadl nakopávaný míč a domácí útočník šel sám na našeho gólmana a střelou podle něj dává gól na 1 : 0 pro domácí. Musím uznat, že zasloužené vedení domácích, jelikož prvních 25minut poločasu jsme vůbec nehráli, neběhali, opět bez chutě (musím konstatovat, že nebe a dudy oproti zápasu s Ohnišťany) a tak jsme si o branku koledovali a přišel tento trest. Od této inkasované branky se naše hra o něco zlepšila a začali jsme se dostávat do šancí. V 27.minutě rozehrává Špak standartní situaci a Kláda hlavičkuje nad branku domácích. Poté byl ve 32.minutě vyslán do brejku Novka, který si obhodil brankáře domácích a ten ho fauluje na hranici vápna – za tento zákrok dostal brankář domácích žlutou kartu, což vyvolalo velikou diskusi s rozhodčíma a i nějaké emoce na hřišti. Ve 35.minutě zahrává Špak z pravé strany standartní situaci a nachází přesně holou hlavu Tomáše Němce, který srovnává skóre na 1 : 1. Z Němika se stává postupem času obávaný hlavičkář, jelikož podobná situace nastala také ve 42.minutě, kdy ale přesně centroval Didi a snad jen špatným „timingem“ výskoku (už vysel pár vteřin ve vzduch před centrem) neskóroval podruhé a jeho hlavička mířila nad bránu domácích…

 

Takže za stavu 1 : 1 se šlo do kabin. Jak už jsem psal výše, půlka prvního poločasu byla z naší strany velice špatná, až po inkasované brance jsme se probudili a začnuli předvádět kvalitnější fotbal…

Domácí hráči byli na tento zápas připravený, nechyběla jim asi motivace a patřičný důraz – takže našim hráčům nenechávali nic zadarmo a v osobních soubojích to bolelo…k tomu samozřejmě patřili i emoce na hřišti…v kabině pak o poločase proběhla diskuse, ohledně předváděné hry…

 

Do druhého poločasu byla provedena změna na kraji zálohy, kdy odstupujícího Kubu Vízka nahrazuje Vojta Vyhleďal – musím říct, že v jednu chvíli jsem uvažoval, zda ho vpustit do hry v takto emotivním zápase plného soubojů…ale po jeho přísahání, že nebudou už „blikance“ nastoupil do utkání…

 

Z kraje druhého poločasu (48.minuta) zahrávají po faulu našich obránců domácí standartní situaci z hranice vápna, ale jejich střela neohrozila vážně našeho gólmanka. Poté se naše hra zpřesnila a jsme si začnuli si vypracovávat šance. První šance na změnu skóre volala v 52.minutě, kdy Kláda nachází Novku, ale ten ve vyložené šanci netrefuje branku. Poté v 60.minutě zahráváme standartní situaci a přesný a jemňoučký centr od Didiho nachází Špaka, který plackou obhazuje brankáře domácích – vedeme 1 : 2. V 66.minutě nahrazuje Pajčuse na hřišti Jirka Pavel, který se staví na kraj zálohy. O několik minut později (přesně v 70.minutě) se situace v podstatě opakuje a z dost totožného místa přichází opět nadýchaný a přesný míč od Didiho a tentokrát se do vzduchu pověsil Tomáš Hrubý (Kladívko), který nedává brankáři šanci a nekompromisně hlavou skóruje - vedeme 1 : 3. Po této brance byl v 71.minutě v poli nahrazen Němik a na hřiště vbíhá Bůčan (tento hráč hrával v dřívějších dobách za Starý Bydžov, takže snad měl o motivaci postaráno…). Bůčan se v 76.minutě zapojil do akce, kde svojí nahrávkou nachází Novku, který obhazuje brankáře domácích a vedeme 1 : 4. Necelých 20minut do konce i s nastavením, vedeme 1 : 4, člověk by řekl, že utkání už je rozhodnuté, ale opak byl pravdou…naši hráči se po této vstřelené brance začnuli hrnout jen do útoku a přestali myslet na obranu, takže se domácí dostávali z rychlých kontrů k našemu vápnu a začnuli více ohrožovat Drugdise (Drugdis jak mi řekl před zápasem se necítil dobře, byl nachlazený, ale přesto zápas odchytal, za což mu velice děkuji…).

Po jednom z těchto kontrů v 80.minutě přišel faul od Práži ve vápně na hostujícího útočníka a byla nařízena penalta – sice Drugdis dokázal vystihnout směr a střelu vyrazit, ale následná dorážka skončila v síti – stav utkání 2 : 4. Poté došlo ještě ke střídání, kdy v83.minutě odstupuje Péťa Drábek a na hřiště vbíhá Pepa Tichý. Další hráč na lavičce Honza Herzog byl ještě pošetřen, aby si neobnovil zraněný a tudíž se do hry nezapojil…

Domácí po vstřelené brance se začnuli hrát „vabank“, kdy se hrnuli do útoku a nakopávali míče…bohužel po naší chybě, došlo ke střele z poza vápna a míč zapadnul pod břevno naší branky - stav 3 : 4…v tuto chvíli už domácí moc nebránili a nám se otvírali okénka (okna) v jejich obraně, kdy jsme mohli vstřelit uklidňující branku – dvě příležitosti ke skórování měl Bůčan, kdy první jeho střela skončila nad brankou a jeho druhá šance, kdy šel sám na brankáře, skončila střelou vedle branky (snad byl až moc přemotivovaný…). Poté měl ještě šanci ke skórování Didi, kdy po samostatné akci trefil tyč domácí branky…takže ve strhujícím, nervózním a vyhecovaném závěru, kdy se nastavovalo ještě několik minut navíc bylo o zábavu postaráno…nakonec vše dopadlo dobře a domácí už vážněji neohrozili naší branku a tak jsme si připsali do tabulky důležité tři body za vítězství 3 : 4!!

 

Co říci závěrem k tomuto utkání? Po matném a nevýrazném prvním poločase se naši hráči probudili a začnuli ve druhém poločase předvádět kvalitní fotbal až na konec utkání, kdy jsme zbytečně z rozhodnutého zápasu za stavu 1 : 4 udělali drama, ať už nedůrazem nebo individuálními chybami, místo toho, abychom utkání v poklidu dovedli do vítězného konce…zase díky tomuto závěru mám o nějaký ten šedivý vlas navíc - díky…

Závěrem bych ale rád v tomto zápase vyzdvihl rozehrávání standartních situací a přímých kopů, kde exekutoři těchto situací, ať už to byl Didi nebo Špak nacházeli kvalitními (přesnými, adresnými) centry hlavy našich hráčů a z těchto situací jsme vstřelili v tomto utkání tři branky (což u nás není moc zvykem) a ostatní volali také po skórování – opravdu povedené centry po nichž padly hezké branky!!

 

 

Veliké díky opět patří našim fanouškům a „huligens“, kteří nás podporovali celý zápas (hlavně výkřiky předsedy fans – Laca – jsou slyšet po celém hřišti) a naši hráči s nimi po zápase mohli oslavit výhru vítězným pokřikem Jiskra P…

Díky moc!