Jdi na obsah Jdi na menu
 

Žlunice - Prasek

14. 3. 2016

Žlunice - Prasek 0:4 ( 0:1)

Branky : Štayr 2x, Němec, Hrubeš D.

Sestava : Drugda - Holý, Herzog, Vyhleďal, Drábek - Štefán, Hrubeš, Štayr, Doskočil - Hrubý, Němec

Hokejově střídaly : Pavel, Lukáč

 

K dalšímu přátelskému utkání vítr zavál náš tým do nedalekých Žlunic. V nominaci na toto utkání se objevily další nová jména a to Jirka Pavel a Tomáš Němec, kteří se snaží vybojovat smlouvu v našem družstvu. V základní sestavě mohli fanoušci vidět navrátilce Davida Hrubeše.

 

Od úvodních minut byl náš mančaft lepším týmem, když už v první minutě se zastřeloval Tomáš Skop Němec. Náš tým se pokoušel o fotbalovost,ale bohužel scházelo k tomu nějaké lepší zakončení. A tak stav utkání se změnil až po velmi nevídané situaci, kterou bych popsal asi takto : Vraťme se o 10 zpět tedy do roku 2006. Martin Štayr obléká dres Jiskry Prasek už několikátou sezónu a je hnacím motorem týmu Jiskry. Jsou na něm vidět zkušenosti, které posbíral v mládežnických týmem RMSK Cidliny. I když Martin byl vždycky hračička uměl kolikrát i zabrat a trochu se rozeběhnout a to předvedl i v roce 2016 na hřišti Žlunic. Neuvěřitelné nasazení a touha získat balón byla více silnější než jeho nadváha a lenost. Špak se rozhodl vlítnou do pressingu a napadl domácího brankáře, kterého obral o míč a otevřel účet tohoto přáteláku. Do další šance se prodral aktivní Němec, který nastřelil pouze tyč. Do konce první části si náš tým vybojoval několik standartek,ale bohužel žádný hráč v modrém dresu se nemohl radovat z branky. 

Druhé dějství pokračovalo ve stejném duchu jako první. Tým z Prasku byl lepším týmem a více a více přehrával Žlunické, kterým podle mého názoru docházeli fyzické síly.Do samostatných úniků se dostal Hrubý a Němec,ale skóre se neměnilo. Až v 70. minutě kdy se už Němec radoval, když v nájezdu udělal brankáři kličku a zvýšil na 2:0. O 5 minut později si útočné choutky připomněl Pavel Štefán, když přesprintoval domácího beka a připravil merunu před prázdnou branku Davidovi Hrubešovi, který bez problému zakončil. 3:0!! Poté to spíš už na hřišti to vypadlo jak na nějakém pouťáku, naši hráči si občas i dávali přednost kdo zakončí. Někdy to vypadalo, že ani nechtějí dát branku. Dohrávalo se spíše v pohodovém tempu a tak utkání uzavřel brankou mezi nohy Martin Štayr. 

Z druhého přátelského utkání vyšel náš tým opět vítězně a přiští týden nás čeká generálka na "LIGU" a to v Jičíně na umělce s celkem Velenic.

Znovu bych chtěl poděkovat našim fanoušků, kteří přijeli podpořit náš celek a snad jsme je potěšily naším výkonem..

T.K.H