Jdi na obsah Jdi na menu
 

Starý Bydžov x Prasek 1 : 3 (0 : 1)

21. 8. 2017

 

Základní sestava : Šuhajek – Tichý, Jilemnický, Štayr, Chocenský, Vyhleďal, Štefan, Herzog (65.Brett M.), Vízek, Havlín (55.min Holý), Buček (85.min Lukáč )

Branky : 35.min L.Buček, 70.min J.Vízek, 88.min P.Štefan

K prvnímu venkovnímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým na nedaleký stadion do obce Starý Bydžov. S tímto mužstvem jsou vždy zápasy takové emotivní a vyhrocené – mužstvo Starého Bydžova v minulém kole deklasovalo mužstvo Vysoké a tak nás čekal těžký zápas.

Co se týče tohoto zápasu, tak už v týdnu byli avizované omluvenky, ale až tolik jsem jich opravdu nečekal…takže do utkání nenastoupili : Jirka Pavel (teambuilding), Vojta Gracík (teambuilding), Honza Drugda (individual), Honza Pražák (individual), Tomáš Hrubý (zraněný kotník) a Dominik Nový (bohužel našeho kanonýra schvátili horečky – když mi od Domči Nového přišla v sobotu ráno sms, že má vysoké teploty a nemůže nastoupit v tomto utkání, tak mě naopak polil studený pot), Šimonem Jirkou, Pepou Veselým a stále není doladěn přestup Martina Taichmana. Takže bylo nutné povolat „železné posily“ a to v podobě Jakuba Šuhájka (Jakub naposledy chytal před dvěma lety v Nedělištích, kde si přivodil zranění), Martina Bretta (stále ve formě) a v našem dresu se objevuje nový hráč Peter Lukač alias Zlatan (přestup tohoto hráče byl velice náročný, podmínky hráče byly nekompromisní, vyjednávání byla velice tvrdá, zdlouhavá a skončila v pozdních ranních sobotních hodinách, ale nakonec se podařilo uzavřít víceletý kontrakt, který málem ztroskotal na triviálním detailu, jelikož nejmenovaný funkcionář si nerozumí s moderní technologií, ale nakonec vše zachránil všudypřítomný Vašek Jilemnický (hláška ze Slavnosti sněženek : máte štěstí, že jsem šel zrovna kolem) a jeho chytrý mobilní telefon, kdy mohlo proběhnout okamžité potvrzení hráče. Pro případné zájemce o služby Zlatana je v jeho kontraktu výstupní klauzule třicet miliónu eur.

Díky těmto absencím jsme museli namíchat koktejl a složit sestavu pro toto utkání : v bráně Jakub Šuhájek (musím říct, že Jakub odchytal excelentní utkání a byl klíčovým hráčem), obrana hrála ve složení Josef Tichý, Vašek Jilemnický, Martin Štayr, Petr Chocenský, záloha ve složení Jakub Vízek, Honza Herzog, Vojta Vyhleďal, Pavel Štefan a na hrot Petr Havlín a Lukáš Buček.  

Toto utkání se hrálo za příjemných teplot pro fotbal, ale některá místa na hřišti byla znečištěna od exkrementů (možná nám třeba předzápasové šlápnutí Vaška Jilemnického v nových kopačkách do exkrementu přineslo potřebné štěstí…) a před brankovišti byla místa rozryta a nerovná…

Teď už k samotnému průběhu utkání. Začátek utkání byl velice opatrný a obě mužstva se oťukávala. První naší šanci k ohrožení domácí brány jsme si vytvořili v 6.minutě, kdy po rozehrávce standartní situace od Pepy Tichého v slibné šanci Honza Herzog netrefuje bránu. Poté se hra převážně odehrávala ve středu pole, kdy bylo hodně pokažených nahrávek z obou stran a nedocházelo k výraznějšímu ohrožení brány, ať na jedné či druhé straně. Byl to spíš takový boj o míč a pohledných akcí bylo pomálu. Ve 35.minutě po dlouhém autovém vhazování  Vojty Vyhleďala, prodloužení Jakuba Vízka se míč dostává k Lukáši Bučkovi a ten nekompromisní střelou prostřeluje domácího brankáře (byl to první Lukášův gól v našem dresu od jeho příchodu). Do poločasu se už nic vážného nestalo a tak jsme si odnášeli poločasový výsledek 1 : 0. Domácí v prvním poločase a vlastně v celém utkání hrozili ze standartních situací (rohové kopy, rozehrávka trestných kopů) a dále z překopávaných míčů za naše obránce…to byla asi celá hra a taktika domácích…

V poločase a v kabině jsme se hráče snažili uklidnit, aby se hra zpřesnila, více jsme stříleli na domácí bránu,  došlo k lepšímu řešení některých situací, kdy jsme díky špatné přihrávce přišli o možnost lepšího zakončení…

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejné sestavě. V 50.minutě jsme měli vyloženou šanci, kdy po hezkém prostrčení Vojty Vyhleďala na rozběhnutého Honzu Herzoga, ale ten se ještě ve slibné šanci pokoušel najít dalšího našeho hráče namísto jeho zakončení.  V 55.minutě ze hřiště odstupuje Péťa Havlín a do hry přichází David Holý, tímto střídáním se muselo zamíchat se sestavou : David Holý do obrany, Pepa Tichý do zálohy, Kuba Vízek na hrot. V 65.minutě se nám nepodařilo uhlídat standartní situaci domácích a po několika odrazech v našem vápně se domácím podařilo dorazit míč do naší branky. Stav 1 : 1. Musím říci, že po této brance jsme byli otřeseni a domácí nakopávanými míči nás zatlačili před naší branku. V 70.minutě došlo k dalšímu střídání, kdy výborně hrajícího, ale zraněného Honzu Herzoga nahrazuje Martin Brett, který bez váhání zaujímá místo ve středu zálohy a zapojuje se do hry. V 72.minutě se nám skvěle podaří  zahrát standartní situaci z levé stany, kdy míč z této situace posadil Martin Štayr přesně na hlavu Jakuba Vízka, který krásnou hlavičkou pod břevno domácí branky nedal nejmenší šanci domácímu brankáři. Opravdu parádní hlavička, která nás dostala do vedení 2 : 1. Poté byla hra neurovnaná, plná soubojů, nepřesných nahrávek z obou stran – domácí opět nakopávali míče a snažili se nás dostat pod tlak – ale výborně chytající Jakub si s těmito míči dokázal poradit a i s přehledem řešil situace z rohových kopů, které domácí zahrávali. V 85.minutě došlo ke geniálnímu tahu, kdy střídá naše nová posila Peter Lukáš vyčerpaného Lukáše Bučka, který byl opět velice namotivován proti svému bývalému klubu. V 88.minutě po autovém vhazování Pepy Tichého na Zlatana, který přilepuje excelentně míč na své kopačky, poté dělá kličku levá, pravá, pojď sem, kam jdeš, následuje přešlapovala, koloběžka a najednou se ocitá sám před bránou domácích avšak namísto střely, kterou všichni očekávali, nahrává ještě do lepší pozice na Páju Štefana a ten nemá problém překonat domácího brankáře. Po této brance se hrálo už jen pár minut, ale utkání se pouze dohrávalo. Takže konečný stav 1 : 3 a tak si odvážíme díky bojovnosti, nasazení našich hráčů důležité tři body do tabulky. Opravdu bych chtěl poděkovat všem za odvedený výkon a i přesto, že někdy byla hra nepřesná, neurovnaná, tak bojovností a vůli se nám podařilo zvítězit!! Díky všem hráčům, včetně Jakuba Šuhájka a Martina Bretta, kteří nás nenechali na holičkách. Díky moc

Dle mého názoru nejlepším hráčem domácího mužstva byl nestárnoucí Honza Zmítko…

Takže po zápase proběhla zasloužená děkovačka našim „huligens“ a „fans“, kteří nás přijeli podpořit ve velice hojném počtu, během zápasu byli slyšet a hnali náš tým za třemi body. Díky za Vaši podporu – díky moc…

Po tomto utkání se náš tým odebral do tradičních destinací v Novém  Bydžově na týmovou večeři - kondiční trenér povolil nějaký ten plzeňský mok navíc oproti povolené dávce a večerka byla posunuta do ranních hodin…

V týdnu sehrajeme I.kolo poháru GIS a to na hřišti v Klamoši od 17hod – sraz na toto utkání je ve 16.30hod na uvedeném hřišti…

Trénink poté bude v pátek od 18hod (úterý a čtvrtek tedy zrušen) a v dalším domácím zápase přivítáme v sobotu na našem hřišti mužstvo Vysoké B od 17hod – sraz na toto utkání je ve 16hod na našem hřišti – před tímto utkáním sehrají přátelská utkání naši žáčkové a elevové…