Jdi na obsah Jdi na menu
 

TJ Bystřice Boharyně x Prasek 0 : 1 (0 : 0)

13. 3. 2017

Sestava : Drugda – Holý (46.Němec), Drábek, Vyhleďal, Herzog, Hrubeš, Tichý (75.Holý), Štefan, Štayr, Hrubý, Nový 

Branky : Hrubý T. z pen. 

K dalšímu přípravnému utkání zajížděl náš tým opět v sobotu na nedaleké hřiště do obce Boharyně. Bohužel jsme opět na toto přípravné utkání odjeli v kombinované a nekompletní sestavě se všemi hráči týmu. Takže jsme opět museli dělat úpravy na některých postech. Tohoto utkání se nemohl zúčastnit náš trenér Martin Hloucal, který se celý víkend školil na rozšíření své trenérské licence.

Teď už k samotnému zápasu. Opět bude referát trochu stručnější než je obvyklé – své detailnější referáty si nechám na mistrovská utkání, která se nezadržitelně blíží…

Takže první poločas hrál náš tým „do kopce“  když to takto napíši – znalí hřiště ví jak to myslím…náš tým se snažil kombinovat a musím uznat, že byli povedené akce, které volali po vstřelené brance – jenom hráč Martin Štayr měl tři tutové šance za první poločas (doufám, že se jen zastřeloval a nezvlhnul mu střelecký prach na jeho kopačkách)…dle mého názoru jsme byli první poločas lepší mužstvo, měli více míč na kopačkách a více ze hry…vytvářeli jsme si brankové příležitosti a soupeř v podstatě neohrožoval naší branku…bohužel žádná z našich šancí ale neskončila brankou v domácí síti…

Do druhého poločasu jsme museli trochu zamíchat se sestavou z důvodu „bolístky“ Davida Holého a na hřišti se nám představil po nějakém čase Tomáš Němec – jeho rozcvičku, než vstoupil na hřiště jsem u něho dlouho neviděl – „ty rychlé špičky“… bohužel začátek druhého poločasu jsme trochu zaspali a domácí tým převzal aktivitu, držel více míč a vytvářel si šance…z těchto šancí vyplynul i pokutový kop domácích, po faulu našich obránců – ale náš čaroděj v brance opět čaroval – musím uznat, že jen díky výborným zákrokům našeho gólmana jsme tento zápas udrželi čisté konto (opravdu povedené zákroky včetně vychytání pokutového kopu…)…po této penaltě se naše mužstvo probralo a začnuli jsme si vytvářet brankové příležitosti a ohrožovali domácí branku…po faulu na Dominika Nového náš tým dostal možnost zahrávat také pokutový kop, k němuž se postavil Tomáš „kladívko“ Hrubý a tvrdou ránou proměnil pokutový kop (stav 0 : 1)…poté se hra otevřela a příležitosti ke vstřelení branky do konce zápasu byli na obou stranách…v závěru jsme měli kopat ještě jeden pokutový kop, opět po faulu na Domču Nového (což potvrdil rozhodčí Papík po zápasovém rozhovoru), ale jeho píšťalka v zápase zůstala němá…

Takže těsné vítězství 1 : 0 jsme uhájili…musím přiznat, že kluci bojovali, běhali, kombinovali…rozhodně z mého pohledu lepší a kvalitnější utkání, než jsme sehráli před týdnem ve Žlunicích…

Náš další přípravný zápas odehrajeme v sobotu 18.3.2017 na hřišti v Dohalicích od 14hod – sraz na hřišti v Prasku ve 13hod nebo 13.30hod (hřiště Dohalice). 

Po tomto zápase bude ztmelení kolektivu v Pivovaru v Mžanech…

M.F.S.