Jdi na obsah Jdi na menu
 

Syrovátka vs. Prasek 0:3

3. 9. 2018

Syrovátka x Prasek  0 : 1 (0 : 3)

Základní sestava : Drugda – Holý (46.Tichý), Staněk, Jilemnický, Štayr, Vyhleďal, Pavel (62.Vízek), Brett, Němec, Herzog (86.Drábek), Hrubý

Branky : 43.,70.,73.min Jan Herzog

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl náš tým do obce Syrovátky na stadion, který je ukrytý v lese a dalo se očekávat měkčí hřiště jelikož se nachází v dobrém klimatu…už dopoledne slavil náš oddíl veliký úspěch, kdy kategorie st.přípravka vyhrála turnaj ve Lhotě p/L (účast 7týmů – 5výher, 1prohra) a odvezli si domů putovní pohár, věcné ceny a také trofej pro nejlepšího hráče turnaje kterou obdržel Honzík Klouzek – veliká gratulace borci!!! V kategorii ml.přípravky vyhráli naši nejmenší na turnaji v Hlušicích oba své zápasy a odpoledne vyhráli svůj zápas také mladší žáci výsledkem 1 : 3 ve Skřivanech. Takže našim žákovským kategoriím se tento víkend dařilo exelentně – díky všem!! Teď bylo otázkou, zda na tento povedený sobotní den naváže i mužstvo mužů…  

Skoro celý sobotní den provázel neustálý déšť, ale když jsme odjížděli na zápas, tak pršet přestalo a utkání se hrálo za příjemných teplot, nepršelo a na měkkém hřišti – výborné podmínky pro fotbal…

Do tohoto utkání nezasáhli Michal Fof (zranění), Dominik Nový (rodinná akce), Jiří Kubík (pracovní aktivity), Peter Lukač (pracovní aktivity), David Syřiště stáž v zahraničí (návrat 12.9), Vojtěch Gracík (v zahraničí), Pavel Štefan – dlouhodobě pracovně v zahraničí.

Teď už k samotnému průběhu utkání. Bohužel do tohoto utkání jsme nevstoupili moc dobře a celý první poločas z naší strany nebyl povedený – hráči do utkání nastoupili s vědomím a vysokou výhrou z minulého kola a tak si mysleli, že vše půjde samo, nemusí se běhat, hodně jsme kazili nahrávky atd. Soupeř nás napadal, byl důrazný a jeho hra spočívala v nakopávaných balónech od stopera domácích, kterému jsme dávali zbytečný prostor na útočníka D.Pleskota, který svou rychlostí a technikou v podstatě jediný ohrožoval naší branku. Domácí čekali na zaváhání naší obrany po nakopávaných balónech, takže bylo hodně vzdušných soubojů o míč a hra byla převážně překopávaná z jedné strany na druhou. Nám se nedařila kombinace, měli jsme spousty zkažených nahrávek, bylo málo pohybu – nabídky, takže jsme se do ohrožení domácí branky moc nedostávali. První naše propagační střela byla až v 17.minutě a to v podobě Honzy Herzoga, ale ta nemohla domácího brankáře Žáka překvapit. Ve 22.minutě přišla asi největší šance v prvním poločase, kdy se po uvolnění v pokutovém území dostal Tomáš Hrubý, ale jeho střela z hranice penalty skončila vysoko nad bránou…ve 43.minutě po faulu na našeho hráče zahráváme standartní situaci z levé strany z poza vápna a k míči se staví Martin Štayr a precizně zahranou standardkou nachází ve vápně Tomáše Hrubého, kterému ale jeho střelecký pokus chytá domácí brankář, ale na následnou dorážku hlavičkou od Honzy Herzoga mířenou přesně k tyči už nemohl dosáhnout – stav 0 : 1. V podstatě jsme vytěžili z minima maximum – opravdu první poločas byl z naší strany herně nepodařený a v podstatě jsme si kromě zmiňovaných šancí, další žádné nevytvořili…o poločase došlo v kabině k vyříkání si herního stylu a jaký fotbal předvádíme…

Do druhého poločasu jsme prostřídali hráče a prohodili posty…ve druhém poločase se naše hra zlepšila, začnuli jsme lépe kombinovat, naše hra se zpřesnila, začnuli jsme využívat kraje hřiště a vytvářeli si šance…ze začátku druhého poločasu měli i domácí příležitost ke srovnání skóre, ale to jen díky našemu nedůrazu a špatnému bránění, kdy jsme míč nedokázali odkopnout z našeho pokutového území…asi klíčový moment utkání nastal v 72.minutě, kdy po kolmém pasu na Vendy Bretta, jeho zatažení po pravé straně a kolmé nahrávce před bránu dává Honza Herzog pohodlně svůj druhý gól v tomto utkání…tato branka zlomila odpor domácího týmu a od této chvíle už na hřišti bylo jen jedno mužstvo a my jsme si vypracovávali šanci za šanci – v tu chvíli byla už radost pohledět na náš fotbal…v 72.minutě má svoji další šanci Tomáš Hrubý (v tomto utkání mu nebylo přáno vstřelit branku), kdy hlavičkuje do brankáře po hezkém centru Vendy Bretta…v 73.minutě zatahuje míč po pravé straně Tomáš Hrubý a přesným centrem ve vápně nachází hlavu Honzy Herzoga, který bez problému proměňuje a kompletuje svůj hattrick (v minulém kole Venda Brett, v tomto Honza Herzog). V 75.minutě dojde k závaru před domácí brankou, kdy jsme měli sérii rohových kopů, kdy nejdříve hlavou nastřeluje břevno Tomáš Hrubý a z následného dalšího rohového kopu Honza Herzog také trefuje břevno…pak se do šance dostal ještě Tomáš Hrubý, ale jeho střelu vyráží domácí brankář, který předvedl několik výborných zákroků v druhém poločase a ochránil domácí od většího rozdílu ve skóre…výbornou šanci ke skórování měl ještě Martin Štayr po zpětné nahrávce od Tomáše Hrubého, ale opět chytá domácí brankář…stínem utkání je červená karta v 89.minutě na obou stranách, kdy domácí hráči neunesli prohru a flustrovaný hráč chtěl surovým zákrokem zranit našeho obránce a v následné strkanici dostali červenou kartu po jednou hráči na každé straně…tyto momenty do fotbalu nepatří (likvidační zákrok) - to nemá s fotbalem nic společného…takže konečný výsledek 0 : 3 a připisujeme si tři body do tabulky, dle mého názoru zasloužené, díky zlepšenému druhému poločasu, kdy jsme domácí tým jasně přehráli a to ještě několik šancí zůstalo neproměněných díky výbornému brankáři M.Žáku v domácí brance…

Mám pouze výtku k našim hráčům – zapomnělo se na děkovačku našim fanouškům, kteří nás přijeli v hojném počtu podpořit na soupeřovo hřiště!!! Tímto jím aspoň děkuji já za podporu našeho týmu…díky moc

Po zápase se odebral náš tým na „teambuilding“ spolu s Jardou Jágrem a Velkopopovickým kozlem…

Středa dne 5.9.2018 – II.kolo poháru GIST Kunčice B x Prasek od 17.00hod – hřiště Kunčice – sraz 16.30hod v Kunčicích

Příští mistrovský zápas odehrajeme v sobotu dne 8.9.2017 od 17hod na našem stadionu s mužstvem Libčany B…sraz na toto utkání ve 16.15hod na hřišti v Prasku